UWAGA! Podane na stronie ceny, szczególnie sprzętu specjalistycznego, są zależne od kursów walut!
Mimo naszych starań, ceny mogą być nieaktualne. Dlatego też, przed realizacją zawsze potwierdzamy złożone zamówienie. Jest o tym mowa w
regulaminie.

Blinklt

dla niepełnosprawnych ruchowo » urządzenia zastępujące mysz

Cena:7 299.00
Oblicz ratę
Zakupy na raty od 100 złotych wartości zamówienia

Blinklt to urządzenie umożliwiające pisanie i sterowanie myszą za pomocą mrugania.

Jeśli nie możesz obsługiwać komputera rękami i żadne specjalne klawiatury nie pomagają – nic straconego: jest BlinkIt.

BlinkIt umożliwia pisanie na ekranie i sterowanie myszą, a dodatkowe oprogramowanie Mrugomysz i Mrugopis zapewniają dostęp do ważnych funkcji komputera.

BlinkIt to nowe urządzenie pozwalające na sterowanie komputerem oraz komunikację alternatywną osób niepełnosprawnych, które zachowały możliwość kontroli ruchów powiek. Czujnik optoelektroniczny obserwuje ruch powiek oświetlonych w podczerwieni i zamienia go na sygnał przekazywany do komputera.

Pisanie jest możliwe przy pomocy programu Mrugopis - tablicy z literami wyświetlanej na ekranie komputera. Na tablicy tej sekwencyjnie przemieszcza się podświetlenie. Użytkownik wybiera najpierw grupę liter, a następnie żądaną literę z tej grupy.

Sterowanie myszą umożliwia program Mrugomysz, który steruje ruchem kursora myszy we wszystkich kierunkach oraz klikaniem. Program Mrugomysz jest dostępny oddzielnie, nie wchodzi w skład zestawu.

Osoby z porażeniami, sparaliżowane i po udarach, mogą dzięki urządzeniu BlinkIt odzyskać możliwość komunikowania się z otoczeniem, a nawet – dzięki internetowi – z całym światem!