UWAGA! Podane na stronie ceny, szczególnie sprzętu specjalistycznego, są zależne od kursów walut!
Mimo naszych starań, ceny mogą być nieaktualne. Dlatego też, przed realizacją zawsze potwierdzamy złożone zamówienie. Jest o tym mowa w
regulaminie.

Symbol for Windows - baza symboli Beta

komunikacja alternatywna » programy wspierajace komunikację

Cena:1 499.00
Oblicz ratę
Zakupy na raty od 100 złotych wartości zamówienia

Symbol for Windows - baza symboli Beta to baza kolorowych symboli.

W Polsce znane są systemy graficzne: piktogramy, fotografie, obrazki, system PCS, symbole Blissa, mające różny stopień trudności. Dzięki nim nie mówiące osoby, mogą wyrażać swoje potrzeby, wolę, sprzeciw. Osoby porozumiewające się tymi systemami mają słowniki ( w formie książki lub tablicy) z zestawem haseł czy pojęć, które znają i używają w rozmowie, wskazując pojęcia.

W pakiecie Symbol for Windows symbole zachowane są w tzw. bazach danych.
Każda baza danych symboli może być jako całość używana w każdym z programów Symbol for Windows. Gdy używamy bazy danych na przykład w Document Maker, można pisać i drukować za pomocą znaków.

Beta to symbole dla osób nie znających pisma, łatwo rozpoznać ich znaczenie nawet nie znając całego systemu. Są atrakcyjne dzięki użyciu koloru i wyraźne, dzięki zastosowaniu cienkiej kreski. Oto przykłady symboli Beta:

 
Ja
Dom
Samolot
Poma-rańcza
Kot
Beta
(2350 symboli)
Ja
Dom
Samolot
Pomarańcza
Kot

Symbole z baz danych opatrzone są odpowiednimi określeniami – werbalnym określeniem pojęć, jakie reprezentują. Pojęcia połączone są w drzewo kategorii. Dzięki temu można wybierać symbole wyszukując je w drzewie kategorii zgodnie z ich znaczeniem. Można też wybierać symbole wpisując po prostu ich określenia w odpowiednie pole.

Każdy moduł programu Symbol for Windows wymaga klucza USB, który zapewnia dostęp do programu powołanej osobie, stanowi więc zabezpieczenie przed nieuprawnionym użyciem oprogramowania. Klucz ten umożliwia również korzystanie z programu, po wcześniejszej jego instalacji, na wielu komputerach (w różnym czasie - np. w domu i w szkole).

Baza Symboli Beta to część programu Symbol for Windows, która współpracuje tylko z modułami tego programu. Przy zakupie bazy symboli należy więc zakupić przynajmniej jeden moduł programu Symbol for Windows.