UWAGA! Podane na stronie ceny, szczególnie sprzętu specjalistycznego, są zależne od kursów walut!
Mimo naszych starań, ceny mogą być nieaktualne. Dlatego też, przed realizacją zawsze potwierdzamy złożone zamówienie. Jest o tym mowa w
regulaminie.

Plazma

komunikacja alternatywna » aktywizacja i edukacja

Cena:99.00
Oblicz ratę
Zakupy na raty od 100 złotych wartości zamówienia
dostępny

Plazma została stworzona dla osób niepełnosprawnych, które mogą odnajdywać  się w multimedialnym środowisku. Jest to program podobny do Ameby,  ale łatwiejszy do zrozumienia.
Autorzy tworząc Plazmę mieli na myśli dzieci. Mogą jednak używać jej również dorośli! Wiele grafik i aktywności Plazmy jest odpowiednich dla starszych użytkowników.

Plazmą można sterować na wiele sposobów - i to jednocześnie:
  • Przełącznikami (do dziesięciu jednocześnie). Wystarczy je zaprogramować aby symulowały kliknięcie myszą lub naciśnięcie klawiszy od 0 do 9.
  • Za pomocą myszy (również  myszy nagłownej - np. Myszonki lub Head Mouse), trackballa lub ekranu dotykowego. 
  • Za pomocą standardowego joystick`a, gamepad`a lub kierownicy do gier, które dają spore możliwości sterowania kursorem.
  • Za pomocą klawiatury Intellikeys. Na płycie CD z Plazmą dostarczyliśmy specjalne nakładki na tę klawiaturę oraz oprogramowanie Overlay Sender, które pozwala wysłać treść nakładek do klawiatury IntelliKeys. Dołączono również oprogramowanie do drukowania nakładek („Overlay Printer”).

Niektóre akcje na ekranie Plazmy są widoczne po wciśnięciu przycisku, a niektóre po zwolnieniu. Inne po dłuższym przytrzymaniu. Poruszanie kursorem (nawet, jeśli go nie widać) zawsze przynosi rezultat. Możliwe jest nawet przyciskanie kilku przycisków i klawiszy jednocześnie!

Wymagania sprzętowe:
  • Microsoft Windows 2000/XP/Vista/7