Losowy produkt
GraspSwitch.jpg

Grasp Switch

Cena:1 029.00
Wizyt:
Dzisiaj: 174 Wszystkich: 512814
Zobacz jak kupić na raty
Przejdź do strony Fundacji Świat według Ludwika Braillea

UWAGA! Podane na stronie ceny, szczególnie sprzętu specjalistycznego, są zależne od kursów walut!
Mimo naszych starań, ceny mogą być nieaktualne. Dlatego też, przed realizacją zawsze potwierdzamy złożone zamówienie. Jest o tym mowa w
regulaminie.

Pablo

komunikacja alternatywna » aktywizacja i edukacja

Cena:379.00
Oblicz ratę
Zakupy na raty od 100 złotych wartości zamówienia
dostępny

Pablo to komputerowa kolorowanka, której zaletą jest możliwość wykonywania ćwiczeń za pomocą funkcji skanowania.  Dla dzieci i osób, które nie mogą malować rękami, PABLO nadaje się jako odpowiedni środek zastępczy do malowania na komputerze. Za pomocą programu można malować i przemalowywać rysunki. Z pudełka z farbami można wybrać wszystkie lub tylko niektóre kolory.
Pablo zawiera sześć ćwiczeń zachęcających dziecko do kolorowania i odwzorowywania. Ćwiczenia różnią się poziomem trudności. Pierwsze ćwiczenie wymaga użycia zaledwie jednego przycisku, ćwiczenia od 2 do 4 wymagają jednego lub dwóch przycisków. Ostatnie dwa ćwiczenia, polegające na kreatywnym kolorowaniu i odwzorowywaniu, są obsługiwane tylko za pomocą myszki. W programie dostępnych jest 350 wzorów rysunków o różnym poziomie trudności. Można wykorzystywać również obrazki narysowane samodzielnie lub zeskanowane.
Ponadto PABLO można wykorzystać jako pomoc w psychologii nauczania i pomoc pedagogiczną. Program wspomaga ćwiczenie np. zasady  przyczyny-skutku. Wybór kolorów pozwala zapoznać się z realnymi i mniej realnymi kolorami. Niektóre ćwiczenia umożliwiają naukę reagowania w dokładnie określonym momencie, stanowią trening postrzegania.

Wymagania sprzętowe:
  • Microsoft Windows 2000/XP/Vista/7
  • Pentium 266 MHz
  • od 64 MB RAM / 128 MB RAM
  • do 70 MB pamięci na twardym dysk
  • rozdzielczość monitora min. 800 x 600 przy kolorze 16-bitowym
  • karta dźwiękowa
  • napęd CD-ROM