UWAGA! Podane na stronie ceny, szczególnie sprzętu specjalistycznego, są zależne od kursów walut!
Mimo naszych starań, ceny mogą być nieaktualne. Dlatego też, przed realizacją zawsze potwierdzamy złożone zamówienie. Jest o tym mowa w
regulaminie.

Pablo

komunikacja alternatywna » aktywizacja i edukacja

Cena:379.00
Oblicz ratę
Zakupy na raty od 100 złotych wartości zamówienia
dostępny

Pablo to komputerowa kolorowanka, której zaletą jest możliwość wykonywania ćwiczeń za pomocą funkcji skanowania.  Dla dzieci i osób, które nie mogą malować rękami, PABLO nadaje się jako odpowiedni środek zastępczy do malowania na komputerze. Za pomocą programu można malować i przemalowywać rysunki. Z pudełka z farbami można wybrać wszystkie lub tylko niektóre kolory.
Pablo zawiera sześć ćwiczeń zachęcających dziecko do kolorowania i odwzorowywania. Ćwiczenia różnią się poziomem trudności. Pierwsze ćwiczenie wymaga użycia zaledwie jednego przycisku, ćwiczenia od 2 do 4 wymagają jednego lub dwóch przycisków. Ostatnie dwa ćwiczenia, polegające na kreatywnym kolorowaniu i odwzorowywaniu, są obsługiwane tylko za pomocą myszki. W programie dostępnych jest 350 wzorów rysunków o różnym poziomie trudności. Można wykorzystywać również obrazki narysowane samodzielnie lub zeskanowane.
Ponadto PABLO można wykorzystać jako pomoc w psychologii nauczania i pomoc pedagogiczną. Program wspomaga ćwiczenie np. zasady  przyczyny-skutku. Wybór kolorów pozwala zapoznać się z realnymi i mniej realnymi kolorami. Niektóre ćwiczenia umożliwiają naukę reagowania w dokładnie określonym momencie, stanowią trening postrzegania.

Wymagania sprzętowe:
  • Microsoft Windows 2000/XP/Vista/7
  • Pentium 266 MHz
  • od 64 MB RAM / 128 MB RAM
  • do 70 MB pamięci na twardym dysk
  • rozdzielczość monitora min. 800 x 600 przy kolorze 16-bitowym
  • karta dźwiękowa
  • napęd CD-ROM