UWAGA! Podane na stronie ceny, szczególnie sprzętu specjalistycznego, są zależne od kursów walut!
Mimo naszych starań, ceny mogą być nieaktualne. Dlatego też, przed realizacją zawsze potwierdzamy złożone zamówienie. Jest o tym mowa w
regulaminie.

Look to Learn: Scenes and Sounds

komunikacja alternatywna » aktywizacja i edukacja

Cena:1 249.00
Oblicz ratę
Zakupy na raty od 100 złotych wartości zamówienia
dostępny

Look to Learn: Scenes and Sounds to zestaw 26 różnych aktywności przeznaczonych dla dzieci oraz dorosłych korzystających z urządzeń obsługiwanych za pomocą wzroku. Program Scenes and Sound to rozszerzenie programu Look to learn nie działające samodzielnie. Poszczególne aktywności koncentrują się na interaktywnych scenach, muzyce oraz dźwiękach stanowiąc idealne wprowadzenie do obsługi urządzeń sterowanych wzrokiem. Program może również być obsługiwany za pomocą myszki, ekranu dotykowego oraz specjalistycznych myszek i joysticków.
W oprogramowaniu dostępne są trzy nowe kategorie aktywności, które w zabawny i motywujący sposób zachęcają użytkownika do nauki.

Interaktywne sceny:

Scenes and Sounds

Każda z interaktywnych scen w zabawny i angażujący sposób pomaga zrozumieć zależność przyczynowo-skutkową. Każda ze scen pomaga w nauce dokonywania wyboru, każda jest zaprojektowana tak, aby wywoływać unikalne reakcje zachęcając użytkownika do eksploracji całego ekranu.  Aktywności te są również bardzo pomocne w ocenie funkcjonowania poznawczego użytkownika zapewniając opiekunowi czy terapeucie możliwość sprawdzenia czy użytkownik reaguje właściwie na polecenie.

Przykłady wykorzystania aktywności:

Scenes and Sounds_2

Dźwięki i muzyka:

Scenes and Sounds_3

Aktywności w tej kategorii pozwalają na wykonywanie muzyki, jak również na jej słuchanie. Można grać na bębnach, gitarze, ksylofonie, posłuchać śpiewu ptaków – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Umiejętność obsługi za pomocą wzroku:

Scenes and Sounds_4

Aktywności te pomagają w doskonaleniu umiejętności korzystania z urządzeń sterowanych za pomocą wzroku, koncentrując się na precyzji, oczekiwaniu na kliknięcie, oraz pełnym sterowaniu komputerem. Od sterowania samochodem wyścigowym, poprzez przebijanie balonów, ukrywanie duchów – każda z gier pomaga doskonalić precyzję oraz obserwować skutki swojego działania.

Oprogramowanie Look to Learn: Scenes and Sounds zostało zaprogramowane przy współudziale nauczycieli oraz terapeutów ze szczególnym uwzględnieniem potrzeby stworzenia narzędzia pozwalającego na ocenę pracy użytkownika. Możliwość dostosowania niektórych elementów oprogramowania może zwiększyć zaangażowanie użytkownika. Specjalne narzędzie analizy pozwala na stworzenie map ilustrujących obszary ekranu na jakie patrzył użytkownik podczas poszczególnych aktywności. Mapy te można następnie zapisać, wydrukować, dzięki czemu można w prosty sposób ocenić postępy.

Wersja demonstracyjna oprogramowania:
http://sensorysoftware.com/downloads/look_to_learn/