UWAGA! Podane na stronie ceny, szczególnie sprzętu specjalistycznego, są zależne od kursów walut!
Mimo naszych starań, ceny mogą być nieaktualne. Dlatego też, przed realizacją zawsze potwierdzamy złożone zamówienie. Jest o tym mowa w
regulaminie.

CatchMe

komunikacja alternatywna » aktywizacja i edukacja

Cena:319.00
Oblicz ratę
Zakupy na raty od 100 złotych wartości zamówienia
dostępny

CatchMe jest prostym w obsłudze i kreatywnym programem do swobodnej nauki obsługi myszy komputerowej. Celem jest opanowanie najważniejszych czynności myszy (ruch, klikanie lewym przyciskiem, podwójne kliknięcie, kliknij-przeciągnij-kliknij, przeciągnij i upuść). Poza tym szereg ćwiczeń wspomaga naukę rozpoznawania i kojarzenia kolorów, kształtów, liczb, liter.
Szczególnie nadaje się dla dzieci, młodzieży i dorosłych z  niepełnosprawnością fizyczną, ponieważ ćwiczenia można przeprowadzać przede wszystkim za pomocą narzędzi alternatywnych dla myszy. Liczne możliwości ustawień ułatwiają orientację na ekranie (koordynacja oko-ręka-ekran) i stopniową naukę żądanych ruchów myszą.

Program podzielony jest na dwie części: dla dorosłych i dla dzieci co umożliwia dostosowanie trudności zadań do wieku. Takie dostosowanie do indywidualnych możliwości uczącego się dzięki stawianiu nowych wyzwań motywuje do pracy oraz sprzyja szybszemu osiąganiu sukcesów. CatchMe można wyposażyć we własne obrazy i dźwięki. Takie gry jak Lot balonem, Labirynt, Malowanie i Odkrywanie motywują do ćwiczeń. Natomiast ćwiczenia dopasowywania kształtów, kolorów, liter, liczb doskonale wspierają postępy w nauce. Program wspiera  naukę liter oraz liczb, które są wymawiane po wskazaniu ich kursorem myszy. Ekran programu nie jest obciążony nieistotnymi, rozpraszającymi obrazami – poza takimi, które zostały zastosowane celowo, aby dodatkowo ćwiczyć koncentrację.

Wymagania sprzętowe (zaleca się):
  • Microsoft Windows 2000/XP/Vista/7
  • Pentium 266 MHz
  • od 32 MB RAM / 64 MB RAM
  • do 130 MB pamięci na twardym dysku
  • rozdzielczość monitora min. 800 x 600 przy kolorze 16-bitowym
  • karta dźwiękowa
  • napęd CD-ROM