UWAGA! Podane na stronie ceny, szczególnie sprzętu specjalistycznego, są zależne od kursów walut!
Mimo naszych starań, ceny mogą być nieaktualne. Dlatego też, przed realizacją zawsze potwierdzamy złożone zamówienie. Jest o tym mowa w
regulaminie.

Kostka Rubika dla niewidomych

nowości|dla niewidomych i słabowidzących » gry i rozrywka

Cena:77.00
Oblicz ratę
Zakupy na raty od 100 złotych wartości zamówienia

Kostka Rubika w wersji dla osób niewidomych, charakteryzuje się tym, że każdy z sześciu kolorów pól kostki ma inne, dotykowe oznaczenie, co umożliwia układanie kostki bez posługiwania się wzrokiem.

Prezentujemy oryginalną kostkę Rubika dla niewidomych. Ta niezwykła łamigłówka została zaprojektowana przez Węgra, Ernö Rubika w 1974 roku, jako sześcian foremny. Kostka ma więc sześć ścian, z których każda składa się z dziewięciu pól. Ułożona kostka ma ściany w sześciu kolorach. Pola kostki są ruchome, zarówno w pionie, jak i w poziomie, jednak ruchome elementy liczą sobie po trzy pola. Gra polega na wymieszaniu kolorowych pól i ich ponownym ułożeniu w jak najmniejszej ilości ruchów i w jak najszybszym tempie, w taki sposób, by każda z sześciu ścian miała inny, jednolity kolor, jeden z sześciu.Gra wymaga dobrej pamięci wzrokowej, wyobraźni przestrzennej, umiejętności analizowania i przewidywania.

Kostka Rubika dla osób niewidomych jest niemal identyczna jak kostka Rubika dla widzących. Wyróżnia się jedynie dotykowymi oznaczeniami, odmiennymi dla każdego z kolorów, m.in. krzyżykiem, kropką, kwadratem czy kółkiem.