UWAGA! Podane na stronie ceny, szczególnie sprzętu specjalistycznego, są zależne od kursów walut!
Mimo naszych starań, ceny mogą być nieaktualne. Dlatego też, przed realizacją zawsze potwierdzamy złożone zamówienie. Jest o tym mowa w
regulaminie.

dla niepełnosprawnych ruchowo

Pomoce, sprzęt specjalistyczny i oprogramowanie dla osób niepełnosprawnych zmagających się z innymi dolegliwościami niż dysfunkcja wzroku.

 • Inclusive Eye Gaze: Attention and Looking

  AttentionandLooking.jpg

  Oprogramowanie Attention and Looking to pierwsza część serii programów Inclusive Eye Gaze zaprojektowanych do nauki sterowania komputerem za pomocą wzroku. Oprogramowanie składające się z zabawnych i ciekawych ćwiczeń przeznaczone jest dla użytkowników którzy rozpoczynają pracę z urządzeniami śledzącymi ruch gałki ocznej (np. PCEye Go, EyETech, Tobii i-15). Oprogramowanie może być również pomocne dla nauczycieli oraz terapeutów stając się narzędziem oceny postępów dziecka.

  Cena:1 099.00
 • Klawiatura Clevy Contrast

  clevy_contrast.jpg

  Klawiatura Clevy Contrast to czarno-biała wersja Klawiatury Clevy. Zaprojektowana dla osób niepełnosprawnych. Doskonale wykorzystywana w nauce pisania i obsługi komputera. Czarno-biała kolorystyka i wysoki kontrast są przyjazne szczególnie osobom niedowidzącym. Istnieje możliwość zakupu ramki zabezpieczającej ułatwiającej pracę osobom z niedowładem, drżeniem rąk, spastycznością.

  Cena:619.00
 • Klawiatura z ramką Guarded Keyboard

  GuardedKeyboard1.jpg

  Standardowa klawiatura z ramką.

  Prawdopodobnie w użyciu jest więcej niż 2000 klawiatur, a każda z nich ma różne klawisze i odmienne kształty.

  Dlatego producent ramki proponuje jednocześnie klawiaturę oraz jej osłonę – w cenie samej ramki.

  Klawiatura może działać z każdym komputerem PC i używać standardowej wtyczki USB.

  Cena:399.00
 • Maltron 3 D

  Maltron3D.jpg

  Klawiatury Maltron 3D zaprojektowano w taki sposób, aby zapewnić jak największą efektywność i ergonomiczność pracy na komputerze. Stworzona jest tak, aby optymalnie ustawić pozycję każdego palca i nie doprowadzić do jego nadwyrężenia. Dodatkową zaletą klawiatury Maltron 3D jest jej niewielka waga, która zapewnia mobilność.

  Cena:3 099.00
 • Maltron Expanded

  MaltronExpanded.jpg

  Maltron Expanded to powiększona klawiatura do pisania np. nogami.

  Mocna konstrukcja klawiatury Maltron Expanded i otoczone ramkami klawisze, sprawiają, że jest ona dobrym narzędziem pracy dla osób z porażeniem, niedowładem lub piszących przy pomocy stóp.

  Cena:4 499.00
 • Maltron Head/Mouth - do pisania za pomocą głowy lub ust

  maltronusta.jpg

  Klawiatura o specjalnym kształcie i układzie do pisania np. przy pomocy głowy.

  Kształt i układ oraz możliwość zamocowania tej klawiatury na statywie powodują, że stanowi najwygodniejsze narzędzie dla osób posługujących się wskaźnikiem do pisania.

  Cena:2 499.00
 • Maltron Single handed

  MaltronSinglehanded.jpg

  Maltron Single handed to klawiatura dla osób piszących jedną ręką (lewą lub prawą).

  Klawiatury Maltron ukształtowano w taki sposób, aby wyjść naprzeciw tym, którzy muszą pracować na klawiaturze za pomocą jednej ręki.

  Cena:2 499.00
 • VisionBoard 2

  VisionBoard.jpg

  Atrakcyjnie i innowacyjnie zaprojektowana klawiatura dla dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym, a zwłaszcza osób niepełnosprawnych. Doskonale wykorzystywana w nauce pisania i obsługi komputera. Kontrastowa kolorystyka zwiększa motywację i zainteresowanie użytkownika – nauka traktowana jest jak zabawa. Specjalistyczna klawiatura VisionBoard 2 posiada również dwa porty boczne USB 2.0 oraz klawisze funkcyjne.

  Cena:399.00
 • BIGTrack z gniazdami do przycisków

  bigtrackextended.jpg

  BIGTrack z gniazdami do przycisków to mysz-piłka (trackball dużych rozmiarów) dla osób mających trudności z obsługą zwykłej myszy - z możliwością podłączenia przycisków do klikania.

  To pierwotnie zaprojektowane dla dzieci  urządzenie posiada właściwości, które sprawiają, iż jest ono wartościowym narzędziem dla użytkowników mających problemy z obsługą tradycyjnej myszy.

  Cena:369.00
 • BJoy Button

  BJoyButton.jpg

  BJoy Button to myszka, którą obsługuje się za pomocą ośmiu przycisków, kliknięcie których odpowiada za poszczególne funkcje myszki.

  Cena:2 149.00