UWAGA! Podane na stronie ceny, szczególnie sprzętu specjalistycznego, są zależne od kursów walut!
Mimo naszych starań, ceny mogą być nieaktualne. Dlatego też, przed realizacją zawsze potwierdzamy złożone zamówienie. Jest o tym mowa w
regulaminie.

komunikacja alternatywna

W tej kategorii prezentujemy, zapewniający osobom mającym problemy z komunikowaniem się, sprzęt i oprogramowanie do tak zwanej komunikacji alternatywnej, a także oprogramowanie aktywizujące dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.

 • ekrany i monitory dotykowe

  W tym dziale znajdą państwo monitory i ekrany dotykowe na notebooki.

 • przyciski i interfejsy

  Specjalne przyciski i interfejsy mają służyć osobom niepełnosprawnym ruchowo do sterowania urządzeniami, albo zastępują przyciski myszy komputerowej. Bardzo często używa się ich jako uzupełnienie urządzeń zastępujących myszkę.

 • komunikatory

  Komunikatory to urządzenia, których zadaniem jest zapewnić komunikację osoby niepełnosprawnej z otoczeniem.

 • programy wspierajace komunikację

  Programy wspierajace komunikację to specjalistyczne oprogramowanie, które instaluje się na komputerze. Programy takie zostały zaprojektowane z myślą o efektywnym wsparciu procesu komunikacji alternatywnej człowieka z komputerem, osób pomiędzy
  sobą oraz wspomagania edukacji i rehabilitacji.

 • wsparcie logopedyczne

  Oprogramowanie wspierające edukację logopedyczną

 • aktywizacja i edukacja

  W tej kategorii znajdą Państwo oprogramowanie aktywizujące i wspierajace edukację osób z niepełnosprawnością intelektualną lub mających trudności w nauce.

 • stymulacja funkcji poznawczych

  W tej kategorii prezentujemy rozwiązania stymulujące funkcje poznawcze i dla osób z trudnościami w uczeniu się.

 • inne urządzenia

  W tej kategorii prezentujemy urzędzenia  dodatkowe i uzupełniające sprzęt do komunikacji alternatywnej.

 • Symbol for Windows - baza symboli Picture This (fotografie)

  symbolforwindowsbspt.jpg

  Symbol for Windows - baza symboli Picture This (fotografie) to baza symboli Picture This - fotografii przedstawiających pojęcia.

  Cena:1 249.00
 • Symbol for Windows - klucz USB

  Symbol for Windows - klucz USB to klucz sprzętowy zabiepieczający przed nieuprawnionym użyciem oprogramowania.

  Cena:119.00
 • Boardmaker

  Boardmaker.jpg

  Boardmaker to program  wspierający komunikację alternatywną, przeznaczony do tworzenia tablic komunikacyjnych, nakładek, kart pracy, planów dnia.

  Cena:1 399.00
 • Boardmaker & Speaking Dynamically Pro

  boardmaker&sdp.jpg

  Boardmaker & Speaking Dynamically Pro to program do tworzenia tablic komunikacyjnych, wspierający komunikację alternatywną wraz z aplikacją Speaking Dynamically Pro.

  Cena:3 199.00
 • Memory Games Junior

  MemoryGamesJunior.jpg

  Memory Games Junior – zestaw ćwiczeń wspomagających dzieci z problemami w koncentracji, z deficytami pamięci oraz uwagi, przeznaczony dla młodszych dzieci.
  Memory Games Junior to oprogramowanie mające na celu ćwiczenie oraz doskonalenie pamięci operacyjnej u dzieci mających problemy z koncentracją, z deficytami pamięci oraz nadpobudliwością psychoruchową z deficytem uwagi. Seria została przygotowana we współpracy ze Szwedzkim Instytutem Edukacji Specjalnej. Oprogramowanie przeznaczone jest dla dzieci pomiędzy 5 a 11 rokiem życia.

  Cena:799.00
 • Memory Games Senior

  MemoryGamesSenior.jpg

  Memory Games Senior – zestaw ćwiczeń wspomagających uczniów z problemami w koncentracji, z deficytami pamięci oraz uwagi, przeznaczony dla starszych.
  Memory Games Senior to oprogramowanie mające na celu ćwiczenie oraz doskonalenie pamięci operacyjnej u osób mających problemy z koncentracją, z deficytami pamięci oraz nadpobudliwością psychoruchową z deficytem uwagi. Seria została przygotowana we współpracy ze Szwedzkim Instytutem Edukacji Specjalnej. Seria ćwiczeń przeznaczona jest dla uczniów pomiędzy 10 a 18 rokiem życia.

  Cena:799.00
 • MÓWik

  mowik.jpg

  Program MÓWik, działający w oparciu o system Android, z syntezą mowy Ivona (głos męski, głos damski), przeznaczony do komunikacji alternatywnej i wspomagającej, dla osób mających poważne problemy z porozumiewaniem się za pomocą mowy.

  Cena:650.00
 • MÓWik PRO

  mowik.jpg

  MÓWik PRO, działający w oparciu o system Android (tablety, smartfony) , z syntezą mowy Ivona (głos męski, głos damski), przeznaczony do komunikacji alternatywnej i wspomagającej, dla osób mających poważne problemy z porozumiewaniem się za pomocą mowy. Wersja PRO umożliwia wymianę symboli  MÓWik w gotowych tablicach na własne pliki graficzne, regulację odstępów między przyciskami posiada przycisk HOME, regulację tempa wymowy oraz opóźnienie wymowy.

  Cena:750.00
 • Play Attention

  PlayAttention.jpg

  Play Attention to system dla dzieci oraz dorosłych przeznaczony do ćwiczenia umiejętności poznawczych, szczególnie koncentracji, uwagi, pamięci. System jest przede wszystkim zalecany dla dzieci z ADHD.
  Play Attention – Zasilany umysłem, sterowany koncentracją

  Cena:16 999.00
 • The Grid 2

  TheGrid2.jpg

  The Grid 2 to program pozwala na obsługę komputera i komunikację osobom z niepełnosprawnością fizyczną i/lub intelektualną.

  Cena:2 399.00