UWAGA! Podane na stronie ceny, szczególnie sprzętu specjalistycznego, są zależne od kursów walut!
Mimo naszych starań, ceny mogą być nieaktualne. Dlatego też, przed realizacją zawsze potwierdzamy złożone zamówienie. Jest o tym mowa w
regulaminie.

komunikacja alternatywna

W tej kategorii prezentujemy, zapewniający osobom mającym problemy z komunikowaniem się, sprzęt i oprogramowanie do tak zwanej komunikacji alternatywnej, a także oprogramowanie aktywizujące dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.

 • ekrany i monitory dotykowe

  W tym dziale znajdą państwo monitory i ekrany dotykowe na notebooki.

 • przyciski i interfejsy

  Specjalne przyciski i interfejsy mają służyć osobom niepełnosprawnym ruchowo do sterowania urządzeniami, albo zastępują przyciski myszy komputerowej. Bardzo często używa się ich jako uzupełnienie urządzeń zastępujących myszkę.

 • komunikatory

  Komunikatory to urządzenia, których zadaniem jest zapewnić komunikację osoby niepełnosprawnej z otoczeniem.

 • programy wspierajace komunikację

  Programy wspierajace komunikację to specjalistyczne oprogramowanie, które instaluje się na komputerze. Programy takie zostały zaprojektowane z myślą o efektywnym wsparciu procesu komunikacji alternatywnej człowieka z komputerem, osób pomiędzy
  sobą oraz wspomagania edukacji i rehabilitacji.

 • wsparcie logopedyczne

  Oprogramowanie wspierające edukację logopedyczną

 • aktywizacja i edukacja

  W tej kategorii znajdą Państwo oprogramowanie aktywizujące i wspierajace edukację osób z niepełnosprawnością intelektualną lub mających trudności w nauce.

 • stymulacja funkcji poznawczych

  W tej kategorii prezentujemy rozwiązania stymulujące funkcje poznawcze i dla osób z trudnościami w uczeniu się.

 • inne urządzenia

  W tej kategorii prezentujemy urzędzenia  dodatkowe i uzupełniające sprzęt do komunikacji alternatywnej.

 • Leaf Switch

  LeafSwitch.jpg

  Leaf Switch to lekki i czuły przycisk aktywowany delikatnym naciśnięciem i przesunięciem nacisku w jednym kierunku.

  Leaf Switch dostarczany jest z gąbką, którą można zdjąć i wyczyścić. Użytkownik otrzymuje zwrotną informację dotykową i słuchową, potwierdzającą aktywowanie przycisku.

  Cena:1 019.00
 • Micro Light Switch

  MicroLightSwitch.jpg

  Micro Light Switch to maleńki, czuły przycisk o ogromnej mocy.

  Micro Light Switch wymaga zaledwie 0,4 uncji siły nacisku (ok.11 gram), aby został aktywowany. Łatwo można umieścić go w miejscu najbardziej komfortowym dla użytkownika. Użytkownik otrzymuje zwrotną informację dotykową i słuchową, potwierdzającą aktywowanie przycisku.  

  Cena:449.00
 • MiniBeamer

  MiniBeamer.jpg

  MiniBeamer to niewielki, nowoczesny,  bezprzewodowy przycisk, aktywowany poprzez zbliżenie dłoni, reaguje na ruch w odległości około 10 mm.

  Cena:1 499.00
 • Moon Switch

  MoonSwitch.jpg

  Moon Switch to przyjazny użytkownikowi switch zastępujący "klikanie" myszą komputerową.

  Okrągły przycisk o średnicy ok. 6,3 cm, bardzo czuły, do jego aktywacji wymagana jest zaledwie kilkugramowa siła nacisku. Aktywacja przycisku sygnalizowana jest poprzez kliknięcie. Jego konstrukcja umożliwia łatwe mocowanie na przykład na ramieniu do przycisków.

  Cena:269.00
 • Mysz adaptowana

  myszadaptowana.JPG

  Mysz adaptowana to standardowa mysz, przystosowana do podłączenia dwóch przycisków (switchy). Najtańszy i najprostszy sposób podłączenia switchy do komputera.

  Cena:59.00
 • PicturePlate Switch

  PicturePlateSwitch.jpg

  PicturePlate Switch to duży, kwadratowy przycisk umożliwiający umieszczenie obrazka w obszarze klikania.

  Prosty w użyciu przycisk, który można łatwo aktywować, niewielką siłą nacisku. Aktywacja przycisku sygnalizowana jest poprzez kliknięcie. Umożliwia uruchomianie rożnego rodzaju urządzeń wspomagających komunikację alternatywną oraz innych urządzeń. Jego zaletą jest, poza dużym rozmiarem okienko, w którym można umieścić dowolny obrazek.

  Cena:339.00
 • Piko Button 30

  PikkoButton30.jpg

  Okrągły przycisk o średnicy 29 mm, bardzo czuły na dotyk, może być aktywowany poprzez delikatny nacisk nawet jednym palcem.

  Cena:429.00
 • Piko Button 50

  PIkoButton50.jpg

  Okrągły przycisk o średnicy 49 mm, bardzo czuły na dotyk, może być aktywowany poprzez delikatny nacisk nawet jednym palcem.

  Cena:429.00
 • Piko SW5R

  PIKO_SW5R[1].jpg

  Okrągłe urządzenie o średnicy 50 mm z pięcioma różnokolorowymi przyciskami. Każdy ma średnicę ok 8 mm i służy do przesuwania kursora myszy w czterech różnych kierunkach, zatwierdzanych środkowym przyciskiem.

  Cena:999.00
 • PikoDual 30

  PikoDual30.jpg

  Zestaw dwóch bardzo trwałych i czułych przycisków, które realizują funkcję lewego oraz prawego przycisku myszy.  Średnica jednego przycisku to ok. 29 mm. Oba przyciski umieszczone są na jednej podstawce w odległości około 3 mm od siebie. Mogą one być aktywowane poprzez delikatny nacisk palca.

  Cena:739.00