UWAGA! Podane na stronie ceny, szczególnie sprzętu specjalistycznego, są zależne od kursów walut!
Mimo naszych starań, ceny mogą być nieaktualne. Dlatego też, przed realizacją zawsze potwierdzamy złożone zamówienie. Jest o tym mowa w
regulaminie.

lupy elektroniczne

dla niewidomych i słabowidzących » lupy elektroniczne

Lupy elektroniczne pełnią rolę poręcznych, czasem wręcz kieszonkowych, powiększalników, które zawsze można mieć przy sobie, by móc przeczytać nawet najdrobniejszy tekst na etykietach produktów, metki czy rozkłady jazdy.

Cechą charakterystyczną lup elektronicznych jest to, że oferują duży stopień powiększania przy relatywnie dużym polu widzenia w stosunku do lup optycznych. Wiele ze współczesnych lup elektronicznych wyposażonych jest w kamery klasy HD, dzięki czemu oferują doskonałą jakość obrazu.

 • Snow 10 PRO - lupa elektroniczna z OCR

  snow10pro1.jpg

  Snow10 PRO to pierwsza na rynku 10-calowa lupa powiększająca firmy Zoomax, która wykorzystuje mechanizm OCR i umożliwia odczytywanie głosem syntetycznym uchwyconego tekstu (druk). To idealne połączenie mobilności, przystępności cenowej i zaawansowanych funkcji, które zwykle znajdują się w urządzeniach kosztujących znacznie więcej. Standardowe funkcje lupy Snow10 Pro to efektywny mechanizm OCR i mowa oraz 3-kierunkowa kamera, która dostosowuje się do obrazu z odległości, czytania lub jako lustro. Urządzenie zawiera ponadto odtwarzacz plików MP3. Oferuje także możliwość przechowywania do 1000 uchwyconych zdjęć i powiększenie do 19 razy.

  Cena:5 599.00
 • Amigo

  amigo.jpg

  Amigo to łatwa w obsłudze lupa (czy też przenośny powiększalnik) – wystarczy połozyc ją na powiększanym obrazie czy tekście i zmieniać powiększenie pokrętłem. Powiększenie od 3,5 do 14 razy, duży wyświetlacz (6,5 cala), funkcja zamrażania obrazu i dodatkowo możliwość podłączenia do telewizora sprawia, że urządzenie może być wykorzystywane w wielu życiowych sytuacjach.

  Cena:5 399.00
 • Candy 4HD

  candy4hd.jpg

  Candy 4 HD – nowa lupa elektroniczna firmy Hims.
  Doskonała jakość i kontrast oglądanych obrazów. Na 4.3” ekranie . Posiada funkcję zatrzymania obrazu i zapamiętuje do 5 obrazów.
  Możliwość zdefiniowania indywidualnego koloru tekstu i tła spośród 5 możliwości ustawień. Autofocus szybko i płynnie dostosowuje ostrość oglądanych obrazów. Można także oglądać obrazy oddalone. Płynna zmiana wielkości powiększenia.
  Wbudowany zegarek. Podstawka do czytania w zestawie.

  Cena:2 800.00
 • Candy 5HD II

  candy5hd2.jpg

  Candy 5HD II – najnowsza lupa elektroniczna firmy Hims.
  Lupę cechyje doskonała jakość i kontrast oglądanych obrazów dzięki zastosowaniu 5” ekranu z filtrem antyodblaskowym. Candy 5HD II posiada funkcję zamrażania i zapamiętuje do 5 obrazów. Daje możliwość zdefiniowania indywidualnego koloru tekstu i tła spośród 5 możliwości ustawień. Autofocus szybko i płynnie dostosowuje ostrość oglądanych obrazów. Można także oglądać obrazy oddalone. Płynna zmiana wielkości powiększenia i płynna regulacja rączki zwiększają wygodę obsługi. Ponadto lupa ma wbudowany zegarek.

  Cena:3 500.00
 • Clover 10 HD

  Clover10_1.jpg

  Przenośna lupa elektroniczna posiadająca duży, 10-calowy wyświetlacz i kamerę HD.
  Dzięki obrotowej kamerze umożliwia oglądanie obrazów z bliska jak i z odległości. Jest idealną pomocą dla osób słabowidzących w domu jak i w podróży.

  Cena:5 599.00
 • Clover 5

  clover_5.jpg

  Przenośna, podręczna lupa elektroniczna z wygodnym 5-calowym wyświetlaczem LCD. Jego niewielkie rozmiary i wygodna rączka sprawiają, że jest idealną pomocą dla osób słabowidzących w domu jak i w podróży.

  Cena:2 499.00
 • Clover 7

  clover_7.jpg

  Przenośna lupa elektroniczna posiadająca duży, 7-calowy wyświetlacz i kamerę HD.
  Dzięki obrotowej kamerze umożliwia oglądanie obrazów z bliska jak i z odległości.

  Cena:3 949.00
 • Compact 5 HD

  compact5hd1.jpeg

  Compact 5 HD to lupa elektroniczna oferująca powiększony obraz w jakości HD na 5-calowym, unoszonym ekranie. Lupa zapewnia komfort czytania w kilku trybach koloru, w tym w kolorach o wysokim kontraście.

  Cena:3 495.00
 • Compact 6 HD

  compact6hd.jpeg

  Compact 6 HD od Optelec to najnowszej generacji lupa elektroniczna. Posiada funkcje Compact 6 HD Speech, jednak nie jest udźwiękowiona i nie posiada OCR. Jest idealna dla każdego, kto chce używać stylowej lupy wideo z interfejsem dotykowym, jednak woli czytać samemu, niż słuchać odtwarzanego tekstu.

  Cena:3 495.00
 • Compact 6 HD Speech

  comapct6hdspeech.jpeg

  Compact 6 HD Speech od Optelec to pierwsza przenośna, mówiąca lupa wideo, która może być używana w różnych miejscach lub w podróży!

  Cena:4 695.00