UWAGA! Podane na stronie ceny, szczególnie sprzętu specjalistycznego, są zależne od kursów walut!
Mimo naszych starań, ceny mogą być nieaktualne. Dlatego też, przed realizacją zawsze potwierdzamy złożone zamówienie. Jest o tym mowa w
regulaminie.

maszyny brajlowskie

dla niewidomych i słabowidzących » maszyny brajlowskie

Brajlowskie maszyny do pisania pozwalają na zapisywanie przez osobę niewidomę tekstu brajlowskiego na papierze.

 • Duxbury Braille Translator

  Duxbury_Braille_Translator.jpg

  Najbardziej elastyczne i funkcjonalne oprogramowanie dostosowane do potrzeb osób niewidomych. Zapewnia dostęp do szerokiej liczby jezyków i form graficznych (między innymi zapisów matematycznych i nutowych) oraz obsługuje wiele drukarek brajlowskich. Interface współpracuje z Microsft Word dzięki czemu obsługa programu nie jest skomplikowana.

  Cena:3 299.00
 • QBraille XL

  QBraileeXL.jpg

  QBraille XL - nowa 40 znakowa linijka brajlowska!

  Zastosowano w niej unikalne połączenie brajlowskiej klawiatury typu Perkins i klawiszy funkcyjnych tradycyjnej klawiatury QWERTY!

  Cena:13 700.00
 • Romeo Attache Pro

  Romeo_Attache_Pro.jpg

  Romeo Attaché Pro jest jednostronną drukarką brajlowską  generującą doskonałej jakości punkty brajlowskie. Jest dostarczana z podajnikiem na pojedyncze kartki oraz  programem  ET Speaks, - własnym innowacyjnym systemem mówiącym. Waży zaledwie ok. 7.5 kg , obudowa wykonana jest z metalu.
  Drukuje 6  lub 8  punktów brajlowskich
  Standardowa rozdzielczość 12.5 DPI i 17 DPI do grafiki.      

  Cena:9 600.00
 • Mountbatten Brailler Whisperer Plus

  MountbattenBraillerWhispererplus.jpg

  Mountbatten Brailler Whisperer Plus to elektroniczna maszyna brajlowska, która dzięki swym rozbudowanym funkcjom może pracować także jako drukarka i notatnik brajlowski.

  Cena:11 999.00
 • Mountbatten Brailler Whisperer – zestaw dydaktyczny

  mountbatten_zd.jpg

  Dla wszystkich zainteresowanych nowościami, polecamy Zestaw Dydaktyczny (edukacyjny) Mountbatten Brailler. W jego skład wchodzi nowy Mountbatten Brailler Whisperer Plus z bezprzewodowym łączem – Bluetooth oraz iPad Pro. Dzięki aplikacji MBMimic dostępnej w AppStore funkcjonalność Mountbatten Braillera jest wzbogacona o możliwość bezprzewodowej komunikacji między urządzeniem a iPadem. Daje to łatwiejszą wymianę informacji między osobą niewidomą a widzącą, a także nowe możliwości związane z wykorzystaniem funkcji iPada.

  Cena:14 999.00
 • Torba na Mountbatten

  Cena:399.00
 • Mimic

  mimicmb.jpg

  Wyświetlacz do Mountbatten Brailler - umożliwia obserwowanie tego, co pisze użytkownik przez osobę nie znającą Brailla.

  Urządzenie podłączane do portu szeregowego Mountbatten Brailler. Zasilany bateryjnie.

   

   

  Cena:1 399.00
 • Perkins

  perkins.jpg

  Klasyczna, mechaniczna maszyna do pisania PERKINS jest ceniona za swoją solidną budowę i niezawodność. PERKINS to pionier wśród maszyn do pisania dla niewidomych. Pierwszy egzemplarz został wyprodukowany w roku 1951 i od tamtej pory sprzedano ponad 300 000 tych maszyn w ponad 170 krajach.

  Cena:3 995.00
 • TatraPoint Adaptive 2

  tatrapoint.jpg

  Lekka i mała mechaniczna maszyna brajlowska produkowana na Słowacji. Odmiana Adaptive 2 to 40-znakowa odmiana tej maszyny, która występuje w dwóch głównych wariantach: Standard – klasyczny wygląd i Adaptive – nowoczesny wygląd i funkcje. Obydwie wersje występują w dwóch rozmiarach: 34 lub 40 znaków w wierszu.

  Cena:2 399.00
 • Braille Labeler BL-1000

  braille_Labeller.jpg

  Braille Labeler BL-1000 pozwala na wykonywanie etykiet brajlowskich na specjalnych samoprzylepnych rolkach. Za jego pomocą można przygotować krótkie informacje w alfabecie Braille’a i nakleić na prawie każdej powierzchni (nie zakrywając istniejącej już grafiki). Urządzenie jest proste w obsłudze i nie wymaga znajomości Braille’a. Wszystkie procedury wykona za Ciebie specjalne oprogramowanie dostarczane z Braille Labeler: wystarczy wpisać tekst, a program sam przetłumaczy go na pismo Braille’a i wydrukuje etykietę. Niezastąpiony w domu, aby oznaczyć przedmioty codziennego użytku, jak i budynkach publicznych do oznaczania ciągów komunikacyjnych, wind, sal wykładowych itp.

  Cena:3 999.00