UWAGA! Podane na stronie ceny, szczególnie sprzętu specjalistycznego, są zależne od kursów walut!
Mimo naszych starań, ceny mogą być nieaktualne. Dlatego też, przed realizacją zawsze potwierdzamy złożone zamówienie. Jest o tym mowa w
regulaminie.

powiększalniki ekranowe

dla niewidomych i słabowidzących » powiększalniki ekranowe

Powiększalniki ekranowe (zwane też telewizyjnymi) mogą wyświetlać powiększony obraz na telewizorze, monitorze komputera lub laptopa, albo na będącym ich integralną częścią ekranie. W zależności od konstrukcji i sposobu współpracy z ekranem, powiększalniki mogą być przenośne i stacjonarne.

Urządzenia te oferują bardzo duże poziomy powiększania. Wiele ze współczesnych powiększalników ekranowych wyposażonych jest w kamery i monitory HD, dzięki czemu jakość wyświetlanego obrazu jest bardzo dobra.

 • ClearNote HD

  clearnotehd1.jpeg

  Powiększalnik ClearNote HD to doskonała metoda na wyposażenie laptopa, tabletu czy smartfona w narzędzia służące osobom słabowidzącym. W połączeniu z komputerem ClearNote HD powiększa tekst i umożliwia zastosowanie wysokiego kontrastu, oferując obrazy w jakości HD.

  Cena:13 513.00
 • Scan2Voice - przenośny powiększalnik z OCR

  Scan2Voice_1.png

  Scan2Voice to przenośne urządzenie przetwarzające tekst drukowany na mowę dzięki oprogramowaniu zainstalowanemu na komputerze. Scan2Voice może być ustawiony w trzech pozycjach: A4, A5, dystans. Po złożeniu całe urządzenie waży zaledwie 1 kg. Jest więc bardzo lekkie, dzięki czemui łatwe do przenoszenia w dyskretnym futerale.

  Cena:6 999.00
 • i-See HD 22

  i-seehd22.png

  Nowoczesny powiększalnik stacjonarny, łatwy w obsłudze i funkcjonalny. I-See jest wyposażony w duży ekran LCD na którym można z łatwością czytać najdrobniejszy tekst. Ponadto I-See posiada ruchomy pulpit z pełną blokadą oraz prosty w obsłudze panel kontrolny. i-See posiada funkcję przełączania obrazu, dzięki czemu może służyć jako monitor komputerowy.

  Cena:6 999.00
 • i-see HD 24

  i-seehd24.png

  Nowoczesny powiększalnik stacjonarny, łatwy w obsłudze i funkcjonalny. I-See jest wyposażony w duży ekran LCD na którym można z łatwością czytać najdrobniejszy tekst. Ponadto I-See posiada ruchomy pulpit z pełną blokadą oraz prosty w obsłudze panel kontrolny. i-See posiada funkcję przełączania obrazu, dzięki czemu może służyć jako monitor komputerowy.

  Cena:7 999.00
 • ClearReader+ Advanced

  clearreader_advantage.jpg

  Uniwersalne, wielofunkcyjne urządzenie lektorskie z opcją powiększania. Wygląda jak turystyczne radio i jak takie radio łatwo się go ze sobą zabiera. Sprawdzi się w domu, pracy, szkole, na uczelni, w urzędzie, tak samo jak na wczasach, podczas wyjazdowej konferencji. Może przyda się na spotkaniu z przyjaciółmi. A na randce? Czemu nie! Dzięki możliwości podłączenia słuchawek można czytać wszędzie i nikt się nie oburzy.

  Cena:13 470.00
 • ONYX Portable HD

  onyxportablehd.png

  ONYX Portable HD to lekki, przenośny powiększalnik służący osobom słabowidzącym do czytania, pisania i przeglądania powiększonych tekstów i obrazów, znajdujących się zarówno blisko, jak i daleko od kamery. Urządzenie jest przydatne w domu, w szkole, na uczelni, w pracy.

  Cena:10 320.00
 • Acrobat HD LCD 20"

  acrobatehdlcd.jpg

  Funkcjonalny powiększalnik z monitorem LCD, wyposażony w kamerę do oglądania przedmiotów z oddali. Kamera 3-w1 z funkcją Auto-Focus jest doskonałym rozwiązaniem do czytania, pisania lub oglądania obrazów na każdym dystansie. Acrobat LCD jest kompletnym systemem do wykorzystania w pracy, szkole czy domu, a wbudowany uchwyt pozwala na łatwy transport.

  Dostępna jest także wersja Acrobat LCD 22″ w cenie 10 999 PLN.

  Cena:9 999.00
 • Acrobat HD ultra Short/Long Arm

  acrobathdusala1.jpg

  Przenośny, niewielkich rozmiarów powiększalnik z kamerą w jakości Full HD do oglądania przedmiotów z bliska i daleka.

  Do wyboru:

  Acrobat HD ultra Short Arm (krótkie ramię) lub
  Acrobat HD ultra Long Arm (długie ramię)

  Cena:8 499.00
 • Camera Mouse bezprzewodowa

  cameramousebp.jpg

  Camera Mouse bezprzewodowa to niewielka i funkcjonalna lupa elektroniczna, wyglądem przypominająca mysz komputerową, jest doskonałym rozwiązaniem dla osób słabowidzących. Współpracuje z dowolnym telewizorem i jest prosta w obsłudze.

  Cena:599.00
 • ClearView C 22 Full HD

  clearviewcfhd1.jpeg

  Optelec ClearView C to nowoczesny, stacjonarny powiększalnik, którego zadaniem jest poprawa jakości treści odczytywanych przez osoby słabowidzące i maksymalne zwiększenie ich komfortu pracy.

  Cena:14 590.00