UWAGA! Podane na stronie ceny, szczególnie sprzętu specjalistycznego, są zależne od kursów walut!
Mimo naszych starań, ceny mogą być nieaktualne. Dlatego też, przed realizacją zawsze potwierdzamy złożone zamówienie. Jest o tym mowa w
regulaminie.

programy powiększające z mową

dla niewidomych i słabowidzących » programy powiększające z mową

Programy powiększająco-udźwiękawiające są przeznaczone dla osób słabowidzących, które nie są w stanie czytać z ekranu komputera, kiedy ten pracuje w standardowej rozdzielczości.

 Podstawowym zadaniem tej katerogii programów jest powiększanie wyświetlanej na ekranie treści. Praktycznie każdy z programów daje możliwość pracy w trybie powiększania pełnoekranowego, w trybie lupy czy dokowanych okien, itp. Można też stosować tryby fałszywych kolorów (negatyw, duży kontast, inwersja kolorów czy kolory własne). Dzięki temu osoby słąbowidzące mogą efektywnie pracować na komputerze.

Udźwiękowienie systemu operacyjnego Windows jakie dają tego typu programy jest zwykle mniej doskonałe od oferowanego przez klasyczne screenreadery (programy udźwiękawiające). Dlatego programy te należałoby raczej nazywać programami powiększającymi z mową. Wyjątek stanowi tu Supernova, która jest połączeniem screenreadera Hal i programu powiększającego Lunar.

Programy te za wyjątkiem Supernovej nie obsługują też monitorów brajlowskich.

 • Kamera ZoomText

  kameraZoomText.jpg

  Wysokiej jakości kamera internetowa HD, umożliwiające obsługę funkcji kamery w programie ZoomText. W zestawie znajduje się również statyw służący do jej umocowania i zmiany położenia w dogodnej pozycji.

  Cena:999.00
 • iZoom

  izoom.jpg

  iZoom to oprogramowanie udźwiękawiające oraz powiększające umożliwiające zmianę różnych aspektów ekranu takich jak wygląd, rozmiar czcionki, tła, wskaźnika myszy, aby uprościć obsługę komputera osobom słabowidzącym.

  Cena:1 549.00
 • VIEWdio Lite

  viewdio1.jpg

  Program powiększający obraz z kamery, skanera, pliku tekstowego lub graficznego i mówiący, bez modułu rozpoznającego tekst.

  Cena:1 799.00
 • iZoom Pen

  izoompen.jpg

  iZoom to oprogramowanie udźwiękawiające oraz powiększające umożliwiające zmianę różnych aspektów ekranu takich jak wygląd, rozmiar czcionki, tła, wskaźnika myszy, aby uprościć obsługę komputera osobom słabowidzącym.

  Cena:2 049.00
 • SuperNova Powiększająca i Mówiąca (Lunar Plus)

  supernova.jpg

  Lunar Plus oferuje innowacyjne funkcje powiększania i udźwiękowienia, które umożliwiają osobom słabowidzącym korzystanie z komputera z większą wygodą i wydajnością.

  Cena:2 099.00
 • SuperNova Powiększająca i Mówiąca PEN (LunarPlus Pen)

  dolphin_pen.jpg

  Lunar Plus oferuje innowacyjne funkcje powiększania i udźwiękowienia, które umożliwiają osobom słabowidzącym korzystanie z komputera z większą wygodą i wydajnością. Wersja na pendrive jest idealnym rozwiązaniem dla osób mobilnych korzystających z wielu komputerów.

  Cena:2 449.00
 • MAGic Plus

  MAGic- program udzwiek-powiek..png

  MAGic jest prostym w obsłudze, aczkolwiek zaawansowanym technologicznie, oprogramowaniem powiększającym ekran komputera. Wersja Plus dodatkowo wyposażona jest w funkcję mowy. Użytkownicy MAGic mogą w sposób łatwy i wygodny surfować w sieci, tworzyć dokumenty, obsługiwać program pocztowy, korzystać z portali społecznościowych itp. MAGic udostępnia także możliwość dowolnego dostosowywania wyglądu komponentów systemu Windows do indywidualnych potrzeb użytkownika.

  Cena:2 548.00
 • ZoomText MagReader

  ZT_MagReader.jpg

  ZoomText MagReader powiększa, uwydatnia i czyta głosem syntetycznym wszystko, co znajduje się na ekranie komputera z niezrównaną jakością i łatwością. Doskonała technologia wyświetlania powiększonych czcionek powoduje, że program ten uznawany jest za najlepszy na świecie. Dostarczany wraz z polskim syntezatorem. Jest nieoceniony pomocą dla osób słabowidzących, które oprócz funkcji powiększania potrzebują wsparcia w postaci udźwiękowienia.

  Cena:2 899.00
 • VIEWdio

  viewdio.jpg

  Program powiększający obraz z kamery, skanera, pliku tekstowego lub graficznego i mówiący, z modułem rozpoznającym tekst.

  VIEWdio zainstalowany w komputerze wraz ze skanerem i lupą elektroniczną – np. Bierley USB Mouse stanowi pełne oprzyrządowanie stanowiska pracy osoby słabowidzącej.

  Cena:2 899.00
 • ZoomText MagReader USB

  zoomtext_magreader_usb.jpg

  ZoomText MagReader powiększa, uwydatnia i czyta głosem syntetycznym wszystko, co znajduje się na ekranie komputera z niezrównaną jakością i łatwością. Jest nieoceniony pomocą dla osób słabowidzących, które oprócz funkcji powiększania potrzebują wsparcia w postaci udźwiękowienia.

  Cena:3 349.00