UWAGA! Podane na stronie ceny, szczególnie sprzętu specjalistycznego, są zależne od kursów walut!
Mimo naszych starań, ceny mogą być nieaktualne. Dlatego też, przed realizacją zawsze potwierdzamy złożone zamówienie. Jest o tym mowa w
regulaminie.

stymulacja funkcji poznawczych

komunikacja alternatywna » stymulacja funkcji poznawczych

W tej kategorii prezentujemy rozwiązania stymulujące funkcje poznawcze i dla osób z trudnościami w uczeniu się.

 • Figury 3D tablica motoryczna

  Figury 3D tablica motoryczna.jpg

  Na drewnianej podstawie umieszczono 9 figur geometrycznych w dwóch i trzech wymiarach. Zadaniem dziecka jest umieszczenie figur we właściwych otworach. Dodatkowo układanka daje możliwość edukacji w zakresie wyglądu i właściwości brył.

  Cena:399.00
 • Mega domino

  Mega domino (2).jpg

  Klasyczna gra domino w wersji mega. Wykonane z naturalnego drewna, z kolorowymi kropkami.
  Duży rozmiar ułatwia uchwyt, a duże wyraźne kolorowe kropki są łatwe do rozpoznania.

  Cena:64.00
 • Poduszeczki fakturowe memory w worku

  Poduszeczki fakturowe memory w worku.jpg

  Pomoc sensoryczna do prac stolikowych, w gabinecie terapeutycznym, jak i zabaw w domu.
  Może mieć wszechstronne zastosowanie, min. do nauki kolorów, liczenia, chwytania, rozwijania zmysłu dotyku, terapii ręki, itd.

  Cena:92.00
 • Cognitomniac ADHD

  CognitomniacADHD.png

  Pakiet ADHD zawiera gry ćwiczące umiejętności często przydatne w szkole, ponieważ jest to zaburzenie występuje najczęściej w wieku szkolnym. Są to pamięć, wiedza o klasyfikacji, abstrahowanie i przeszukiwanie tekstu. Każda gra zaczyna się od średniego poziomu trudności. W każdej grze występują dystraktory – dodatkowe elementy graficzne i dźwiękowe, które mają rozpraszać graczy i odwracać uwagę od rozwiązywanego zadania.

  Cena:2 599.00
 • Cognitomniac Autyzm

  CognitomniacAutyzm.png

  Na pakiet Autyzm składają się proste gry związane ze znajomością przedmiotów i dźwięków w domu oraz tekstów z kultury popularnej. Wszystkie gry zaczynają się od najprostszego poziomu. Tło każdej gry zostało wyłączone (gracz widzi jedynie materiał ćwiczeniowy), aby ograniczyć liczbę rozpraszających elementów. W grach występują instrukcje i lektor, żeby ułatwić rozwiązywanie zadań.

  Cena:2 599.00
 • Cognitomniac Dorosły

  CognitomniacDorosly.png

  W pakiecie znajdują się gry trenujące pamięć, wiedzę i myślenie. Gry w tym pakiecie są skonfigurowane na średni poziom trudności i uśrednione ustawienia. Pakiet jest przeznaczony dla osób bez zaburzeń, chcących poprawić swoje kompetencje poznawcze w wymienionych obszarach.

  Cena:2 599.00
 • Cognitomniac Kompetencje Społeczne

  CognitomniacKompetencjeSpoleczne.png

  Pakiet skupia się na rozwoju kompetencji społecznych w kilku obszarach. Gra Flipczart pozwala ćwiczyć wiedzę dot. znanych fraz, powiedzonek, tekstów piosenek. W grze Szafa grająca wymagane jest rozpoznawanie dźwięków często występujących w gospodarstwie domowym. W grze Dom należy wykazać się znajomością położenia przedmiotów w różnych pomieszczeniach domu.

  Cena:1 999.00
 • Cognitomniac Komunikacja

  CognitomniacKomunikacja.png

  W pakiecie Komunikacja skupiamy się na rozwoju funkcji komunikacyjnych. W grze Flipczart odbywa się to w oparciu o znajomość popularnych w kulturze tekstów. Gra Szafa grająca ćwiczy umiejętność rozpoznawania dźwięków. Natomiast gra Gazeta uczy rozpoznawania i zapamiętywania zapisanych liter i cyfr.

  Cena:1 999.00
 • Cognitomniac Myślenie

  CognitomniacMyslenie.png

  Pakiet pozwala ćwiczyć myślenie operacyjne, abstrahowanie, kojarzenie, kategoryzację. W grze Kino gracz musi znaleźć bardziej lub mniej abstrakcyjne elementy wspólne kategorii obrazków prezentowanych na ekranie. Gra Flipczart jest ustawiona tak, aby ćwiczyć umiejętność rozpoznania wzoru na prostych ciągach liczbowych.

  Cena:1 999.00
 • Cognitomniac Pamięć

  Cognitomniac_Pamiec.png

  Pakiet pozwala ćwiczyć różne aspekty pamięci. Np. gra Tablica to standardowe ćwiczenie krótkotrwałej pamięci wzrokowej polegające na zapamiętywaniu i rozpoznawaniu obrazków. W grze Kuchnia ćwiczona jest pamięć przestrzenna, natomiast gra Flipczart została skonfigurowana tak, aby ćwiczyć pamięć długotrwała wymagając od gracza przypominania sobie znanych z kultury wierszyków, powiedzonek, tekstów popularnych piosenek.

  Cena:1 999.00