oprogramowanie wspomagające terapię logopedyczną

Programy wspomagające terapię logopedyczną przeznaczone są do wspierania terapii zaburzeń mowy u dzieci z niedosłuchem lub spowodowanych innymi deficytami, np. niepełnosprawnością intelektualną, porażeniem mózgowym, autyzmem, mutyzmem czy Zespołem Downa.
Dzięki bogatej kolorystyce, ciekawym animacjom i dźwiękom oraz różnorodnym wzmocnieniom pozytywnym są fascynujące dla dzieci, umożliwiając rozpoczęcie pracy logopedycznej z najmłodszymi dziećmi. Ciekawa fabuła pozwala uatrakcyjnić terapię oraz motywować dzieci do działania, a praca z programem staje się dla małych pacjentów doskonałą zabawą i przygodą.
Programy wspomagające terapię logopedyczną rozwijają percepcję słuchową, prawidłową intonację i modulację głosu, uczą rozróżniania i nazywania dźwięków, prawidłowej artykulacji i rozróżniania głosek, pozwalają na opanowanie poszczególnych pojęć językowych, a także korzystnie wpływają na rozwój funkcji językowych. Z kolei dla specjalistów jest to skuteczna pomoc w codziennej pracy oraz doskonałe narzędzie pozwalające na tworzenie profesjonalnej diagnozy i planowania indywidualnej terapii logopedycznej poprzez zabawę. Niektóre programy mogą być też z powodzeniem wykorzystane przez rodziców do pracy z dzieckiem w warunkach domowych.

Sortuj wg:
 • Oprogramowanie terapeutyczne Logowirówki logopedyczne

  Logowirówki logopedyczne - oprogramowanie terapeutyczne

  Logowirówki logopedyczne można wykorzystać w szeroko rozumianej profilaktyce logopedycznej, jak również podczas korygowania wad wymowy, automatyzacji skorygowanych głosek i terapii złożonych zaburzeń mowy, do rozwijania percepcji słuchowej, ćwiczeń artykulacyjnych, a także w przypadku występujących trudności w opanowaniu czytania i pisania.

  Cena:100.00
 • Program terapeutyczny

  Mówiące Obrazki - program terapeutyczny

  Program wspomagający nabywanie języka oraz terapię dzieci z zaburzeniami mowy i słuchu.

  Program opiera się na idei połączenia kolorowych plansz, animacji oraz naturalnych odgłosów otaczającego nas świata, stanowiąc uniwersalne narzędzie wspierające naturalne i wspomagane nabywanie języka oraz terapię logopedyczną, zwłaszcza dzieci z zaburzeniami rozwoju języka i dzieci z uszkodzonym narzędziem słuchu.

  Cena:1099.00
 • Pudełko oprogramowania mTalent Zajęcia... I

  mTalent Zajęcia Logopedyczne I

  Seria programów multimedialnych dla dzieci z wadami wymowy i innymi zaburzeniami sprawności językowej. Program mTalent Zajęcia logopedyczne I składa się z ponad 2000 ćwiczeń interaktywnych oraz ponad 400 kart pracy do wydruku.

  Program Zajęcia Logopedyczne I polecany jest szczególnie dla logopedów i pedagogów zajmujących się wspomaganiem rozwoju oraz podnoszeniem sprawności językowej dziecka.

  Cena:1590.00
 • Pudełko mTalent Zajęcia Logopedyczne II

  mTalent Zajęcia Logopedyczne II

  Seria programów multimedialnych dla dzieci z wadami wymowy i innymi zaburzeniami sprawności językowej. Zawartość programu mTalent Zajęcia logopedyczne II to ponad 1300 ćwiczeń interaktywnych oraz blisko 400 kart pracy do wydruku.

  mTalent Zajęcia logopedyczne II z serii mTalent można wykorzystywać zarówno w placówkach szkolnych, jak i gabinetach logopedycznych i terapeutycznych.

  Cena:1590.00
 • Obrazkowy Słownik Tematyczny

  Obrazkowy Słownik Tematyczny

  Multimedialny program zawierający zestaw uporządkowanych tematycznie pojęć w atrakcyjnej formie graficznej (ilustracje, animacje, nagrania) wspierających rozwój słownictwa oraz umiejętności komunikacyjnych dziecka.

  Cena:1599.00
 • Oprogramowanie Zabawy słowem

  Zabawy słowem

  Multimedialny zestaw ćwiczeń podnoszących sprawność językową dzieci oraz wspomagających terapię specyficznych zaburzeń rozwoju języka.

  Cena:1599.00
 • Oprogramowanie Logorytmika

  Logorytmika - ćwiczenia z zakresu motoryki i słuchu

  Program przeznaczony do stymulacji najważniejszych obszarów leżących u podstaw umiejętności mowy: motoryki i słuchu. LOGORYTMIKA jest programem multimedialnym, który pokazuje, jak w ciekawy sposób wykorzystać można rytmikę i muzykę w profilaktyce i terapii logopedycznej.

  Cena:1599.00
 • Zestaw gier Logo Gry

  Logo Gry - zestaw gier sterowanych głosem

  Zestaw gier sterowanych głosem, do wykorzystania na zajęciach z dziećmi z zaburzeniami słuchu i zaburzeniami poznawczymi.

  Cena:1599.00
 • Program Eduterapeutica Logopedia w wersji podstawowej

  Eduterapeutica Logopedia - narzędzie dla logopedów i terapeutów

  Eduterapeutica Logopedia to przyjazne i skuteczne narzędzie pracy logopedów i terapeutów. Multimedialny program diagnostyczno-terapeutyczny, wspierający specjalistów w skutecznym rozpoznawaniu wad wymowy i planowaniu indywidualnej terapii logopedycznej z wykorzystaniem bogatej bazy ćwiczeń interaktywnych, a także tradycyjnych pomocy dydaktycznych.

  Program dostępny w wersji podstawowej i rozszerzonej.

  Cena:1899.00
 • Oprogramowanie Logopedia PRO

  Logopedia PRO - seria 19 multimedialnych programów logopedycznych

  Seria 19 profesjonalnych logopedycznych programów multimedialnych wspierających profilaktykę, diagnozę oraz terapię większości zaburzeń mowy i języka występujących u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

  Wyświetlona pierwotnie cena dotyczy wersji podstawowej.

  Cena:1990.00