Losowy produkt
kalaidoskop_02.jpg

Kaleidoscope 2

Cena:99.00
Ostatni produkt
Wizyt:
Dzisiaj: 7 Wszystkich: 523391
Przejdź do strony Fundacji Świat według Ludwika Braillea

UWAGA! Podane na stronie ceny, szczególnie sprzętu specjalistycznego, są zależne od kursów walut!
Mimo naszych starań, ceny mogą być nieaktualne. Dlatego też, przed realizacją zawsze potwierdzamy złożone zamówienie. Jest o tym mowa w
regulaminie.

Symbol for Windows - Multiple Choice

komunikacja alternatywna » programy wspierajace komunikację

Cena:599.00
Oblicz ratę
Zakupy na raty od 100 złotych wartości zamówienia

Symbol for Windows - Multiple Choice to program do tworzenia ćwiczeń wielokrotnego wyboru i zabawy z nimi.

Na ekranie widoczne jest duże pole „pytanie”, a na dole pięć mniejszych pól „odpowiedzi”. Można wypełnić każde pole jednym symbolem, obrazem, fotografią albo słowem. Słowa te razem stworzą pytanie wielokrotnego wyboru, na przykład:

Przedmiot codzienny; na dole zestaw pomieszczeń w domu... Do jakiego miejsca należy ten przedmiot?

Szczegół fotografii. Każde pole odpowiedzi zawiera inną fotografię... Z jakiego miejsca został zabrany szczegół?

Fotografia albo obraz zwierzęcia; w polach odpowiedzi zobaczysz różne rzeczy... Co je to zwierzę?

Gracz może wyznaczyć jedno pole odpowiedzi. Gdy odpowiedź jest dobra, na ekranie pojawia się kolejne pytanie. Gdy odpowiedź jest zła, wybrane pole znika i gracz może wybrać odpowiedź jeszcze raz.

Wcześniej czy później gracz znajdzie właściwą odpowiedź. Nie ma presji czasowej ani stresu. Gracz jest stymulowany przez audiowizualne sprzężenie zwrotne, zarówno po każdej udzielonej odpowiedzi (obojętnie czy jest ona dobra czy zła), jak i na końcu ćwiczenia. Gracz dzięki komputerowi nauczy się pracować, jednocześnie bawiąc się.

Wielokrotny wybór może być także stosowany jako edukacyjne oprogramowanie, poprzez wybranie nowych pojęć i symboli, jeśli gracz jest na to gotowy. Łatwo jest tworzyć (i zmieniać) ćwiczenia. Gdy tylko zrozumie się na czym polegają ćwiczenia, można zacząć wypełniać pola.

Programem można się posługiwać przy pomocy techniki skanowania*.

Multiple Choice to aplikacja programu Symbol for Windows. Każdy moduł programu Symbol for Windows wymaga klucza USB, który zapewnia dostęp do programu powołanej osobie, stanowi więc zabezpieczenie przed nieuprawnionym użyciem oprogramowania. Klucz ten umożliwia również korzystanie z programu, po wcześniejszej jego instalacji, na wielu komputerach (w różnym czasie - np. w domu i w szkole).

Funkcja skanowania polecana jest szczególnie osobom, które posługują się jednym przyciskiem, pomaga zarówno w komunikacji alternatywnej jak i użytkowaniu komputera (np. tworzeniu dokumentów tekstowych); polega na podświetlaniu kolejnych pól planszy, jeżeli chcemy wybrać pole/komórkę/symbol/znak/słowo klikamy kiedy jest ono podświetlone. Jeśli zamiast standardowej myszki posługujemy się przyciskami, wybranie pola/komórki/znaku/słowa dokonywane jest przy pomocy naciśnięcia przycisku. Skanowanie może być regularne-po kolei każde pole jest podświetlane; można też, aby przyspieszyć proces wyboru skanować grupami.

Wymagania systemowe:
  • Microsoft Windows 2000/XP/ Vista/7,
  • procesor Pentium (800MHz, zalecany minimum 1GHz),
  • zalecane minimum 512MB,
  • 1 GB wolnego miejsca na dysku twardym,
  • rozdzielczość ekranu: 1024x768 pikseli,
  • karta dźwiękowa.