UWAGA! Podane na stronie ceny, szczególnie sprzętu specjalistycznego, są zależne od kursów walut!
Mimo naszych starań, ceny mogą być nieaktualne. Dlatego też, przed realizacją zawsze potwierdzamy złożone zamówienie. Jest o tym mowa w
regulaminie.

komunikacja alternatywna

W tej kategorii prezentujemy, zapewniający osobom mającym problemy z komunikowaniem się, sprzęt i oprogramowanie do tak zwanej komunikacji alternatywnej, a także oprogramowanie aktywizujące dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.

 • ekrany i monitory dotykowe

  W tym dziale znajdą państwo monitory i ekrany dotykowe na notebooki.

 • przyciski i interfejsy

  Specjalne przyciski i interfejsy mają służyć osobom niepełnosprawnym ruchowo do sterowania urządzeniami, albo zastępują przyciski myszy komputerowej. Bardzo często używa się ich jako uzupełnienie urządzeń zastępujących myszkę.

 • komunikatory

  Komunikatory to urządzenia, których zadaniem jest zapewnić komunikację osoby niepełnosprawnej z otoczeniem.

 • programy wspierajace komunikację

  Programy wspierajace komunikację to specjalistyczne oprogramowanie, które instaluje się na komputerze. Programy takie zostały zaprojektowane z myślą o efektywnym wsparciu procesu komunikacji alternatywnej człowieka z komputerem, osób pomiędzy
  sobą oraz wspomagania edukacji i rehabilitacji.

 • wsparcie logopedyczne

  Oprogramowanie wspierające edukację logopedyczną

 • aktywizacja i edukacja

  W tej kategorii znajdą Państwo oprogramowanie aktywizujące i wspierajace edukację osób z niepełnosprawnością intelektualną lub mających trudności w nauce.

 • stymulacja funkcji poznawczych

  W tej kategorii prezentujemy rozwiązania stymulujące funkcje poznawcze i dla osób z trudnościami w uczeniu się.

 • inne urządzenia

  W tej kategorii prezentujemy urzędzenia  dodatkowe i uzupełniające sprzęt do komunikacji alternatywnej.

 • Blue2

  blue2.jpg

  Blue2 to podwójny, bezprzewodowy przycisk kompatybilny z tabletami, komputerami, notebookami z systemem OS X Mavericks oraz aplikacjami działającymi na iOS, OS X, Windows  i Android.  Blue2 można połączyć z urządzeniem bezprzewodowo w prosty sposób za pomocą Bluetooth.

  Cena:999.00
 • Buddy Buttons

  BuddyButtons.png

  Buddy Buttons to okrągłe przyciski do sterowania komputerem i innymi urządzeniami.

  Cena:349.00
 • Candy Corn™

  candy-corn[1].jpg

  Candy Corn to niewielki przycisk zbliżeniowy, do aktywacji którego nie jest wymagana siła, wystarczy poruszyć dłonią lub inną częścią ciała w odległości ok. 10 mm od przycisku, aby go aktywować. Aktywacja przycisku sygnalizowana jest dźwiękiem oraz diodą.

  Cena:999.00
 • Clicker 6

  Clicker6.jpg

  Wszechstronne oprogramowanie wspomagające naukę czytania i pisania oraz pozwalające na kreowanie wielu atrakcyjnych materiałów edukacyjnych.

   

  Cena:1 299.00
 • FingerButton Dual

  FingerButtonDual.jpg

  Dwa bardzo czułe przyciski umieszczone na jednym przylepcu, który można owinąć dookoła palca. Przycisk są niezwykle czułe, dlatego też mogą być pomocne osobom z osłabioną siłą mięśni.

  Cena:699.00
 • Grasp Switch

  GraspSwitch.jpg

  Grasp Switch to "przycisk" aktywowany poprzez zaciśnięcie dłoni.

  Cena:1 029.00
 • IntelliSwitch

  IntelliSwitch.jpg

  IntelliSwitch to nowoczesne urządzenie do podłączania przycisków. Jako jedyne posiada możliwość łączenia bezprzewodowego, jak i przewodowego.

  IntelliSwitch umożliwia podłączeniu do pięciu przycisków do komputera. W samym urządzeniu znajdują się już dwa przyciski.

  Cena:1 949.00
 • Jelly Beamer

  JellyBeamer.jpg

  Jelly Beamer to przycisk umożliwiający bezprzewodowe sterowanie komputerem, urządzeniami elektrycznymi oraz zabawkami, z odległości do 9 metrów. Składa się z dwóch urządzeń: nadajnika i odbiornika. Nadajnik to przycisk o średnicy 6,3 cm, wykonany z trwałego tworzywa, wrażliwy na dotyk w każdym miejscu na powierzchni, dzięki czemu do aktywacji wymagany jest niewielki nacisk.

  Cena:1 199.00
 • Jelly Bean Twist

  JellyBeanTwist.jpg

  Jelly Bean Twist to okrągły przycisk o średnicy 6,3 cm służący do sterowania komputerem i innymi urządzeniami. Przyciski AbleNet są zrobione z wytrzymałego na uderzenia tworzywa. Są wrażliwe na dotyk w każdym miejscu  na powierzchni przełącznika. Nie jest więc konieczne centralne uderzanie w przełącznik.

  Cena:299.00
 • JoyCable

  JoyCable.jpg

  JoyCable jest szybkim i łatwym sposobem na połączenie przycisków z komputerem. JoyCable łączy się z komputerem przez port USB. Można podłączyć jeden lub dwa przyciski standardowym wejściem 3,5 mm.

  Cena:349.00