Cognitomniac

Oprogramowanie terapeutyczne z serii Cognitomniac.

Sortuj wg:
 • Oprogramowanie wspierające Cognitomniac Terapia

  Cognitomniac Terapia - terapia funkcji poznawczych

  System – Cognitomniac Terapia to profesjonalne, komputerowe narzędzie terapeutyczne do rozwoju funkcji poznawczych.

  Terapia prowadzona jest w postaci atrakcyjnych wizualnie gier komputerowych. Niewątpliwą zaletą systemu jest możliwość skorzystania z gotowych pakietów gier skonfigurowanych do rozwoju konkretnych obszarów funkcjonowania poznawczego.

  Cena:5999.00
 • Pakiet oprogramowania Cognitomniac Uwaga

  Cognitomniac Uwaga - gry ćwiczące uwagę

  Pakiet zawiera gry ćwiczące uwagę gracza. Np. gra Łąka, polegająca na oczekiwaniu na pojawienie się bodźca, rozwija czujność i przerzutność uwagi. Fabryka pozwala ćwiczyć przerzutność za pomocą zmieniania wielkości pola uwagowego. Podobnie w grze Gazeta można kontrolować wielkość pola uwagowego w trakcie wyszukiwania sygnału wśród szumu.

  Cena:1999.00
 • Oprogramowanie do ćwiczenia pamięci Cognitomniac Pamięć

  Cognitomniac Pamięć - gry ćwiczące pamięć

  Pakiet pozwala ćwiczyć różne aspekty pamięci. Np. gra Tablica to standardowe ćwiczenie krótkotrwałej pamięci wzrokowej polegające na zapamiętywaniu i rozpoznawaniu obrazków. W grze Kuchnia ćwiczona jest pamięć przestrzenna, natomiast gra Flipczart została skonfigurowana tak, aby ćwiczyć pamięć długotrwała wymagając od gracza przypominania sobie znanych z kultury wierszyków, powiedzonek, tekstów popularnych piosenek.

  Cena:1999.00
 • Oprogramowanie Cognitomniac Myślenie

  Cognitomniac Myślenie - gry ćwiczące myślenia operacyjnego

  Pakiet pozwala ćwiczyć myślenie operacyjne, abstrahowanie, kojarzenie, kategoryzację. W grze Kino gracz musi znaleźć bardziej lub mniej abstrakcyjne elementy wspólne kategorii obrazków prezentowanych na ekranie. Gra Flipczart jest ustawiona tak, aby ćwiczyć umiejętność rozpoznania wzoru na prostych ciągach liczbowych.

  Cena:1999.00
 • Oprogramowanie Cognitomniac Postrzeganie

  Cognitomniac Postrzeganie - gry ćwiczące postrzeganie

  Gry z pakietu Postrzeganie łączy wspólna cecha – konieczność rozpoznania i zaklasyfikowania kształtu w ograniczonym czasie. Rozpoznawany bodziec musi być zidentyfikowany w oparciu o wcześniejsze instrukcje i/lub wiedzę gracza. Np. w grze Łąka należy rozpoznać zwierzę wśród dwóch, pojawiających się krótko obrazków.

  Cena:1999.00
 • Oprogramowanie Cognitomniac Kompetencje Społeczne

  Cognitomniac Kompetencje Społeczne - gry rozwijające kompetencje społeczne

  Pakiet skupia się na rozwoju kompetencji społecznych w kilku obszarach. Gra Flipczart pozwala ćwiczyć wiedzę dot. znanych fraz, powiedzonek, tekstów piosenek. W grze Szafa grająca wymagane jest rozpoznawanie dźwięków często występujących w gospodarstwie domowym. W grze Dom należy wykazać się znajomością położenia przedmiotów w różnych pomieszczeniach domu.

  Cena:1999.00
 • Oprogramowanie Cognitomniac Komunikacja

  Cognitomniac Komunikacja - gry rozwijające funkcje komunikacyjne

  W pakiecie Komunikacja skupiamy się na rozwoju funkcji komunikacyjnych. W grze Flipczart odbywa się to w oparciu o znajomość popularnych w kulturze tekstów. Gra Szafa grająca ćwiczy umiejętność rozpoznawania dźwięków. Natomiast gra Gazeta uczy rozpoznawania i zapamiętywania zapisanych liter i cyfr.

  Cena:1999.00
 • Pakiet Cognitomniac Autyzm

  Cognitomniac Autyzm - gry rozwijajace funkcje poznawcze

  Na pakiet Autyzm składają się proste gry związane ze znajomością przedmiotów i dźwięków w domu oraz tekstów z kultury popularnej. Wszystkie gry zaczynają się od najprostszego poziomu. Tło każdej gry zostało wyłączone (gracz widzi jedynie materiał ćwiczeniowy), aby ograniczyć liczbę rozpraszających elementów. W grach występują instrukcje i lektor, żeby ułatwić rozwiązywanie zadań.

  Cena:2599.00
 • Pakiet Cognitomniac ADHD

  Cognitomniac ADHD - gry ćwiczące umiekętności potrzebne w szkole

  Pakiet ADHD zawiera gry ćwiczące umiejętności często przydatne w szkole, ponieważ jest to zaburzenie występuje najczęściej w wieku szkolnym. Są to pamięć, wiedza o klasyfikacji, abstrahowanie i przeszukiwanie tekstu. Każda gra zaczyna się od średniego poziomu trudności.

  Cena:2599.00
 • Pakiet oprogramowania Cognitomniac Trudności Szkolne

  Cognitomniac Trudności Szkolne - gry ćwiczące kompetencje szkolne

  Gry w pakiecie Trudności szkolne zostały tak dobrane, aby ćwiczyć kompetencje przydatne w szkole. W grze Tablica ćwiczona jest pamięć robocza. Zdolności matematyczne ćwiczone są w grze Flipczart, w której należy odkryć zasadę porządkującą ciąg liczbowy. Gra Kino wymaga abstrahowania, aby znaleźć regułę przypisującą obrazki do kategorii, w tej grze wykorzystywana jest wiedza szkolna (np. o klasyfikacji zwierząt).

  Cena:2599.00
 • Pakiet oprogramowania Cognitomniac Dorosły

  Cognitomniac Dorosły - gry trenujące pamięć, wiedzę i myślenie

  W pakiecie znajdują się gry trenujące pamięć, wiedzę i myślenie. Gry w tym pakiecie są skonfigurowane na średni poziom trudności i uśrednione ustawienia. Pakiet jest przeznaczony dla osób bez zaburzeń, chcących poprawić swoje kompetencje poznawcze w wymienionych obszarach.

  Cena:2599.00