Aktualności

  • Aktualizacja Look to Learn

     z dniem 31.12.2020 roku firma Adobe zakończyła wsparcie dla Flash Playera i obecna aktualizacja wtyczki jest ostatnią. W związku z tym Adobe zaleca odinstalowanie odtwarzacza Flash Player z systemu i zapowiada, że od 12 stycznia 2021 roku wszystkie treści odtwarzane przez Flasha będą automatycznie blokowane. Również firma Microsoft zapowiedziała, że najnowsza aktualizacja Windows 10 będzie usuwała z systemu Flash Playera, nie będzie też on dostępny w przeglądarkach Edge i Internet Explorer. Zachęcamy więc do pobrania najnowszej wersji oprogramowania Look to Learn, który posiada poprawki. Najnowsze oprogramowanie nie opiera się już na technologii Flash, ani wtyczce Flash Player, zapewniając większą niezawodność, bezpieczeństwo i wydajność. Prosimy upewnić się, czy oprogramowanie zostało zaktualizowane, ponieważ zawartość Flash przestanie działać w programie 12 stycznia. Aby zaktualizować program należy z menu start Windows wybrać polecenie Smartbox Update i wyszukać aktualizację, a następnie ją zainstalować

  • Ponowna zmiana stawki podatku VAT na urządzenia brajlowskie

    Z dniem 1 września 2020 roku ponownie zmieniono stawkę podatku VAT na urządzenia brajlowskie. Podatek obniżono ponownie do stawki &%.

    Dlatego też zmianie ulegną ceny urządzeń brajlowskich, takich jak: monitory (linijki), notatniki czy też maszyny i drukarki brajlowskie, ale też niektórych programów specjalistycznych.

    Sukcesywnie będziemy aktualizować ceny na naszej stronie, ale niestety nie wszyscy dostawcy zaktualizowali ceny, dlatego osoby zainteresowane tego typu sprzętem czy oprogramowaniem prosimy o kontakt w celu potwierdzenia ceny.

  • Problem z syntezatorami mowy Ivona i nowym NVDA i jego rozwiązanie

    Aktualizacja 6 lipca 2020
    Osobom składającym wnioski o dofinansowanie chcemy zwrócić uwagę, że syntezatory mowy Ivona na tą chwilę nie nadają się do stosowania z nowym NVDA 2019.3.x. NVDA nie czyta zaznaczonego obiektu przy nawigowaniu pojedynczymi literami po pulpicie czy liście plików.
    Podobny problem dotyczy starego syntezatora mowy ReaalSpeak Agata, ale w tym przypadku można w ustawieniach mowy NVDA odznaczyć opcję: Użyj korekt dla literowania (gdy wspierane) i problem ten znika. Ale niestety NVDA zaczyna z kolei czytać niektóre duże litery, jako rzymskie liczby.
    Okazuje się, że i działanie syntezatorów mowy Ivona można poprawić w tej kwestii. W ustawieniach mowy NVDA oprócz Użyj korekt dla literowania (gdy wspierane) trzeba też odznaczyć opcję Automatycznie zmieniaj język, gdy wspierane. Sprawdzone z NVDA 2020.1.
    W tym momencie dobrze działają między innymi syntezatory mowy Nuance, a więc głosy Krzysztof, Ewa i Zosial.
    >>> czytaj więcej...