komunikatory

Komunikatory to urządzenia, których zadaniem jest zapewnić komunikację osoby niepełnosprawnej z otoczeniem. Są to urządzenia niezależne od komputera, mające za zadanie wspomóc komunikację. Nagrywa się na nie wiadomości (słowa, zdania), które można następnie odtworzyć poprzez naciśnięcie przycisku. Każdy komunikat może być odtwarzany dowolną ilość razy.

Komunikatory mogą zawierać od jednej po kilkaset wiadomości. Dzięki tym urządzeniom osoby niemówiące lub mające problemy z mową mogą przekazać istotne informacje np. o sobie, o ważnych wydarzeniach, wyrażać swoje potrzeby, pragnienia, emocje, myśli, czy uczestniczyć w dyskusji. Ponadto komunikatory pozwalają na weryfikację wiedzy. Dzięki nim uczniowie mogą odpowiadać na lekcjach, zwiększają autonomię.

Sortuj wg:
 • Komunikator GoTalk Button

  GoTalk Button - komunikator

  GoTalk Button to poręczny, uniwersalny komunikator umożliwiający nagranie jednej wiadomości trwającej maksymalnie 10 s. W urządzeniu pod spodem znajduje się niewielki magnes, pozwalający umieścić go np. na lodówce.

  Cena:119.00
 • Komunikator Personal Talker

  Personal Talker - komunikator

  Mały, poręczny komunikator umożliwiający nagranie jednej wiadomości trwającej do 10 sekund. Posiada duży przycisk do aktywacji komunikatu oraz miejsce na umieszczenie symbolu, zdjęcia, opisu do komunikatu.

  Cena:119.00
 • Komunikator Express ONE

  Express ONE - komunikator

  Komunikator umożliwiający nagranie i odtwarzanie jednego komunikatu o długości 10 sekund. Zaletą komunikatora jest duża powierzchnia aktywacji. Komunikator idealny do montowania na ścianie, jako „mówiący obrazek”, może być używany w pionie lub w poziomie.

  Cena:249.00
 • Komunikator Clip Talker

  Clip Talker - komunikator

  Komunikator, na który można nagrać jedną wiadomość trwającą maksymalnie 10 sekund. Jest zaopatrzony w klips dzięki któremu można go umieścić na pasku. Jego rozmiary i kształt czynią go poręcznym i wygodnym w użyciu.

  Cena:119.00
 • Komunikator GoTalk One

  GoTalk One - komunikator

  Cienki i lekki komunikator z możliwością nagrania jednej wiadomości trwającej maksymalnie 10 s. Posiada miejsce na umieszczenie opisu, symbolu do komunikatu.

  Cena:119.00
 • Zestaw czterech komunikatorów TalkBook Four

  TalkBook Four - zestaw czterech komunikatorów GoTalk One

  Zestaw czterech komunikatorów GoTalk One umieszczonych w specjalnym etui. Na każdym komunikatorze można nagrać wiadomość trwającą maksymalnie 10 sekund.

  Cena:459.00
 • Komunikator Attainment Talker 24+

  Attainment Talker 24+ - komunikator na 24 wiadomości

  Prosty komunikator z możliwością nagrania 24 komunikatów o łącznej długości 240 sekund. Możesz trzymać komunikator w obu rękach i aktywować komunikaty kciukiem lub używać komunikatora gdy jest on położony na stoliku.

  Cena:459.00
 • Bezprzewodowy komunikator No Touch Talker

  No Touch Talker - komunikator bezdotykowy

  Bezdotykowy komunikator uruchamiany ruchem dowolnych obiektów w zasięgu czujnika. Do jego aktywacji nie jest wymagany najlżejszy nawet dotyk. Doskonały do zwrócenia na siebie uwagi, prośby o pomoc itp. Pozwala na nagranie jednej wiadomości trwającej do 10 sekund.

  Cena:267.00
 • Zestaw trzech komunikatorów Talking Brix

  Talking Brix - zestaw trzech komunikatorów

  Talking Brix to trzy cieniutkie, niewielkie, lekkie komunikatory umożliwiające nagranie pojedynczej wiadomości na każdym z komunikatorów, trwającej do 10 sekund. Dzięki swoim rozmiarom ( około 4,5 cm) oraz wbudowanemu magnesowi doskonale nadają się do noszenia w kieszeni lub przytwierdzenia w dowolnym miejscu w domu czy w szkole.

  Cena:1399.00
 • Komunikator Big Button

  Big Button - komunikator na trzy wiadomości

  Łatwy do aktywacji komunikator z możliwością indywidualnego dostępu do trzech wiadomości.

  W komunikatorze dostępne są dwa rodzaje odtwarzania: „pojedynczy komunikat” oraz „stuknij, aby odtworzyć”.

  Cena:359.00
 • Komunikator Big Button with Steps and Levels

  Big Button with Steps and Levels - komunikator z trybami poziomów i kroków

  Dostępne są dwa tryby: poziomów oraz kroków . W trybie kroków można nagrać trzy rodzaje komunikatów. Każdy na dziesięć 6-cio sekundowych kroków. Po nagraniu można wybrać rodzaj komunikatów, a Użytkownik może je odtwarzać w sekwencji, jeden po drugim.

  Cena:519.00
 • Komunikator QuickTalker 7

  QuickTalker 7 - komunikator na 7 wiadomości na 5 poziomach

  Komunikator, dzięki któremu można nagrać 7 komunikatów na 5 poziomach. Trzy komunikaty w górnym rzędzie są takie same dla wszystkich poziomów. Poziomy zapewniają możliwość nagrania serii komunikatów do wykorzystania w różnym czasie lub dotyczących różnych aktywności.

  Cena:1099.00