lupy, liniały i kamienie optyczne

Poziom powiększenia lup optycznych z powodu ograniczeń fizycznych, nie przekracza nominalnie 14 razy. Inną wadą jest niewielkie pole widzenia, które jest tym mniejsze, im większe jest powiększenie. Zaletą lup optycznych pozostaje jednak ich poręczność i relatywnie niska cena. Lupy mogą mieć klasyczną formę, ale są też dostępne tzw. liniały i kamienie optyczne.

 

Sortuj wg:
 • Folia optyczna w rozmiarze A4

  Folia powiększająca A4 z ramką

  Płaska, giętka folia formatu A4. Przyłożona do strony tekstu powiększa ją w całości. Doskonała do czytania książek, gazet, map itp. Można ją schować do torebki lub traktować jako zakładkę do książki. Powiększenie 2x.

  Cena:25.00
 • Liniał optyczny 2x 140x20 mm

  Liniał optyczny 2x140x20

  Jest to praktyczna pomoc do czytania, szczególnie przydatna przy długich zdaniach w tekstach, np. gazet, książek, itp. Liniał kładzie się na czytanej treści i stopniowo przesuwa się wzdłuż strony za pomocą zintegrowanego uchwytu. Wykonany jest z czystego optycznie tworzywa sztucznego.

  Cena:88.00
 • Liniał optyczny 1,5x 200x25 mm z linijką

  Liniał optyczny z linijką 20 cm 1,5x200x25

  Jest to praktyczna pomoc do czytania, szczególnie przydatna przy długich zdaniach w tekstach, np. gazet, książek, itp. Liniał kładzie się na czytanej treści i stopniowo przesuwa się wzdłuż strony za pomocą zintegrowanego uchwytu. Wykonany jest on z czystego optycznie tworzywa sztucznego. Dodatkowo przyrząd zaopatrzony jest w 20-centymetrową linijkę.

  Cena:81.00
 • Liniał optyczny 1,5x 200x35 mm

  Liniał optyczny z linią prowadzącą

  Jest to praktyczna pomoc do czytania, szczególnie przydatna przy długich zdaniach w tekstach, np. gazet, książek, itp. Liniał kładzie się na czytanej treści i stopniowo przesuwa się wzdłuż strony za pomocą zintegrowanego uchwytu. Wykonany jest z czystego optycznie tworzywa sztucznego. Dodatkowo przyrząd zaopatrzony jest w czerwoną alinię podkreślającą tekst.

  Cena:93.00
 • Kieszonkowa lupa ERGO-Pocket w wersji 4x 16 D

  ERGO-Pocket - kieszonkowa lupa optyczna

  ERGO-Pocket to stylowa, ergonomiczna, kieszonkowa lupa optyczna niemieckiej firmy Schweizer, dostępna w kilku wariantach powiększania: 3x, 4x, 7x, 10x, 12x i 14x. Prosty mechanizm pozwala  złożyć lupę jednym ruchem ręki. Soczewki zostały wykonane z lekkiego szkła asferycznego. Uchwyt zaprojektowano w taki sposób, by z lupy mogły korzystać zarówno osoby praworęczne jak i leworęczne. W uchwycie znajduje się zaczep na smycz. Na uwagę zasługuje wysoka jakość wykonania i estetyka.

  Cena:72.00
 • Ergonomiczna lupa optyczna Ergo-Style

  ERGO-Style - ergonomiczna lupa optyczna

  ERGO-Style to seria lup łączących ergonomię użytkowania z nowoczesnym, stylowym wyglądem. W lupach zastosowano asferyczną soczewkę. Wygodny uchwyt, zapewniający komfortową pozycję podczas pracy, jest przeznaczony zarówno dla osób praworęcznych, jak i leworęcznych. Lupa w wersji 2x 8 D ma prostokątną soczewkę. Pozostałe lupy 3x 12 D - 6x 24 D mają soczewki w klasycznej okrągłej formie.

  Wyświetlona pierwotnie cena dotyczy lupy 5x 20 D.

  Cena:162.00
 • ERGO-Lux i mobil

  ERGO-Lux i mobil - podświetlana lupa z ładowaniem indukcyjnym

  Oprócz dwustopniowej regulacji jasności i możliwości wybóru spośród trzech temperatur  podświetlenia, najważniejszą zaletą lupy ERGO-Lux i mobil jest bezprzewodowe ładowanie zainstalowanego akumulatora, co eliminuje konieczność wymieniania baterii.

  UWAGA! Podana cena lupy nie obejmuje ładowarki, zasilacza i smyczy.

  Cena:479.00
 • ERGO-Lux MP mobil 14x 56 D / Ø 35 mm

  ERGO-Lux MP mobil - przenośna lupa z regulowanym podświetleniem

  Ergo-Lux MP mobil to nowoczesne lupy optyczna o powiększeniu od 1,5 do 14 razy (6 - 56 D). Dzięki zastosowaniu wielopunktowych diod SMD LED, lupa umożliwia regulację natężenia podświetlenia czytanego tekstu. Lupy Ergo-Lux MP mobil wyposażono w wygodny, ergonomiczny uchwyt oraz w lekkie, asferyczne soczewki.

  Cena:219.00
 • Ergo-Lux MP 5x 20 D / Ø 55 mm

  ERGO-Lux MP - lupa z regulowanym podświetleniem

  Ergo-Lux MP to rodzina lup optycznych o powiększeniu od 2 - 6 razy, wyposażonych w asferyczne soczewki, ergonomiczny uchwyt i 4-chipowy moduł oświetlenia SMD LED z opcją regulacji podświetlenia. Lupa charakteryzuje się nowoczesnym, stylowym wyglądem.

  Cena:239.00
 • ÖKOLUX plus mobil 14x 56 D / Ø 35 mm

  ÖKOLUX plus mobil - przenośna lupa z podświetleniem

  ÖKOLUX plus mobil to przenośne lupy optyczne z wielopunktowym podświetleniem SMD LED o powiększeniu od 1,5 - 14x (6 - 56 D).

  Cena:199.00
 • Lupa ÖKOLUX plus 10x 39 D / Ø 35 mm

  ÖKOLUX plus - lupa optyczna z podświetleniem

  ÖKOLUX plus to rodzina lup optycznych o powiększeniu od 2 do 14 razy, wyposażonych w wielopunktowe podświetlenie SMD LED i odłączany uchwyt. Do wyboru są trzy temperatury (barwy) podświetlenia.

  Cena:259.00
 • Lupa MODULAR LED

  MODULAR LED - podświetlana lupa z podstawką

  MODULAR LED to podświetlane lupy stojące na baterie z trójpunktowym podświetleniem SMD LED dostępna w 3 temperaturach światła i powiększeniach od 1,5 do 7 razy.

  Cena:359.00