urządzenia lektorskie i oprogramowanie OCR

Urządzenia lektorskie czytają materiały drukowane (książki, gazety itp.) za pomocą głosu syntetycznego. To zazwyczaj kompaktowe urządzenia zajmijące o wiele mniej miejsca niż zestaw komputerowy. Niektóre są przenośne, a ich obsługa jest znacznie prostsza niż obsługa komputera. Niektóre z urządzeń mogą pełnić też rolę powiększalników.

Oprogramowanie OCR dla komputerów rozpoznaje zeskanowany tekst, który potem może być odczytwany za pomoca programu udźwiękawiajacego. Istnieje teżoprogramowanie OCR dla smartfonów, które rozpoznaje tekst na wykonanym przez aparat smartfonu zdjęciu i może go automatycznie odczytywać.

 

Sortuj wg:
 • Widok ekranu powitalnego aplikacji OneStep Reader

  OneStep Reader Multi (licencja na 2 urządzenia) - oprogramowanie OCR do smartfonu

  OneStep Reader Multi (wcześniej znany jako KNFB Reader Enterprise) to program rozpoznający tekst na systemy operacyjne iOS i Android. Umożliwia szybki odczyt tekstu drukowanego na głos. Łącząc technologię fotografii cyfrowej z najnowocześniejszymi urządzeniami stworzono aplikację, dostosowaną specjalnie do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących, które dzięki niej uzyskają najszybszy i najwydajniejszy dostęp do tekstów drukowanych.

  Cena:699.00
 • Urządzenie lektorskie Auto-Lektor Light

  Auto-Lektor Light - stacjonarne urządzenie lektorskie

  Polskie urządzenie czytające dowolny tekst drukowany, nawet gazety o słabej jakości druku i faksy.

   Dzięki prostocie obsługi Auto-Lektor Light idealnie nadaje się dla osób nie znających podstaw obsługi komputera i nie korzystających z Internetu. Wszystkie elementy Auto-Lektora Light zintegrowane są w jednej estetycznej obudowie, co ułatwia obsługę i przenoszenie. Urządzenie jest gotowe do użycia od razu po podłączeniu do źródła prądu.

  Cena:5999.00
 • Urządzenie lektorskie Auto-Lektor Basic

  Auto-Lektor Basic - stacjonarne urządzenie lektorskie

  Polskie urządzenie czytające dowolny tekst drukowany, nawet gazety o słabej jakości druku i faksy. Po podłączeniu do Internetu udostępnia obsługę poczty elektronicznej oraz umożliwia przeglądanie stron www.

  Cena:8499.00
 • Unikatowy powiększalnik Vocatex z OCR i TV

  Vocatex Standard i Plus - powiększalnik stacjonarny z OCR

  Vocatex to powiększalnik stacjonarny wykorzystujący technologię Full HD. . Oprócz powiększania tekstu w doskonałej jakości, Vocatex potrafi przeczytać powiększany tekst na głos w czasie rzeczywistym, a nawet stać się interaktywnym kinem domowym. Dostępny szeroki wachlarz monitorów: 22, 27, 32 i 43 cale.

  Podana cena dotyczy 22-calowego modelu Vocatex. Wersja Plus dodatkowo może pełnić rolę monitora.

  Cena:18999.00
 • Przenośne urządzenie lektroskie Read Easy Evolve

  Read Easy Evolve - przenośne urządzenie lektorskie

  Read Easy Move na już swojego następcę - ReadEasy Evolve. Jest to bardzo proste urządzenie  do czytania książek i dokumentów.Może być z powodzeniem wykorzytywany przez każdą osobę nie posiadającą zdolności technicznych.

  zapytaj o cenę
 • Urządzenie lektorskie Readit Scholar HD

  Readit Scholar HD - urządzenie lektorskie

  Readit Scholar HD to zupełnie wyjątkowa, kompaktowa, lekka kamera  o bardzo wysokiej rozdzielczości. W połączeniu z unikalnym oprogramowaniem Readit, umożliwia  błyskawiczny dostęp do dokumentów przedstawiając je w postaci powiększonego obrazu lub odczytując ich treść mową syntetyczną. Czytanie oddalonych napisów czy slajdów jest teraz bardzo łatwe.

  Cena:16200.00
 • Urządzenie lektroskie EasyReader II

  EasyReader II - urządzenie lektorskie

  Urządzenie lektorskie EasyReader umożliwia osobom niewidomym oraz słabowidzącym, czytanie za pomocą bardzo realistycznego syntezatora mowy. Przy użyciu tego urządzenia osoba ze znaczną wadą wzroku ma możliwość czytania ogólnodostępnych książek, gazet, wszelkiego rodzaju ulotek i innych materiałów czarno drukowych. Do wszystkich klawiszy urządzenia są przypisane komunikaty głosowe – stąd ustawianie takich funkcji jak: głośność, prędkość mowy czy nawigacja po menu jest bardzo łatwe.

  Opcjonalnie dostępna zewnętrzna klawiatura oraz zestaw brajlowski z 20-znakowym notatnikiem Orbit Reader 20.

  Cena:8999.00
 • Unikatoweurządzenie lektorskie E-Bot Pro

  E-Bot Pro - urządzenie lektorskie

  Najnowocześniejszy, elektroniczny, przenośny powiększalnik z funkcją rozpoznawania tekstu, mową syntetyczną i kamerą do dali!

  Unikalna bezprzewodowa technologia!

  Zdalne sterowanie za pomocą ekranu dotykowego!

  Nowość!!! E-bot łączy w sobie cechy powiększalnika i urządzenia lektorskiego. Można  połączyć go z komputerem, ale  posiada także  możliwość bezprzewodowego łączenia się z tabletami z Androidem i z  IPadami. Za pomocą tych ostatnich, oprócz oglądania powiększonych obrazów, można sterować jego funkcjami.

  Cena:18500.00
 • Urządzenie lektorskie Perl

  Pearl - urządzenie lektorskie

  PEARL to przenośny aparat fotograficzny do czytania, używany razem z oprogramowaniem firmy Freedom Scientific takim jak OpenBookŸ 9 lub późniejszym, albo WYNNŸ 6 lub późniejszym. Zestawy te mogą być wykorzystywane do czytania książek, czasopism, dokumentów i innych materiałów drukowanych.

  Cena:3691.00
 • Urządzenie lektorskie ClearReader+

  ClearReader+ - urządzenie lektorskie

  ClearReader + to wielofunkcyjne, przenośne, proste w obsłudze urządzenie lektorskie i skanujące dokumenty, przetwarzające tekst na mowę i odczytujące przetworzone dokumenty.  ClearReader + Basic za pomocą szerokokątnej kamery HD, umieszczonej na składanym ramieniu w ciągu kilku sekund skanuje dowolne teksty – książki, podręczniki, czasopisma, gazety, broszury, rachunki, paragony itp.

  Cena:12936.00