powiększalniki ekranowe

Powiększalniki ekranowe (zwane też telewizyjnymi) mogą wyświetlać powiększony obraz na telewizorze, monitorze komputera lub laptopa, albo na będącym ich integralną częścią ekranie. W zależności od konstrukcji i sposobu współpracy z ekranem, powiększalniki mogą być przenośne i stacjonarne.

Urządzenia te oferują bardzo duże poziomy powiększania. Wiele ze współczesnych powiększalników ekranowych wyposażonych jest w kamery i monitory HD, dzięki czemu jakość wyświetlanego obrazu jest bardzo dobra. Praktycznie standardem jest stosowanie różnych trybów tzw. fałszywych kolorów. Niektóre z powiększalników mogą jednocześnie obsługiwać podłączony do nich komputer, dzieki czemu można skonstruować sobie w domu czy w szkole doskonałe, uniwersalne stanowisko pracy.

Kilka modeli oferowanych obecnie powiększalników jest wyposażonych w moduł OCR i syntezator mowy, dzięki czemu osoba słabowwidząca może oprócz obserwowania powiększonego tekstu odsłuchać go.

Sortuj wg:
 • Powiększalnik i-See HD

  i-See HD - powiększalnik stacjonarny

  Ergonomiczny powiększalnik stacjonarny HD z monitorem LCD 22 lub 24 cale.

  UWAGA! Dostępne są również zestawy promocyjne z lupami Looky HD 4 lub HD 4+.

  Nowoczesny powiększalnik stacjonarny, łatwy w obsłudze i funkcjonalny. I-See jest wyposażony w duży ekran LCD na którym można z łatwością czytać najdrobniejszy tekst. Ponadto I-See posiada ruchomy pulpit z pełną blokadą oraz prosty w obsłudze panel kontrolny. i-See posiada funkcję przełączania obrazu, dzięki czemu może służyć jako monitor komputerowy.

  Cena:6999.00
 • Unikatowy powiększalnik Vocatex z OCR i TV

  Vocatex/Vocatex Plus - powiększalnik stacjonarny z OCR i TV

  Multimedialny powiększalnik HD czytający ludzkim głosem, wyposażony w tuner TV! Dostępny szeroki wachlarz monitorów. Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej.

  Podana cena dotyczy 22-calowego modelu Vocatex. Dostępna takze wersja Plus z funckją monitora.

  Cena:17599.00
 • Powiększalnik Acuity OCR 22 w trybie czytania

  Accuity OCR 22 - powiększalnik stacjonarny z OCR

  Powiększalnik stacjonarny z funkcją odczytywania na głos.

  Acuity OCR to najnowszy powiększalnik czytający na głos. Oparty na sprawdzonej technologii powiększalnika i-See Acuity OCR oferuje funkcjonalność swojego poprzednika oraz najnowsze rozwiązania ułatwiające dostęp. Acuity został wyposażony w ergonomiczny panel kontrolny i ekran dotykowy umożliwiający łatwe sterowanie odczytywaniem tekstu na głos.

  Cena:14699.00
 • Powiekszalniki Visio 22 i 22+

  Visio 22 i 22+ - powiększalnik stacjonarny

  Bardzo prosty w obsłudze, stacjonarny powiększalnik   z ruchomym stolikiem XY. Ma lekką konstrukcję i estetyczny wygląd. Do obsługi służy (w zależności od wersji) 4 lub 6 przycisków  umieszczonych pod monitorem.

  Cena:9100.00
 • Powiększalnik Acrobat HD

  Acrobat 20" HD Ultra - powiększalnik stacjonarny

  Nowy powiększalnik stacjonarny jakości HD z kamerą do czytania, do dali i z funkcją lustra oferujący doskonałej jakości obraz oraz możliwość ustawienia jednej z 28 opcji kolorystycznych.

  Dostępny także wariant 22 cale.

  Cena:10299.00
 • Powiększalnik Da Vinci HD 24"

  Da Vinci HD 24" - powiększalnik z OCR

  Da Vinci jest nowoczesnym powiększalnikiem stacjonarnym wyposażonym w kamerę HD oraz czytnik OCR, dzięki któremu potrafi przeczytać tekst na głos. Zapraszamy do obejrzenia filmu o tym urządzeniu. Możliwosć składania i niewielka waga umożliwiają przenoszenie powiększalnika.

  Cena:10800.00
 • Unikatoweurządzenie lektorskie E-Bot Pro

  E-Bot Pro - urządzenie lektorskie

  Najnowocześniejszy, elektroniczny, przenośny powiększalnik z funkcją rozpoznawania tekstu, mową syntetyczną i kamerą do dali!

  Unikalna bezprzewodowa technologia!

  Zdalne sterowanie za pomocą ekranu dotykowego!

  Nowość!!! E-bot łączy w sobie cechy powiększalnika i urządzenia lektorskiego. Można  połączyć go z komputerem, ale  posiada także  możliwość bezprzewodowego łączenia się z tabletami z Androidem i z  IPadami. Za pomocą tych ostatnich, oprócz oglądania powiększonych obrazów, można sterować jego funkcjami.

  Cena:18500.00
 • Powiększalnik Merlin Ultra HD

  Merlin Ultra HD - powiększalnik stacjonarny

  Nowoczesny powiększalnik, zapewniający niespotykaną jakość obrazu, dzięki zastosowaniu wysokiej rozdzielczości fullHD. Teraz obraz jest krystalicznie czysty, a barwy tętnią życiem!

  Cena:13499.00
 • Powiększalnik Merlin Elite HD

  Merlin Elite HD 24" - powiększalnik stacjonarny z OCR

  Merlin Elite jest nowoczesnym powiększalnikiem stacjonarnym wyposażonym w kamerę HD, oraz czytnik OCR, dzięki któremu potrafi przeczytać tekst na głos. Zapraszamy do obejrzenia zamieszczonego w opisie filmu o tym urządzeniu.

   

  Cena:15999.00
 • Urządzenie lektorskie OmniReader

  OmniReader - urządzenie lektorskie z funkcją powiększalnika

  OmniReader to w pełni udźwiękowione przenośne urządzenie z wbudowanym kolorowym wyświetlaczem, zawierające w sobie skaner, czytnik oraz powiększalnik. Wystarczy umieścić tekst pod kamerą i wcisnąć jeden przycisk, a OmniReader powiększy go i wyświetli w kolorach o wysokim kontraście lub też odczyta na głos. Może być wykorzystywany jako lupa, umożliwia również skanowanie wielostronicowych dokumentów lub książek i zapis plików na dysku USB.

  Cena:9748.00
 • Składany powiększalnik GoVision

  GoVision - składany powiększalnik przenośny

  GoVision to składany, jeden z najbardziej uniwersalnych, czytających powiększalników do bliży i dali. Wyposażony jest w 24” monitor i jest kompatybilny z telefonami, tabletami i komputerami.

  Cena:10000.00
 • Składany powiększalnik Visio Book

  VISIO Book HD - składany powiększalnik przenośny

  VisioBook HD to składany powiększalnik, który oferuje możliwości powiększalników stacjonarnych i przenośnych (dzięki prostemu rozkładaniu i składaniu do wielkości netbooka). Wbudowaną kamerę można łatwo przestawić z trybu bliży na dal, dzięki czemu użytkownik czytający tekst, może szybko sprawdzić, co jest napisane np. na tablicy.

  Cena:18000.00