maszyny brajlowskie

Maszyny brajlowskie to odpowiednik tradycyjnych maszyn do pisania, które umożliwiają osobom niewidomym sporządzanie notatek na papierze w systemie Braille'a. Dostępne są zarówno tradycyjne maszyny mechaniczne, ale i elektroniczne, które mogą służyć także jako proste drukarki, kiedy podłaczy się je do komputera. Maszyny elektroniczne mogą też pełnić rolę notatnika brajlowskiego. W takim przypadku, zapisane w pamieci urządzenia notatni mogą być potem drukowane, albo przeglądane na komputerze. Urządzenia elektroniczne mogą też być używane jako swego rodzaju pomost,tłumacz pomiędzy osobą niewidomą, a osobą widzaącą nie znającą pisma brajla.

Sortuj wg:
 • Tradycyjna maszyna brajlowska Perkins

  Perkins Brailler - maszyna brajlowska

  Perkins to znana i ceniona od wielu lat tradycyjna maszyna brajlowska, mająca ergonomiczny kształt i rozkład klawiszy. Podczas pisania przesuwa się głowica maszyny, a nie jak w innych maszynach wózek z kartką. Takie rozwiązanie sprawia, że Perkins zajmuje mniej miejsca na biurku w porównaniu z innymi tego typu urządzeniami. Maszyna posiada przycisk przenoszący do nowej linii, co przyspiesza pisanie. Dzięki temu użytkownik nie musi odrywać rąk od klawiatury, by przekręcić wałek z kartką. Maszyna ta polecana jest szczególnie do szkół i innych placówek dydaktycznych.

  Cena:5295.00
 • Maszyna brajlowska Tatrapoint Adaptive 2

  Tatrapoint Adaptive 2 - maszyna brajlowska

  Łatwa w obsłudze mechaniczna maszyna do pisania. Cechuje ją dobra jakość druku, wysoka niezawodność i regulowana szerokość klawiatury. Te zalety powodują, że Tatrapoint Adaptive jest idealna dla dorosłych, jak i dzieci.

  Cena:3499.00
 • Elektroniczna maszyna brajlowska<br>Mountbatten Brailler Tutor<br>- widok od przodu z lewej

  Mountbatten Brailler Tutor - elektroniczna maszyna brajlowska z funckją drukarki

  Mountbatten Brailler Tutor to kompletne centrum nauki brajla dla dzieci i ich nauczycieli. Jako profesjonalny zasób Mountbatten Brailler oferuje wyjątkową łączność oraz oprogramowanie wspierające elastyczne potrzeby dydaktyczne i edukacyjne. To proste narzędzie, które można wykorzystać do rozwijania znajomości symboli i znaków brajlowskich.

  Cena:14999.00
 • Elektroniczna maszyna Perkins SMART Brailler

  Perkins SMART Brailler - elektroniczna maszyna brajlowska

  Perkins SMART Brailler to elektroniczny następca mechanicznej brajlowskiej maszyny do pisania. Jest najnowocześniejszą na rynku maszyną. Dzięki wprowadzeniu innowacyjnego połączenia udźwiękowienia, syntezy mowy oraz zapisu brajlowskiego, łatwo przepływają informacje między niewidomymi i widzącymi.

  Cena:13500.00
 • Elektroniczna maszyna Eurotype E

  Eurotype E - elektroniczna maszyna do pisania

  Eurotype E to elektroniczna maszyna do pisania z ergonomiczną brajlowską klawiaturą. Posiada wszystkie funkcje nowoczesnej maszyny do pisania, programowalne marginesy, 6 pozycji tabulatora oraz regulowane odstępy między liniami.

  Cena:12046.00
 • Małą maszyna brajlowska Jot-A-Dot

  Jot-A-Dot - mała maszyna brajlowska

  Nowy sposób na korzystanie z brajla to Jot a Dot – przenośne urządzenie brajlowskie dla każdego! Można z niego korzystać bez konieczności dostępu do źródła energii elektrycznej np. w podróży lub plenerze.

  Cena:1899.00
 • Widok druku na papierze brajlowskim

  Papier brajlowski A4

  Papier brajlowski do drukarek, maszyn i tabliczek brajlowskich.

  Format A4 (210x297 mm), gramatura 140 g

  Podana cena dotyczy 1 kg papieru. Na 1 kg papieru składają się ok. 92-93 arkusze A4.

  Minimalne zamówienie 5 kg chyba, że papier jest częścią większego zamwienia.

  Cena:18.00
 • Folia samoprzylepna A4

  Folia samoprzylepna A4

  Folia samoprzylepna sprzedawana w formacie pojedynczego arkusza A4 nadaje się doskonale do sporządzania trwałych notatek lub oznaczeń brajlowskich. Można na niej pisać zarówno za pomocą tabliczek brajlowskich, jak i wykonywać nadruki za pomocą drukarek czy maszyn brajlowskich.

  Cena:15.00