dla niewidomych i słabowidzących

W tej kategorii znajdą Państwo ofertę sprzętu i oprogramowania specjalistycznego oraz urządzeń codziennego użytku dla niewidomych i słabowidzących.

 

 • programy udźwiękawiające i powiększające

  W tej kategorii oferujemy programy udźwiękawiające, powiększająco-udźwiękawiające i powiększające.

  Program udźwiękawiający komputer (ang. screen reader) to program komputerowy, który rozpoznaje i interpretuje informacje wyświetlane na monitorze komputera, a następnie przedstawia je użytkownikowi w postaci głosowej lub przesyła do monitora brajlowskiego (inaczej linijki brajlowskiej).

  Wiele systemów operacyjnych zawiera wbudowane screen readery takie jak Narrator (MS Windows), VoiceOver (iOS Inc MacOS X),TalkBack (Android) i inne. Olbrzymin powodzeniem cieszy się też bezpłatny program udźwiękawiający NVDA (kliknij tutaj, aby przejść do polskiej strony projektu). Niemniej jednak, ciągle niesłabnącym powodzeniem cieszą się produkty komercyjne, jak np. Jaws, Window-Eyes (już nierozwijany) czy Hal.

  Programy powiększająco-udźwiękawiające są przeznaczone dla osób słabowidzących, które nie są w stanie czytać z ekranu komputera, kiedy ten pracuje w standardowej rozdzielczości.

  Podstawowym zadaniem tej kategorii programów jest powiększanie wyświetlanej na ekranie treści. Praktycznie każdy z programów daje możliwość pracy w trybie powiększania pełnoekranowego, w trybie lupy czy dokowanych okien, itp. Można też stosować tryby fałszywych kolorów (negatyw, duży kontast, inwersja kolorów czy kolory własne). Dzięki temu osoby słabowidzące mogą efektywnie pracować na komputerze.

  Udźwiękowienie systemu operacyjnego Windows jakie dają tego typu programy jest zwykle mniej doskonałe od oferowanego przez klasyczne screenreadery (programy udźwiękawiające). Dlatego programy te należałoby raczej nazywać programami powiększającymi z mową. Wyjątek stanowi tu Supernova, która jest połączeniem screenreadera Hal i programu powiększającego Lunar.

  Programy te, za wyjątkiem Supernovej, nie obsługują też monitorów brajlowskich.

  Programy powiększające system Windows umożliwiają pracę na komputerze osobom z dysfunkcją wzroku, które nie potrzebują udźwiękowienia, ale nie mogą pracować przy standardowych ustawieniach rozdzielczości monitora.

  Programy powiększające oferują zdecydowanie więcej możliwości niż standardowa lupa systemowa. Mogą pracować w różnego rodzaju trybach powiększenia, np.: powiększenie pełnoekranowe, lupa, okno zadokowane, ekran podzielony, itp. Zapewniają też o wiele wyższą jakość powiększanego obrazu, a ich skróty nie konfliktują z pisaniem polskich znaków diakrytycznych, jak miało to miejsce w lupie oferowanej od Windows 7 czy pierwszych edycjach Windows 10. Microsoft w nowszych edycjach polskiej wersji językowej Windows 10 zrezygnował z kilku skrótów klawiszowych lupy. Chociaż występują one w oficjalnych materiałach poomocy technicznej.

 • klawiatury dla słabowidzących

 • syntezatory mowy

  Syntezatory mowy to programy komputerowe zamieniające tekst na mowę. W zależności od syntezatora, możemy uzyskać bardzo dokładną wymowę także słów nietypowych, literowanie różnych skrótów, odczytywanie liczb, w tym również ułamków oraz odczytywanie dat poprzez dekomponowanie liczb.

  W celu udźwiękowienia komputera, syntezator musi współpracować z programem udźwiękawiającym.

   

 • odtwarzacze książek i dyktafony

  Odtwarzacze książek mówionych pozwalają na czytanie książek w formacie DAISY, mp3 i NPN-Czytak, a także książek i dokumentów tekstowych.

  Odtwarzacze książek mówionych pozwalają osobom niewidomym i słabowidzącym na obcowanie z literaturą. Dzięki udźwiękowionemu menu, mogą być bezproblemowo obsługiwane przez osoby niewidome. Wszystkie obecnie oferowane odtwarzacze mają wbudowany dyktafon cyfrowy, a większość także szereg innych dodatkowych funkcji. Oferta tego typu urządzeń jest bogata, dzięki czemu każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

   

 • lupy elektroniczne

  Lupy elektroniczne pełnią rolę poręcznych, czasem wręcz kieszonkowych, powiększalników, które zawsze można mieć przy sobie, by móc przeczytać nawet najdrobniejszy tekst na etykietach produktów, metki czy rozkłady jazdy.

  Cechą charakterystyczną lup elektronicznych jest to, że oferują duży stopień powiększania przy relatywnie dużym polu widzenia w stosunku do lup optycznych. Wiele ze współczesnych lup elektronicznych wyposażonych jest w kamery klasy HD, dzięki czemu oferują doskonałą jakość obrazu.

 • powiększalniki ekranowe

  Powiększalniki ekranowe (zwane też telewizyjnymi) mogą wyświetlać powiększony obraz na telewizorze, monitorze komputera lub laptopa, albo na będącym ich integralną częścią ekranie. W zależności od konstrukcji i sposobu współpracy z ekranem, powiększalniki mogą być przenośne i stacjonarne.

  Urządzenia te oferują bardzo duże poziomy powiększania. Wiele ze współczesnych powiększalników ekranowych wyposażonych jest w kamery i monitory HD, dzięki czemu jakość wyświetlanego obrazu jest bardzo dobra. Praktycznie standardem jest stosowanie różnych trybów tzw. fałszywych kolorów. Niektóre z powiększalników mogą jednocześnie obsługiwać podłączony do nich komputer, dzieki czemu można skonstruować sobie w domu czy w szkole doskonałe, uniwersalne stanowisko pracy.

  Kilka modeli oferowanych obecnie powiększalników jest wyposażonych w moduł OCR i syntezator mowy, dzięki czemu osoba słabowwidząca może oprócz obserwowania powiększonego tekstu odsłuchać go.

Sortuj wg:
 • Dostępne wzory naklejek na klawiaturę

  Kontrastowe naklejki na klawiaturę z powiększonym nadrukiem

  Naklejki na klawiaturę o wysokim kontraście i dużym druku. Dostępne w czterech opcjach kolorystycznych, można więc wybrać najbardziej dogodną i skuteczną metodę kompensacji konkretnej dysfunkcji wzroku.

  Cena:85.00
 • Zeszyt w jedną linie w porównaniu ze zwykłym

  32-kartkowy zeszyt dla słabowidzących w jedna linię

  Oferujemy 32-kartkowe zeszyty w jedną linię.

  Zeszyty są przygotowane z myślą o osobach słabowidzących:

  UWAGA! Minimalne zamówienie - 10 zeszytów 32-kartkowych lub 5 64-kartkowych dowolnego rodzaju.

  Cena:4.70
 • Zeszyt w kratkę w porównaniu ze zwykłym

  32-kartkowy zeszyt dla słabowidzących w kratkę

  Oferujemy zeszyty 32-kartkowe w kratkę.

  Zeszyty są przygotowane z myślą o osobach słabowidzących:

  UWAGA! Minimalne zamówienie - 10 zeszytów 32-kartkowychlub 5 64 kartkowych dowolnego rodzaju.

  Cena:4.70
 • Porównanie liniatury ze standardowym zeszytem

  64-kartkowy zeszyt dla słabowidzących w jedną linię

  Oferujemy 64-kartkowe zeszyty w jedną linię.

  Zeszyty są przygotowane z myślą o osobach słabowidzących:

  UWAGA! Minimalne zamówienie - 5 zeszytów 64-kartkowych lub 10 32-kartkowych dowolnego rodzaju.

  Cena:9.50
 • 40-znakowy monitor ALVA 640 Comfort

  ALVA 640 Comfort - 40-znakowa linijka brajlowska z funkcją notatnika

  ALVA 640 Comfort to najnowszy przedstawiciel rodziny monitorów brajlowskich firmy Optelec. 40-znakowy monitor został wyposażony w brajlowską klawiaturę, funkcję notatnika i technologię bluetooth, która umożliwia natychmiastową konwersję tekstów czarnodrukowych do postaci brajlowskiej bezpośrednio z komputera, tabletu czy smartfona.  Alva 640 Comfort wyróżnia się łatwością użytkowania i przystępną ceną. Nie wymaga instalowania czytnika ekranu, jako że wyposażono go w oprogramowanie NVDA, zapewniające dźwiękową asystę.

  Cena:15013.00
 • Mówiąca waga łazienkowa ALVERO

  ALVERO - mówiąca waga łazienkowa

  Wyraźny wyświetlacz oraz podawanie wyników w języku polskim tworzą idealne rozwiązanie dla osób z dysfunkcją wzroku. Natomiast estetyczny kształt oraz duża szklana tafla powodują, że waga jest eleganckim dodatkiem w każdym domu.  Ponadto waga wyróżnia się precyzyjnością oraz prostą obsługą.

  Cena:189.00
 • Podświetlana klawiatura Astra

  ASTRA - powiększona klawiatura z podświetleniem

  Klawiatura Astra została zaprojektowana specjalnie dla słabowidzących użytkowników komputera. Dzięki podświetleniu od spodu duże białe litery są widoczne na czarnych klawiszach nawet w ciemnym pomieszczeniu.

  Cena:799.00
 • Szafa dźwiękochłonna Acoustic Hood dla drukarki Index Everest V5

  Acoustic Hood V5 - szafa dźwiękochłonna do drukarki Index Everest v5

  Specjalnie dla drukarek Index Everest v5 dostępna jest w naszej ofercie szafa dźwiękochłonna przeznaczona dla tego właśnie modelu. Konstrukcja szafy zapewnia redukcję poziomu hałasu, ograniczając go nawet o ponad 90%. Tym samym hałas powstały podczas tłoczenia Braille’a na Index Everest v5 nie jest uciążliwy dla najbliższego otoczenia.

  Cena:5549.00
 • Powiększalnik Acrobat HD

  Acrobat 22" HD Ultra - powiększalnik stacjonarny

  Nowy powiększalnik stacjonarny jakości HD z kamerą do czytania, do dali i z funkcją lustra oferujący doskonałej jakości obraz oraz możliwość ustawienia jednej z 28 opcji kolorystycznych.

  Dostępny także wariant 22 cale.

  Cena:12999.00
 • wersja Short Arm z pilotem

  Acrobat HD Ultra Short/Long Arm - powiększalnik przenośny

  Przenośny, niewielkich rozmiarów powiększalnik z kamerą w jakości Full HD do oglądania przedmiotów z bliska i daleka.

  Do wyboru mamy dwie wersje:

  - Acrobat HD Ultra Short Arm (krótkie ramię),

  - Acrobat HD Ultra Long Arm (długie ramię).

  Cena:9699.00
 • Powiększalnik Acuity OCR 22 w trybie czytania

  Acuity OCR 22 - powiększalnik stacjonarny z OCR

  Powiększalnik stacjonarny z funkcją odczytywania na głos.

  Acuity OCR to najnowszy powiększalnik czytający na głos. Oparty na sprawdzonej technologii powiększalnika i-See Acuity OCR oferuje funkcjonalność swojego poprzednika oraz najnowsze rozwiązania ułatwiające dostęp. Acuity został wyposażony w ergonomiczny panel kontrolny i ekran dotykowy umożliwiający łatwe sterowanie odczytywaniem tekstu na głos.

  Cena:16399.00
 • Lupa elektroniczna Amigo HD

  Amigo HD - lupa elektroniczna

  Amigo HD jest prostym w obsłudze przenośnym powiększalnikiem, z dużym 7” wyświetlaczem. Zapewnia krystalicznie czysty obraz z dowolnej odległości. Sprawdza się doskonale jako pomoc w pracy, w domu i poza nim.

  Cena:5399.00
 • Urządzenie lektorskie Auto-Lektor Basic

  Auto-Lektor Basic - stacjonarne urządzenie lektorskie

  Polskie urządzenie czytające dowolny tekst drukowany, nawet gazety o słabej jakości druku i faksy. Po podłączeniu do Internetu udostępnia obsługę poczty elektronicznej oraz umożliwia przeglądanie stron www.

  Cena:8499.00
 • Urządzenie lektorskie Auto-Lektor Light

  Auto-Lektor Light - stacjonarne urządzenie lektorskie

  Polskie urządzenie czytające dowolny tekst drukowany, nawet gazety o słabej jakości druku i faksy.

   Dzięki prostocie obsługi Auto-Lektor Light idealnie nadaje się dla osób nie znających podstaw obsługi komputera i nie korzystających z Internetu. Wszystkie elementy Auto-Lektora Light zintegrowane są w jednej estetycznej obudowie, co ułatwia obsługę i przenoszenie. Urządzenie jest gotowe do użycia od razu po podłączeniu do źródła prądu.

  Cena:5999.00
 • Powiększalnik Bierley ColorMouse

  Bierley ColorMouse - powiększalnik

  Bierley ColorMouse to ergonomiczna i łatwa w użyciu "lupa elektroniczna", którą można podłączyć do dowolnego telewizora. Jest ergonomiczna i łatwa w użyciu.

  Bierley ColorMouse występuje również w wersjach:
  - RM - umożliwia poza wyświetlaniem kolorowym, oglądanie w trybie czarno-białym i w negatywie (biało-czarny),
  - USB -podłączana do komputera za pomocą złącza USB 2.0.

  Cena:2399.00
 • Blaze ET - przód i tył

  Blaze ET - odtwarzacz i dyktafon

  Blaze ET to kolejny rewolucyjny, posiadający OCR  multi-odtwarzacz książek, dokumentów, muzyki, podcastów itd. To nieco bogatsza wersja urządzenia Blaze EZ.

  Blaze ET jest kolejnym po Blaze EZ odtwarzaczem książek mówionych. Ma Bluetooth, WiFi - można na nim słuchać internetowego radia plików Daisy i podcastów w sieci. Do dyspozycji jest także dyktafon nagrywający w formatach wav i mp3!

  Cena:3900.00
 • Czarny BlindShell Classic 2

  BlindShell Classic 2 - udźwiękowiony telefon z klawiaturą NOWOŚĆ!Polecany

  BlindShell Classic 2 to prosty w obsłudze telefon komórkowy dla niewidomych i słabowidzących. Najnowsza generacja tego unikalnego telefonu komórkowego dedykowanego dla osób z wadą wzroku, posiada wyraźniejszą w dotyku, fizyczną klawiaturę co zapewnia szybką, bezwzrokową obsługę telefonu. Classic 2 jest też urządzeniem bardziej niezawodnym i wyposażony jest w lepsze podzespoły oraz dodatkowe funckje.

  Cena:2299.00
 • Wydajna drukarka brajlowska Braille Box V4

  Braille Box V4 - drukarka brajlowska

  Nowoczesna i doskonała konstrukcja drukarki Braille Box V4 zapewnia wysoką wydajność. Jest idealnym rozwiązaniem, zapewniającym doskonałą jakość druku punktu brajlowskiego. Dodatkową zaletą jest profesjonalny podajnik papieru brajlowskiego, który zapewnia perfekcyjną pracę. Braille Box V4 jest pierwszą drukarką „zamkniętą”. Dzięki temu poziom wytwarzanego hałasu jest mniej więcej tak niski, jak przy druku na zwykłej drukarce atramentowej.

  Cena:49999.00
 • drukarka brajlowska Braille Box V5

  Braille Box V5 - drukarka brajlowska

  Nowoczesna i doskonała konstrukcja drukarki Braille Box V5 zapewnia wysoką wydajność drukowania. Jest idealnym rozwiązaniem, zapewniającym doskonałą jakość druku punktu brajlowskiego. Dodatkową zaletą jest profesjonalny podajnik papieru brajlowskiego, który zapewnia perfekcyjną pracę. Braille Box V5 jest pierwszą drukarką „zamkniętą”. Dzięki temu poziom wytwarzanego hałasu jest mniej więcej tak niski, jak przy druku na zwykłej drukarce atramentowej.

  Cena:69999.00
 • Notatnik brajlowski BrailleNote Touch

  BrailleNote Touch - notatnik brajlowski

  BrailleNote Touch dostępny jest w dwóch wersjach:
  - z 18-znakową linijką brajlowską,
  - 32-znakową linijką brajlowską.

  Wyświetlona pierwotnie cena dotyczy wersji z 18-znakową linijką brajlowską.

  Cena:13299.00
 • 12-znakowa linijka BraillePen 12 Touch

  BraillePen 12 Touch - 12-znakowa linijka brajlowska

  Klawiatura BraillePen 12 Touch to znana już doskonale klawiatura BraillePen 12, która została wzbogacona o 12 klawiszy kursora dotykowego, w postaci sensorów, umieszczonych nad linijką brajlowską.

  Współpracuje z iPhonem, iPodem i iPadem.

  UWAGA! Dostępny jest też zestaw z iPhonem w cenie 8499 złotych.

  Cena:5499.00
 • Mała, 14-znakowa linijka brajlowska

  BraillePen 14 - 14-znakowy monitor brajlowski z funkcją notatnika

  BraillePen 14 to najnowszy model znanych i uznanych na świecie terminali brajlowskich BraillePen.

  BraillePen 14 w całkiem nowej stylistyce posiada 14 znakowy wyświetlacz brajlowski z unikatowymi czujnikami dotykowymi. Wzbogacony również został o tryb aplikacji z funkcjami zegarka, stopera i rozbudowanym notatnikiem.

  UWAGA! Dostępny jest również zestaw:

  - BraillePen 14 z z iPhonem 13. Wyświetlana pierwotnie cena dotyczy samego monitora BraillePen 14.

  Cena:10599.00
 • Klawiatura brajlowska BraillePen

  BraillePen – klawiatura brajlowska

  Klawiatura BraillePen poprzez łącze bezprzewodowe Bluetooth może sterować takimi urządzeniami, jak: telefon komórkowy, komputer kieszonkowy, smartfon, komputer domowy itp.

  Do urządzenia dołączone są sterowniki do popularnych programów.

  Cena:1299.00
 • Przemysłowa drukarka brajlowska BraillePlace

  BraillePlace - drukarka brajlowska

  BraillePlace  to bardzo szybka, zadziwiająco cicha, dwustronna  drukarka przemysłowa. Drukuje z szybkością 300 cps (1000 stron/godz.). Posiada  możliwość wydrukowania 99 kopii tego samego dokumentu. ET Speaks umożliwia podpowiedzi głosowe.

  zapytaj o cenę
 • Notatnik brajlowski BrailleSense 6

  BrailleSense 6 - notatnik brajlowski z systemem Android

  Najnowocześniejszy i najbardziej funkcjonalny notatnik brajlowski z Androidem 10!

  BrailleSense 6 to obecnie najbardziej nowoczesne, najbardziej intuicyjne i wszechstronne  narzędzie dostępne dla osób niewidomych.

  Cena:26000.00
 • 40-znakowa linijka brajlowska Braillex EL 40c

  Braillex EL 40c - 40-znakowa linijka brajlowska

  BRAILLEX EL 40c to najnowszy model w prawie 40-letniej historii produkcji monitorów brajlowskich firmy PAPENMEIER. BRAILLEX EL 40c w połączeniu z laptopem to doskonałe urządzenie dla osób ceniących sobie jakość i kompaktowy rozmiar.

  Cena:19899.00
 • 60-znakowa linijka brajlowska Braillex EL 60c

  Braillex EL 60c - 60-znakowa linijka brajlowska

  BRAILLEX EL 60c to najnowszy model w prawie 40-letniej historii produkcji monitorów brajlowskich firmy PAPENMEIER. Nowa, ergonomiczna, 60-znakowa linijka BRAILLEX EL 60c jest niezbędnym narzędziem pracy w biurze.

  Cena:35800.00
 • 80-znakowa linijka brajlowska Braillex EL 80c

  Braillex EL 80c - 80-znakowa linijka brajlowska

  BRAILLEX EL 80c to najnowszy model w prawie 40-letniej historii produkcji monitorów Brajlowskich firmy PAPENMEIER. Nowa, ergonomiczna 80-znakowa linijka BRAILLEX EL 80c jest niezbędnym narzędziem pracy w biurze.

  Cena:39800.00
 • 20-znakowy monitor brajlowski Brailliant BI 20X

  Brailliant BI 20X - 20-znakowa linijka brajlowska

  Brailliant BI 20X jest najmniejszym z nowej serii monitorów brajlowskich Brailliant X i reprezentuje nową generację przenośnych i inteligentnych urządzeń brajlowskich oferujących sterowanie brajlem na popularnych urządzeniach oraz wygodny dostęp do notatek i publikacji w podróży.

  Cena:9999.00
 • Linijka brajlowska Brailliant BI 40X

  Brailliant BI 40X - 40-znakowa linijka brajlowska

  Brailliant BI 40X to najnowszy model wyświetlacza brajlowskiego znanej i cenionej firmy HumanWare. Nowe funkcje, w porównaniu z poprzednią serią Brailliant BI, obejmują możliwość stabilnego połączenia Bluetooth nawet z pięcioma urządzeniami w tym samym czasie (np. telefon, komputer), czytnik książek, kalkulator, zegar, Wi-Fi, które umożliwia dostęp do zasobów DZDN, Bookshare, i inne.

  Cena:13599.00
 • Waga kuchenna Culina

  CULINA - waga kuchenna mówiąca po polsku i rosyjsku

  Culina to waga kuchenna zaprojektowana z myślą o osobach z wadą wzroku. Urządzenie posiada wyraźny, wysoko kontrastowy wyświetlacz dla użytkowników słabowidzących, komunikaty głosowe dla niewidomych, oraz wyraźne, fizyczne przyciski dla łatwiejszej obsługi bezwzrokowej.

  Cena:199.00
 • Lupa Candy 5 HD II - widok ekranu

  Candy 5HD II - lupa elektroniczna

  Candy 5 HD II to bardzo poręczna 5-calowa lupa elektroniczna z unikalnym, ergonomicznym, 3-pozycyjnym uchwytem, ​​który można  trzymać w uniwersalnej pozycji centralnej, do użytku praworęcznego lub leworęcznego. Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość używania Candy 5 HD z rozłożoną podpórką - wtedy działa ona jako lupa stojąca.

  Cena:3100.00
 • Ciśnieniomierz mówiący BEURER BM 49

  Ciśnieniomierz mówiący BEURER BM 49

  Nowy model mówiącego w języku polskim ciśnieniomierza BEURER. Posiada możliwość regulacji głośności, a także całkowitego wyłączenia funkcji mówienia. Dodatkowo pomiar widoczny jest na dużym i czytelnym wyświetlaczu.

  Cena:299.00
 • Ciśnieniomierz mówiący TMA-Voice 2

  Ciśnieniomierz naramienny Tech-Med TMA-VOICE 2 z funkcją mowyPolecany

  Najważniejsze cechy ciśnieniomierza Tech-Med TMA-VOICE 2:
  - najwyższa dokładność, wiarygodność, wygoda pomiaru,
  - bardzo duży, czytelny wyświetlacz LCD,
  - mankiet uniwersalny 23-33 cm,
  - funkcja mowy podaje wszystkie wyniki pomiarów,
  - idealny dla osób mających problemy ze wzrokiem,
  - zasilacz w zestawie.

  Cena:165.00
 • Powiększalnik ClearNote HD

  ClearNote HD – powiększalnik przenośny

  Powiększalnik ClearNote HD to doskonała metoda na wyposażenie laptopa, tabletu czy smartfona w narzędzia służące osobom słabowidzącym. W połączeniu z komputerem ClearNote HD powiększa tekst i umożliwia zastosowanie wysokiego kontrastu, oferując obrazy w jakości HD.

  Cena:14512.00
 • Urządzenie lektorskie ClearReader+

  ClearReader+ - urządzenie lektorskie

  ClearReader + to wielofunkcyjne, przenośne, proste w obsłudze urządzenie lektorskie i skanujące dokumenty, przetwarzające tekst na mowę i odczytujące przetworzone dokumenty.  ClearReader + Basic za pomocą szerokokątnej kamery HD, umieszczonej na składanym ramieniu w ciągu kilku sekund skanuje dowolne teksty – książki, podręczniki, czasopisma, gazety, broszury, rachunki, paragony itp.

  Cena:12936.00
 • 10-calowaLupa elektroniczna Clover 10

  Clover 10 - lupa elektroniczna

  Przenośna lupa elektroniczna posiadająca duży, 10-calowy wyświetlacz i kamerę HD.

   Dzięki obrotowej kamerze umożliwia oglądanie obrazów z bliska jak i z odległości. Jest idealną pomocą dla osób słabowidzących w domu jak i w podróży.

  UWAGA! Opcjonalnie dostępny jest funkcjonalny statyw dla lupy Clover 10.

  Cena:5699.00
 • Lupa elektroniczna Clover 5

  Clover 5 - lupa elektroniczna

  Przenośna, podręczna lupa elektroniczna z wygodnym 5-calowym wyświetlaczem LCD. Jego niewielkie rozmiary i wygodna rączka sprawiają, że jest idealną pomocą dla osób słabowidzących w domu jak i w podróży.

  Cena:2399.00
 • 7-calowa lupa elektroniczna Clover 7s

  Clover 7s - lupa elektroniczna

  Przenośna lupa elektroniczna posiadająca duży, 7-calowy wyświetlacz i kamerę HD.  Dzięki obrotowej kamerze umożliwia oglądanie obrazów z bliska jak i z odległości.

  Dostępny jest również Statyw do Clover 7S.

  Cena:3699.00
 • Tester kolorów Color-Star

  Color-Star - tester kolorów

  Color-Star jest niewielkich rozmiarów, poręcznym urządzeniem do rozpoznawania kolorów. Potrafi rozpoznać do 1000 kolorów, a także wzorów i kontrastów, które wypowiada w języku polskim.

  Cena:3299.00
 • Popularny tester kolorów Colorino

  Colorino - tester kolorów

  Colorino jest udźwiękowionym identyfikatorem kolorów dla osób niewidomych. Rozpoznaje ok. 150 barw, a ich nazwy wypowiada głosem za pomocą znajdującego się w nim generatora mowy.

  Cena:1149.00
 • 10-calowa lupa elektroniczna Compact 10 HD

  Compact 10 HD - lupa elektroniczna

  Compact 10 HD to idealne rozwiązanie do powiększania, czytania gazet, listów i czasopism. Wyjątkowe wysuwane ramię kamery otwiera zupełnie nowy zakres możliwości. Po rozłożeniu ramienia kamery możesz łatwo przeglądać zdjęcia, oglądać opakowania leków, a nawet czytać napisy na okrągłych pojemnikach, bez ograniczania twoich ruchów.

  Cena:6085.00
 • Lupa Compact 10 HD Speech

  Compact 10 HD Speech - lupa elektroniczna z OCR

  Compact 10 HD Speech to idealne rozwiązanie do powiększania i czytania gazet, listów i czasopism. Ale unikalne, wysuwane ramię kamery OCR, otwiera zupełnie nowy zakres możliwości. Z łatwością umożliwia podgląd i odczyt całych stron dokumentów. Poręczny wskaźnik u podstawy Compact 10 HD Speech pokazuje dokładnie, jak prawidłowo ułożyć dokument, który chcesz przeczytać.

  Cena:7355.00
 • Lupy Compact 4 HD

  Compact 4 HD - lupa elektroniczna

  Compact 4 HD to niewielka lupa elektroniczna, która w unikatowy sposób łączy zalety urządzenia przenośnego z funkcjonalnością powiększalnika stacjonarnego.

  Cena:3603.00
 • Lupa elektroniczna Compact 6 HD

  Compact 6 HD - lupa elektroniczna

  Compact 6 HD od Optelec to najnowszej generacji lupa elektroniczna. Posiada funkcje Compact 6 HD Speech, jednak nie jest udźwiękowiona i nie posiada OCR. Jest idealna dla każdego, kto chce używać stylowej lupy wideo z interfejsem dotykowym, jednak woli czytać samemu, niż słuchać odtwarzanego tekstu.

  Cena:4365.00
 • Lupa Compact 6 HD Speech

  Compact 6 HD Speech - udźwiękowiona lupa elektroniczna

  Compact 6 HD Speech to pierwsza przenośna, udźwiękowiona lupa elektroniczna do wygodnego stosowania zarówno stacjonarnie, jak i w podróży. Compact 6 HD Speech ma zaledwie 14 mm grubości, z łatwością mieści się więc w kieszeni. Po dotknięciu jej 6-calowego ekranu, wyraźnym głosem syntetycznym odczytywane są powiększone teksty.

  Cena:7195.00
 • 7-calowa lupa elektroniczna Compact 7 HD

  Compact 7 HD – lupa elektroniczna

  Compact 7 HD to przenośna lupa elektroniczna z 7-calowym, panoramicznym wyświetlaczem, zapewniająca powiększony obraz w jakości HD oraz wyjątkowy komfort czytania zarówno w domu, jak i poza nim.

  Cena:4695.00
 • Lupa elektroniczna Compact+ HD

  Compact+ HD - 4,3-calowa lupa elektroniczna

  Unikatowa lupa elektroniczna Optelec Compact+ HD pozwala czytać powiększony tekst i oglądać powiększone obrazy w rozdzielczości HD, w pełnym kolorze lub w jednym z trybów wysokiego kontrastu. Wielofunkcyjność lupy i jej zintegrowany uchwyt powodują, że Compact+ HD może być używana do czytania książek, czasopism i gazet, do oglądania zdjęć, do zapoznawania się z treścią etykiet produktów spożywczych i leków, zarówno w domu jak i poza nim.

  Cena:2644.00
 • Cosmopolitan IVONA Speech 2 Go

  Cosmopolitan IVONA Speech 2 Go - 12 głosów + program konwertujący tekst na audio

  W tym pakiecie znajdują się 12 głosów IVONA w następujących językach: amerykański angielski, brytyjski angielski, włoski, rosyjski, polski, niemiecki, portugalski, duński, francuski, hiszpański kastylijski, szwedzki, turecki oraz program Speech2Go (S2G). Ciesz się przyjemnie brzmiącą mową i wygodą  korzystania z syntezatora.

  UWAGA! Program może być dostarczony bezpłatnie w wersji elektronicznej drogą mailową w postaci linku do pobrania i klucza aktywacyjnego.

  Cena:1299.00
 • Czytak Plus w kolorze czarno-bordowym widziany z przodu

  Czytak Plus 2021

  Czytak Plus to zaawansowany cyfrowy odtwarzacz książek i muzyki z wieloma dodatkowymi funkcjami. Czytak Plus pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Linux. Wyposażony jest w nowoczesny procesor ARM Cortex A5. Pozwala to na jego stały rozwój i wprowadzanie nowych funkcji i aplikacji. Zaawansowana technologia pozwala na odczytywanie dokumentów tekstowych za pomocą syntezatora mowy Ivona w języku polskim i w językach obcych.

  Cena:1695.00
 • Powiększalnik DaVinci Pro HD

  DaVinci Pro HD/OCR - powiększalnik z funkcją OCR dla całej strony A4

  Uniwersalny powiększalnik HD z funkcją zamiany tekstu na mowę całej strony A4.
  HD • Przetwarzanie tekstu na mowę całej strony (OCR) • Kamera 3 w 1

  DaVinci Pro to wysokiej jakości powiększalnik stacjonarny (CCTV), wyposażony w kamerę Full HD 1080p 3 w 1 i funkcję pełnostronicowego przetwarzania tekstu na mowę (OCR strony A4).

  Cena:19099.00
 • Logo programu Supernova ScreenReeader

  Dolphin ScreenReader (Hal) - program udźwiękawiający

  Program udźwiękawiający system Windows przeznaczony dla osób niewidomych, dostępny w dwóch wersjach:
  - tradycyjnej, instalowanej z nośnika CD lub pobieranej za pomocą dostarczonego linku i aktywowanej kluczem przez internet,
  - PEN - przenośnej, uruchamianej z pendrive'a.

  Wersja na pendrive jest idealnym rozwiązaniem dla osób mobilnych korzystających z wielu komputerów.

  Możliwy jest też zakup aktualizacji do posiadanej wersji oprogramowania oraz zakup dwóch przyszłych płatnych aktualizacji (SMA) dla aktualnie sprzedawanej wersji.

   

  Cena:3699.00
 • Monitor graficzny i brajlowski Dot View 1

  Dot View 1 – monitor graficzny i brajlowski

  Dot View 1 jest nowatorskim, przenośnym urządzeniem, wyposażonym w dotykowy wyświetlacz, dostosowany do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących. Urządzenie przetwarza informacje z ekranu komputera na wyczuwalne dotykowo obrazy. Przetwarza  wszystkie typy obrazów i tekstów, także teksty brajlowskie. Wszystkie informacje z ekranu są wyświetlane na dotykowym monitorze – teksty, teksty brajlowskie, obrazy, mapy, zdjęcia z aparatów cyfrowych, zdjęcia zeskanowane, itp.

  Cena:37046.00
 • Monitor graficzny i brajlowski Dot View 2

  Dot View 2 – monitor graficzny i brajlowski

  Dot View 2 jest nowatorskim, przenośnym urządzeniem, wyposażonym w dotykowy wyświetlacz, dostosowany do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących. Urządzenie przetwarza informacje z ekranu komputera na wyczuwalne, dotykowo obrazy. Przetwarza  wszystkie typy obrazów i tekstów, także teksty brajlowskie. Wszystkie przetworzone informacje z ekranu są wyświetlane na dotykowym monitorze – teksty, teksty brajlowskie, obrazy, mapy, zdjęcia z aparatów cyfrowych, zdjęcia zeskanowane, itp. Urządzenie oferuje ponadto funkcje powiększania i zmniejszania dotykowych tekstów i obrazów oraz ich przewijanie.

  Cena:59640.00
 • Dozownik kulkowy do alkoholu

  Dozownik kulkowy do alkoholu Fackelmann

  Bardzo prosty w użyciu dozownik kulkowy niemieckiej firmy Fackelmann. Wystarczy go wcisnąć do butelki.

  Cena:19.00
 • Urządzenie Draftsman Standard

  Draftsman Standard - ramka do rysowania na folii

  Draftsman Standard to specjalna ramka z podkładką do rysowania na folii. Wskutek nacisku długopisu, którym się pisze po folii położonej na miękkiej podkładce Draftsmana, folia staje się wypukła.

  Cena:899.00
 • Edytor brajla Duxbury Braille Translator

  Duxbury Braille Translator - oprogramowanie do edycji brajla

  Najbardziej elastyczne i funkcjonalne oprogramowanie dostosowane do potrzeb osób niewidomych. Zapewnia dostęp do szerokiej liczby języków i form graficznych (między innymi zapisów matematycznych i nutowych) oraz obsługuje wiele drukarek brajlowskich. Interface współpracuje z Microsoft Word dzięki czemu obsługa programu nie jest skomplikowana.

  Cena:3399.00
 • Unikatoweurządzenie lektorskie E-Bot Pro

  E-Bot Pro - urządzenie lektorskie

  Najnowocześniejszy, elektroniczny, przenośny powiększalnik z funkcją rozpoznawania tekstu, mową syntetyczną i kamerą do dali!

  Unikalna bezprzewodowa technologia!

  Zdalne sterowanie za pomocą ekranu dotykowego!

  Nowość!!! E-bot łączy w sobie cechy powiększalnika i urządzenia lektorskiego. Można  połączyć go z komputerem, ale  posiada także  możliwość bezprzewodowego łączenia się z tabletami z Androidem i z  IPadami. Za pomocą tych ostatnich, oprócz oglądania powiększonych obrazów, można sterować jego funkcjami.

  Cena:18500.00
 • Klawiatura EZ-See w wersji żółto-czarnej

  EZ-See - powiększona klawiatura dla słabowidzących

  Ergonomiczna klawiatura zaprojektowana specjalnie z myślą o niedowidzących użytkownikach. Wysokokontrastowe klawisze zapewniają największą dostępną na rynku czcionkę.

  Cena:299.00
 • EasyConverter

  EasyConverter - oprogramowanie do konwersji

  Easy Converter jest narzędziem, które umożliwia przetwarzanie różnego rodzaju materiałów w różnych formatach (dokumentów źródłowych) na formaty alternatywne (dokumenty wyjściowe) przyjazne dla osób niepełnosprawnych wzrokowo.

 • Urządzenie lektroskie EasyReader II

  EasyReader II - urządzenie lektorskie

  Urządzenie lektorskie EasyReader umożliwia osobom niewidomym oraz słabowidzącym, czytanie za pomocą bardzo realistycznego syntezatora mowy. Przy użyciu tego urządzenia osoba ze znaczną wadą wzroku ma możliwość czytania ogólnodostępnych książek, gazet, wszelkiego rodzaju ulotek i innych materiałów czarno drukowych. Do wszystkich klawiszy urządzenia są przypisane komunikaty głosowe – stąd ustawianie takich funkcji jak: głośność, prędkość mowy czy nawigacja po menu jest bardzo łatwe.

  Opcjonalnie dostępna zewnętrzna klawiatura oraz zestaw brajlowski z 20-znakowym notatnikiem Orbit Reader 20.

  Cena:8999.00
 • Powiększalnik EasyViewer Full HD

  EasyViewer Full HD - ergonomiczny powiększalnik

  Powiększalnik EasyViewer Full HD to ergonomiczne urządzenie wykorzystujące technologię Full HD, delikatne oświetlenie pulpitu oraz pokaźny monitor LED do 43". Połączenie to daje niezwykle ostry i wyraźny obraz, żywe kolory i wysoki kontrast. Ponadto EasyViewer Full HD może pełnić rolę udźwiękowionego smart TV.

  Cena:13399.00
 • 80-znakowa linijka brajlowska z notatnikiem Esys 80

  Esys 80 - 80-znakowa linijka brajlowska z notatnikiem

  Esys80 to nowoczesna 80 znakowa linijka brajlowska. Posiada 80 modułów brajlowskich wraz z 80 przyciskami przywoływania kursora, klawiaturę brajlowską oraz przyciski ułatwiające sterowanie i nawigację. Współpracuje zarówno z komputerem Pc, jak i komputerem przenośnym, korzystając z połączenia USB lub Bluetooth.

  Cena:39999.00
 • Klawiatura i linijka brajkowska Esytime

  Esytime Evolution - notatnik brajlowski

  Nowoczesne urządzenie brajlowskie stanowiące połączenie funkcji notatnika, linijki brajlowskiej oraz komputera. Od teraz nie potrzebujesz oddzielnie komputera i linijki brajlowskiej – Esytime zapewnia wszystko w jednym.

  Esytime wyposażony jest w 32 znakową linijkę brajlowską, 10 znakową klawiaturę brajlowską, 2 joysticki oraz 8 klawiszy funkcyjnych, a także 32 klawisze przywoływania kursora.

  Cena:30999.00
 • Elektroniczna maszyna Eurotype E

  Eurotype E - elektroniczna maszyna do pisania

  Eurotype E to elektroniczna maszyna do pisania z ergonomiczną brajlowską klawiaturą. Posiada wszystkie funkcje nowoczesnej maszyny do pisania, programowalne marginesy, 6 pozycji tabulatora oraz regulowane odstępy między liniami.

  Cena:12046.00
 • Przenośny powiększalnik Exigo

  Exigo - przenośny powiększalnik

  Exigo to przenośny powiększalnik z dwoma ekranami, szczególnie przydatny dla niedowidzących uczniów i studentów. Jest to jedyny powiększalnik umożliwiający równoczesne śledzenie tablicy i podręcznika lub zeszytu. Komfort i szybkość pracy zapewniają dwie kamery z 10,5-calowymi wyświetlaczami tabletów Samsung. Jedna z kamer przeznaczona jest do bliży, druga do dali.

  Cena:19700.00
 • Poręczna lupa Explore 5

  Explore 5 - lupa elektronicznaPolecany

  Lekka i mała, a zarazem poręczna lupa elektroniczna z wyświetlaczem HD. Możliwość użycia w podróży lub w domu. Wyposażona w wygodną, składaną rączkę mogącą służyć również jako podstawka. Ułatwia osobom słabowidzącym zarówno czytanie jak i pisanie. Jej wysoka jakość i niezawodność połączona została z łatwością obsługi.

  Cena:2449.00
 • Lupa elektroniczna Explore 8

  Explore 8 - lupa elektroniczna

  Przenośna lupa elektroniczna wyposażona w duży 8 calowy ekran dotykowy jakości HD. Idealna dla aktywnych osób preferujących duży wyświetlacz, ale wciąż wymagających maksymalnej mobilności. Explore 8 jest mniejszy, lżejszy i bardziej przystępny, niż większość 7-calowych lup na rynku, zapewniając ekran o większym rozmiarze, zaprojektowany tak, aby ułatwić codzienne życie.

  Cena:4499.00
 • Farba puchnąca

  Farba puchnąca

  Specjalna farba, pozwalająca osobie niewidomej oznakować takie przedmioty jak: pralkę, kuchenkę mikrofalową, telefon, oraz wiele innych. Farba zasycha w około 15 min i zostawia wyraźny, wypukły ślad.

  produkt niedostępny
 • Focus 14 Blue w etui i z paskiem

  Focus 14 Blue - 14-znakowy monitor brajlowski

  Focus 14 Blue piątej generacji to kompaktowy i trwały, 14-znakowy monitor brajlowski, przetestowany pod kątem standardu MIL-STD-810G i przystosowany do przenoszenia. Ma wygodną i przyjazną dla użytkowników 8-punktową klawiaturę, oferuje łączność Bluetooth 4.1 i USB-C, umożliwiającą przełączanie się między pięcioma połączonymi urządzeniami. Focus 14 Blue można używać ze smartfonem, tabletem lub laptopem.

  Cena:9995.00
 • Focus 40 Blue - widok z przpdu

  Focus 40 Blue - 40-znakowy monitor brajlowski

  Piąta generacja monitorów Focus 40 Blue to wytrzymałe, lekkie monitory brajlowskie przetestowane pod kątem zgodności ze standardem MIL-STD-810G i zaprojektowane w taki sposób, by wytrzymywały wstrząsy i uderzenia. Przyjazna klawiatura, wygodne elementy sterujące na przednim panelu oraz zmodyfikowane punkty brajlowskie zapewniają płynną i cichą pracę. Dzięki łączności Bluetooth dla pięciu urządzeń, portowi USB-C i mocnej, kompaktowej, przenośnej obudowie, Focus 40 Blue zapewnia niezawodne działanie bez względu na sposób użytkowania urządzenia – w domu, w pracy czy w podróży.

  Cena:16500.00
 • 80-znakowy monitor brajlowski Focus 80Blue

  Focus 80 Blue piątej generacji - 80-znakowy monitor brajlowski

  Focus 80 Blue wyposażono w najdłuższy wiersz brajlowski ze wszystkich monitorów serii Focus Blue. 80-znaków daje wyjątkowy komfort pracy bez konieczności tak częstego przewijania wierszy, jak w przypadku 14 czy 40-znakowych monitorów Focus. Focus 80 Blue oferuje ponadto ergonomiczne przyciski przywoływania kursora, klawisze nawigacyjne góra - dół, przyciski trybu służące do szybkiej nawigacji po plikach, listach i menu, przyciski przewijania, wygodną, 8-punktową klawiaturę brajlowską typu Perkins, komunikację z komputerem poprzez port USB, bezprzewodową łączność bluetooth, umożliwiającą komunikację z tabletami, smartfonami, iPodami, iPadami. Focus 80 Blue współpracuje z urządzeniami wyposażonymi w system Windows, Mac OS, Android, iOS i Symbian. Monitor ten umożliwia regulację sztywności punktów brajlowskich.

  45822 .00
 • Folia optyczna w rozmiarze A4

  Folia powiększająca A4 z ramką

  Płaska, giętka folia formatu A4. Przyłożona do strony tekstu powiększa ją w całości. Doskonała do czytania książek, gazet, map itp. Można ją schować do torebki lub traktować jako zakładkę do książki. Powiększenie 2x.

  Cena:25.00
 • Folia samoprzylepna A4

  Folia samoprzylepna A4

  Folia samoprzylepna sprzedawana w formacie pojedynczego arkusza A4 nadaje się doskonale do sporządzania trwałych notatek lub oznaczeń brajlowskich. Można na niej pisać zarówno za pomocą tabliczek brajlowskich, jak i wykonywać nadruki za pomocą drukarek czy maszyn brajlowskich.

  Cena:15.00
 • Audioetykietownik Foxy Reader

  Foxy Reader - audioetykietownik

  Foxy Reader jest urządzeniem do oznaczania przedmiotów za pomocą głosu.

  Wystarczy umieścić dedykowaną etykietę samoprzylepną lub zawieszkę (na ubrania) na wybranym przedmiocie i nagrać swój komunikat. Nagrane komunikaty są automatycznie zapisywane w pamięci Foxy-Reader. Etykiety i zawieszki są wodoodporne i posiadają łatwo wyczuwalne pod palcami oznaczenia.

  Cena:849.00
 • Program powiększająco-udźwiękawiający Fusion

  Fusion - program powiększająco-udźwiękawiający

  Program Fusion stanowi połączenie dwóch popularnych programów firmy Freedom Scientific – ZoomText, programu powiększającego ekran, oferującego usprawnienia wizualne ułatwiające jego oglądanie i JAWS, programu odczytu ekranu. Takie połączenie sprawia, że korzystać z programu mogą zarówno osoby niewidome, jak i słabowidzące.

  Cena:6195.00
 • Gogle do lupy Compact 6 HD

  Gogle Compact 6 HD Wear

  Gogle Compact 6 HD Wear to wygodne, składane akcesorium pozwalające używać Compact 6 HD lub Compact 6 HD Speech w postaci zakładanych na głowę googli.

  Cena:1175.00
 • Happy Day - mówiąca waga mówiąca

  Happy Day - mówiąca waga łazienkowa

  Waga urzeka swoją wyrazistą stylizacją, która gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa oraz przyjazną dla użytkownika obsługę. Powierzchnia wagi jest wykonana z hartowanego szkła, spód polakierowany jest antracytem, a góra w trosce o bezpieczeństwo ma antypoślizgową powłokę.

  Cena:999.00
 • Dostępne kolory budzika jabłuszko Haptime YGH-351

  Haptime YGH-351 - mówiący po angielsku budzik jabłuszko

  Mówiący po angielsku budzik jabłuszko.

  Dostępne kolory: biały i różowy.

  Cena:49.00
 • Heidi - kuchenna waga mówiąca

  Heidi - kuchenna waga mówiąca

  Heidi to przyjazna użytkownikowi, wysokiej jakości waga kuchenna z naturalnie brzmiacą mową syntetyczną.

  Cena:799.00
 • Monitor graficzny IVEO 3 AUTHOR PRO

  IVEO 3 AUTHOR PRO - monitor grafiki wypukłej

  IVEO to przełomowy monitor graficzny dla tych, którzy dotąd nie mogli uzyskać dostępu do informacji graficznej. Jest też narzędziem wymiany informacji dostępnej dotykowo.

  Cena:6199.00
 • Dostępne polskie głosy Ivona

  IVONA - głos polski - lektorski syntezator mowy

  Syntezator mowy IVONA to naturalny i wyraźny głos polski. Ciesz się przyjemnie brzmiącą mową i wygodą korzystania z syntezatora.

  UWAGA! Głos może być dostarczony bezpłatnie w wersji elektronicznej drogą mailową w postaci linku do pobrania i klucza aktywacyjnego.

  Wybierając dowolny głos otrzymasz także bezpłatny MiniSpeech - proste narzędzie do odczytywania na głos tekstów w dowolnej aplikacji, dokumencie lub na stronie internetowej. Jeśli będziesz chciał skorzystać z dodatkowych możliwości głosu, takich jak nagrywanie plików dźwiękowych z tekstem rozważ zakup pakietu Speech2Go z polskim głosem IVONA .

  Cena:149.00
 • Przenośny powiększalnik video magnifier

  Idea-Solo - powiększalnik przenośny

  Solo to przenośny powiększalnik, umożliwiający powiększanie drobnego tekstu za pośrednictwem komputera bądź telewizora. Ponadto Solo umożliwia powiększenie obiektów w dali np. tablicy szkolnej. Wystarczy zaledwie SOLO i laptop, żadnych zbędnych kabli  ani dodatkowego oświetlenia.

  Dostępny także w wersji HD.

  Cena:8799.00
 • Drukarka brajlowska Index Basic-D V5

  Index Basic-D V5 - drukarka brajlowska

  Basic jest doskonałą drukarką Brajlowską. Jest przenośna, łatwa w użyciu, o eleganckim wyglądzie. Basic łączy w sobie doświadczenie i kreatywność najbardziej popularnych drukarek brajlowskich. Oferuje stabilne tłoczenie przez cały dzień bez konieczności stałej kontroli. Basic jest idealną drukarką zarówno do domu, jak i biura. D oznacza możliwość dwustronnego druku brajlowskiego w standardzie Index Braille. Za Basic przemawia jego stabilność. Do drukarki można zainstalować ciągły składany papier w pudełku (fan fold) i będzie ona drukować cały dzień. Basic jest przyjazny dla użytkownika, charakteryzuje się wysoką jakością tłoczenia i prostotą obsługi.

  Cena:15299.00
 • Zszywacz książek Index Braille Stapler

  Index Braille Stapler – zszywacz do książek brajlowskich

  Masywny zszywacz Index Braille Stapler jest przeznaczony do zszywania grubych dokumentów brajlowskich, m.in. książek, wydrukowanych na wszystkich typach drukarek brajlowskich firmy Index. Obsługuje zszywki  100 x 8-23 mm długości. Maksymalna głębokość wejścia zszywki w papier to 250 mm. Zszywacz łączy papier w trybach parallel i bypass.

  Cena:2756.00
 • Drukarka brajlowska Index Everest-D V5

  Index Everest-D V5 - drukarka brajlowska

  Everest to drukarka brajlowska, która jest jedną z najpopularniejszych drukarek brajlowskich, dających możliwość drukowania brajlem na pojedynczych arkuszach papieru. Idealnie nadaje się do wytłaczania dokumentów, książek Brajlowskich, etykiet i wizytówek. Umożliwia druk dwustronny na pojedynczych kartkach papieru. Do druku można wykorzystywać ogólnodostępny standardowy papier. Charakteryzuje się dużą prostotą obsługi, tłoczeniem wysokiej jakości brajla oraz możliwością druku grafiki wypukłej.

  Cena:19499.00
 • Moduł czarnodrukowy InkConnect do Tiger Elite i Premier

  InkConnect do Tiger Elite i Premier - atramentowy moduł czarnodrukowy

  Atramentowy moduł czarnodrukowy InkConnect do Tiger Elite i Premier to idealne rozwiązanie dla osób, które chciałyby jednocześnie drukować w czarnodruku i brajlu. Współpracuje z drukarkami firmy ViewPlus: Elite i Premier.

  Cena:16299.00
 • Notatnik Inside One z Windows 10

  InsideONE – dotykowy tablet brajlowski

  InsideONE jest nowoczesnym, dotykowym tabletem wyposażonym w system Windows 10 Home. W dotykowym ekranie wykonanym ze szkła Gorilla Glass wygrawerowano klawiaturę brajlowską. Tablet wyposażony został ponadto w 32-komórkowy monitor brajlowski. Wszystkie elementy urządzenia zamknięto w wytrzymałej obudowie z anodyzowanego aluminium. 10 cali ekranu jest w pełni dostępne dla widzących, do ich dyspozycji jest m.in. ekranowa klawiatura QWERTY. Resztę, podzieloną na cztery strefy, zarezerwowano wyłącznie dla osób niewidomych. Strefy te umożliwiają niewidomym korzystanie z różnych funkcji tabletu i poruszanie się w aplikacjach. Strefy te reagują na wiele różnych stuknięć i przeciągnięć, licząc ilość palców stykających się z ekranem.

  Cena:25455.00
 • Logo programu udźwiękawiającego Jaws

  JAWS - program udźwiękawiający

  JAWS jest czytnikiem ekranu dla systemów Windows, wyznaczającym światowe standardy dla programów typu screen reader. Umożliwia niewidomym użytkownikom samodzielną i wydajną pracę. Można z niego korzystać na komputerach stacjonarnych, przenośnych i tabletach z systemem MS Windows 10 lub Windows 8.1.

  Cena:4595.00
 • Małą maszyna brajlowska Jot-A-Dot

  Jot-A-Dot - mała maszyna brajlowska

  Nowy sposób na korzystanie z brajla to Jot a Dot – przenośne urządzenie brajlowskie dla każdego! Można z niego korzystać bez konieczności dostępu do źródła energii elektrycznej np. w podróży lub plenerze.

  Cena:1899.00
 • Porównanie obu formatów kalendarza

  Kalendarz brajlowski na 2024 rok

  Tradycyjnie, jak co roku wydaliśmy kalendarz brajlowski w dwóch formatach:
  - małym 20,5 x 20,5 cm,
  - dużym 23,5 x 29,7 cm.
  Wyświetlona pierwotnie cena dotyczy małego formatu. Przed dodaniem do koszyka, trzeba otworzyć pełny opis i wybrać format kalendarza.

  Cena:25.00
 • Klawiatura Dolphin

  Klawiatura Dolphin

  Klawiatura jest dedykowana programom filmy Dolphin. Wyposażono ją w duże kontrastowe, białe napisy na czarnym tle, dzięki czemu klawisze są dobrze widoczne. Klawiatura Dolphin zawiera również 18 przycisków „Szybkiego dostępu” zapewniających dostęp do najczęściej używanych funkcji oprogramowania Dolphin. Przyciski te są duże oraz o różnych kształtach dzięki czemu można je łatwo zlokalizować dotykiem. Ponadto użytkownik ma możliwość przypisanie do poszczególnych klawiszy ulubuionych skrótów, np. aplikacji czy stron internetowych.

  Cena:399.00
 • Klawiatury ZoomText w wersji czarnej i żółtej

  Klawiatura ZoomText

  Najnowsza wersja dedykowanej programom ZoomText klawiatury.

  Teraz pisanie i korzystanie z klawiatury ZoomText jest szybsze, łatwiejsze i przyjemniejsze niż kiedykolwiek. Posiada jeszcze wyraźniejsze napisy na klawiszach, jest bardziej funkcjonalna i przyjazna w użyciu.

  Cena:649.00
 • Niewielki, praktyczny lokalizator NotiOne Go

  Lokalizator NotiOne Go

  NotiOne to niewielkie urządzenie, które wraz z aplikacją pozwala odnaleźć zgubiony przedmiot. Breloczek można przyczepić, np. do kluczy, portfela, plecaka lub innej rzeczy, której nie chcemy zgubić. Zlokalizuje on obiekty znajdujące się całkiem blisko, jak i te w znacznej odległości.

  Cena:99.00
 • Lupa elektroniczna Looky+

  Looky + - lupa elektroniczna

  Looky+ to rozbudowana wersja, znanej już i sprawdzonej lupy elektronicznej Looky.

  Mała, przenośna, łatwa w obsłudze lupa elektroniczna o wadze zaledwie 200 gramów. Wyświetlany obraz na monitorze LCD może być czarno-biały, biało-czarny, żółto-niebieski, czarno-żółty lub kolorowy.

  Cena:1399.00
 • Dużalupa elektroniczna Looky HD 10

  Looky HD 10 - lupa elektroniczna

  Looky 10 łączy w sobie praktyczność lupy elektronicznej z funkcjonalnością powiększalnika stacjonarnego. To kompaktowe i lekkie urządzenie zostało wyposażone w pokaźny 10.1 calowy wyświetlacz HD, dzięki czemu nawet oddalone przedmioty są zawsze wyraźne. Looky 10 umożliwia nawigowanie po obrazach za pomocą wbudowanego joysticka, dzięki temu rozwiązaniu, użytkownik może czytać powiększony tekst bez przesuwania urządzenia co zapewnia lepszą kontrolę nad powiększonym obrazem. Zintegrowana podstawka urządzenia zapewnia ergonomiczny kąt nachylenia nad powiększonym tekstem, natomiast łącze HDMI umożliwia podłączenie większego monitora.

  Cena:6599.00
 • Lupa elektroniczna Looky HD 4

  Looky HD 4 - lupa elektroniczna

  Looky HD 4 oferuje gamę nowoczesnych funkcji takich jak: ekran dotykowy i kamera do oglądania oddalonych obiektów. Natomiast prosta obsługa gwarantuje, że Looky HD 4 jest niezastąpioną pomocą dla użytkowników w każdym wieku.

  Cena:2299.00
 • Lupa elektroniczna Looky HD 4+

  Looky HD 4+ - lupa elektroniczna

  Rozbudowana wersja popularnej lupy elektronicznej Looky 4. Lupa Looky 4+ oferuje gamę nowoczesnych funkcji takich jak: ekran dotykowy, kamera do oglądania oddalonych obiektów, a nawet możliwość podłączenia do telewizora za pomocą łącza CiNCH oraz zapisywanie obrazów do pamięci urządzenia. Prosta obsługa urządzenia zapewnia, że Looky HD 4+ jest niezastąpioną pomocą dla użytkowników w każdym wieku.

  Cena:2699.00
 • Lupa elektroniczna LookyHD 5

  Looky HD 5 - lupa elektroniczna

  Rozbudowana wersja lupy elektronicznej Looky 4+ wyposażona w 5” ekran LCD. Lupa Looky HD 5 oferuje gamę nowoczesnych funkcji takich jak: ekran dotykowy, kamera do oglądania oddalonych obiektów, a nawet możliwość podłączenia do telewizora za pomocą łącza CINCH i HDMI oraz zapisywanie obrazów do pamięci urządzenia. Natomiast prosta obsługa gwarantuje, że Looky HD Touch jest niezastąpioną pomocą dla użytkowników w każdym wieku.

  Cena:3399.00
 • Syntezator mowy Loquendo

  Loquendo - lektorski syntezator mowy

  Loquendo to programowy syntezator mowy, oferujący najwyższej jakości głosy brzmiące tak naturalnie, że trudno je odróżnić od głosu prawdziwego lektora. Polska wersja językowa syntezatora zawiera głos żeński Zosia i głos męski Krzysztof.

  Cena:540.00
 • Lupa Luna 6

  Luna 6 - lupa elektroniczna

  Luna 6 to to poręczna, 6-calowa lupa jakości HD, którą możesz z łatwością nosić ze sobą i używać w dowolnym miejscu. Oferując wygodny uchwyt i unikalną funkcję bezprzewodowego ładowania, Luna 6 jest praktyczną, ale elegancką pomocą, która pomaga osobom słabo widzącym, które chcą być aktywne.

  Cena:2799.00
 • 8-calowa lupa elektroniczna Luna 8

  Luna 8 - lupa elektroniczna

  Luna 8 to lupa elektroniczna wyposażona w 8 calowy wyświetlacz jakości HD. Urządzenie wyróżnia się niezwykłą prostotą, a jednocześnie wyjątkową funkcjonalnością. Posiada lekką konstrukcję i duże, wygodne przyciski. Zaletą jest również zastosowanie pojemnej baterii, która umożliwia pracę, aż do 8 godzin. Niezależnie od tego, czy czytasz książkę lub gazetę w domu, używasz jej do nauki w szkole, czy zabierasz ją ze sobą do pracy,

  Cena:3699.00
 • 4,3-calowa lupa elekktroniczna luns S

  Luna S - lupa elektroniczna

  Przenośna lupa elektroniczna Luna S dostarcza najbardziej zaawansowaną technologię obrazu, dzięki czemu otrzymujemy ostry obraz nawet przy najmniejszym powiększeniu.

   Luna S została zaprojektowana z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, dlatego jest prosta w obsłudze i posiada duże, wygodne i intuicyjne przyciski.

  Cena:1399.00
 • Lupa Mano 6 użyta z podstawką

  MANO 6 - lupa elektroniczna

  MANO 6 to poręczna, przenośna lupa wyposażona w dotykowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, a także w cztery dodatkowe przyciski dla łatwej i wygodnej obsługi. Za pomocą gestów powiększania palcami można regulować poziom powiększenia oraz przesuwać obraz. Przyciski po prawej i lewej stronie wyświetlacza służą do regulacji różnych trybów kontrastu, poziomów powiększenia oraz do wykonywania zdjęć.

  Cena:4699.00
 • Lupa przenośna MANO touch 4

  MANO touch 4 - przenośny powiększalnik elektroniczny

  MANO touch 4 łączy funkcjonalność z komfortem obsługi i wzornictwem. To stylowa i dyskretna, łatwa w obsłudze lupa elektroniczna wyglądem przypominająca niewielki aparat fotograficzny.

  Cena:2699.00
 • MIRAcle Pearl 5 - lupa elektroniczna

  MIRAcle Pearl 5 - lupa elektroniczna

  Wyjątkowa lupa, wyjątkowa bo jej sercem jest ultraszybki smartfon ale i dlatego, że została zaprojektowana w oparciu o  „tradycyjne powiększalniki elektroniczne” łącząc i uwypuklając najlepsze ich cechy.  Posiada parametry i funkcje niedostępne w dotychczas produkowanych urządzeniach. Sama podstawka waży zaledwie 100g a rączka nawiązująca kształtem do lup optycznych jest ręcznie obszyta  naturalną skórą.

  Cena:5470.00
 • Urządzenie MPD-12-Mono

  MPD-12-Mono - przenośny powiększalnik

  MPD-12-Mono to niewielkie, bardzo lekkie i wielofunkcyjne urządzenie, które może pełnić rolę powiększalnika, ramki do zdjęć lub cyfrowego zegara. Urzeka praktycznością i różnorodnością zastosowań.

  Cena:2587.00
 • Powiększalnik Mano EDU

  Mano EDU - przenośny powiększalnik elektroniczny

  Przenośny powiększalnik MANO EDU to nowoczesne, składane urządzenie, wyposażone w dwie kamery (do powiększania z bliska i z daleka). Obie kamery oferują rozdzielczość Ultra HD 4K i mogą być wyświetlane jednocześnie na 12,5-calowym wyświetlaczu dotykowym dzięki funkcji podziału ekranu.

  Cena:17999.00
 • Monitor brajlowski Mantis Q40

  Mantis Q40 - 40-znakowy monitor brajlowski z klawiaturą QWERTY i funkcją notatnika

  Mantis Q40 to 40-znakowy monitor brajlowski firmy HumanWare wyposażony w klawiaturę QWERTY. Zastosowana technologia komunikacji bezprzewodowej Bluetooth umożliwia sparowanie nawet z 5 urządzeniami jednocześnie, dzięki czemu może by używany z komputerem, tabletem lub innym urządzeniem, a także jako samodzielny notatnik.

  Cena:14699.00
 • Powiększalnik Merlin Elite HD OCR PRO

  Merlin Elite HD OCR - powiększalnik stacjonarny z OCR

  Merlin Elite HD OCR to wysokiej jakości powiększalnik stacjonarny wyposażony w monitor FullHD i funkcję czytania tekstu OCR. Kolor i kontrast w wysokiej rozdzielczości zapewniają piękny, wyraźny obraz i „żywe” kolory. Wyjątkowy design powiększalników Elite umożliwia szerokie pole widzenia. Poczuj radość z czytania dzięki nowej funkcji mowy.

  Cena:20999.00
 • Powiększalnik Merlin Ultra HD

  Merlin Ultra HD - powiększalnik stacjonarny

  Nowoczesny powiększalnik, zapewniający niespotykaną jakość obrazu, dzięki zastosowaniu wysokiej rozdzielczości FullHD. Teraz obraz jest krystalicznie czysty, a barwy tętnią życiem!

  Cena:13699.00
 • Metkownica brajlowska

  Metkownica brajlowska

  Przyrząd do pisania brajlem na taśmie samoprzylepnej. Urządzenie jest proste w obsłudze i umożliwia osobie nie znającej brajla zrobienie naklejek brajlowskich przydatnych do oznakowania przedmiotów codziennego użytku. W zależności od użytej taśmy można wykonać naklejki o wysokości od 9 do 12 mm.

  Cena:349.00
 • Mezzo Focus 20 - powiększalnik przenośny

  Przedstawiciel nowych powiększalników elektronicznych odpowiadającym współczesnym potrzebom indywidualnego użytkownika. Jego gabaryty są idealnie dopasowane, aby wygodnie czytać na zintegrowanym 20-calowym monitorze FullHD, ale jednocześnie jest mały na tyle, aby można go było wygodnie przenieść z miejsca na miejsce.

  Cena:12999.00
 • Milestone 312 Ace

  Milestone 312 Ace – dyktafon i odtwarzacz

  Milestone 312 Ace to połączenie udźwiękowionego dyktafonu, odtwarzacza MP3 i odtwarzacza książek mówionych w formacie DAISY. Odtwarza również pliki tekstowe, odczytując je syntetycznym głosem przez głośnik lub słuchawki.

  Cena:2355.00
 • Elektroniczna maszyna brajlowska<br>Mountbatten Brailler Tutor<br>- widok od przodu z lewej

  Mountbatten Brailler Tutor - elektroniczna maszyna brajlowska z funckją drukarki

  Mountbatten Brailler Tutor to kompletne centrum nauki brajla dla dzieci i ich nauczycieli. Jako profesjonalny zasób Mountbatten Brailler oferuje wyjątkową łączność oraz oprogramowanie wspierające elastyczne potrzeby dydaktyczne i edukacyjne. To proste narzędzie, które można wykorzystać do rozwijania znajomości symboli i znaków brajlowskich.

  Cena:14999.00
 • Mówiący kalkulator Double Check

  Mówiący kalkulator Double Check

  Mówiący kalkulator umożliwiający samodzielną pracę osobie niewidomej.
  Kalkulator umożliwiający nie tylko wykonywanie podstawowych operacji arytmentycznych, ale także wiele innych funkcji.

  Cena:799.00
 • Mówiacy kalkulator kieszonkowy

  Mówiący kalkulator kieszonkowy

  Kieszonkowy kalkulator mówiący w języku polskim. Urządzenie głośno odczytuje wyraźnym, damskim głosem wszystkie liczby oraz funkcje i działania wprowadzone przez użytkownika. Na ekranie LCD mieści się 8 znaków. Dodatkowo zegar, alarm i zmiana głośności.

  Cena:52.00
 • Mówiący zegarek

  Mówiący zegarek

  Urządzenie nieodzowne osobom niewidomym
  Urządzenie wypowiada, głośnym i wyraźnym głosem, aktualny czas (godziny, minuty, sekundy) oraz bieżącą datę. Posiada możliwość regulacji głośności.

  Cena:849.00
 • Głos polski firmy Nuance

  NUANCE - głos polski - lektorski syntezator mowy

  Głosy Nuance Vocalizer Expressive to naturalna, najwyższej jakości mowa z komputera. Duży wybór języków i głosów, niezawodne działanie i przyjemnie brzmiąca mowa to głowne zalety tego syntezatora.

  UWAGA! Głos może być dostarczony bezpłatnie w wersji elektronicznej drogą mailową w postaci linku do pobrania i klucza aktywacyjnego.

  Cena:149.00
 • Naklejki brajlowskie na klawiaturę

  Naklejki brajlowskie na klawiaturę

  Naklejki brajlowskie na zwykła klawiaturę QWERTY są idealne na początek pracy z komputerem, do czasu nauczenia się klawiatury na pamięć.

   

  Cena:159.00
 • Brajlowski notes kieszonkowy 10x14,5 cm

  Notes brajlowski

  Notes brajlowski łączony spiralą.

  Do wyboru są następującenotesy:
  - kieszonkowy o wymiarach: wys. 14,5 cm x szer. 10,5 cm,
  - kieszonkowy o wymiarach: wys. 10 cm x szer. 15,5 cm,
  - zeszytowy o wymiarach: wys. 25cm x szer. 18 cm.

  Cena:15.00
 • Przenośny powiększalnik ONYX Deskset HD

  ONYX Deskset HD – powiększalnik przenośny

  ONYX Deskset HD to przenośny powiększalnik ze zintegrowanym monitorem służący osobom słabowidzącym do czytania, pisania i przeglądania powiększonych tekstów i obrazów znajdujących się zarówno blisko, jak i daleko od kamery. Choć urządzenie nie jest może mobilne w równym stopniu jak ONYX Portable HD, to znajduje zastosowanie zarówno w domu, jak w szkole, na uczelni czy w pracy.

  Cena:11565.00
 • Powiększalnik ONYX OCR

  ONYX OCR - przenośny powiększalnik z OCR

  ONYX OCR to stylowy, przenośny powiększalnik wideo, który nie tylko powiększa wydrukowane dokumenty ale dzięki funkcji rozpoznawania tekstu pełni rolę urządzenia lektorskiego, czytającego na głos powiększane dokumenty.

  Cena:14605.00
 • Przenośny powiększalnik ONYX Portable HD

  ONYX Portable HD – powiększalnik przenośny

  ONYX Portable HD to lekki, przenośny powiększalnik służący osobom słabowidzącym do czytania, pisania i przeglądania powiększonych tekstów i obrazów, znajdujących się zarówno blisko, jak i daleko od kamery. Urządzenie jest przydatne w domu, w szkole, na uczelni, w pracy.

  Cena:10320.00
 • Widok ekranu powitalnego aplikacji OneStep Reader

  OneStep Reader Multi (licencja na 2 urządzenia) - oprogramowanie OCR do smartfonu

  OneStep Reader Multi (wcześniej znany jako KNFB Reader Enterprise) to program rozpoznający tekst na systemy operacyjne iOS i Android. Umożliwia szybki odczyt tekstu drukowanego na głos. Łącząc technologię fotografii cyfrowej z najnowocześniejszymi urządzeniami stworzono aplikację, dostosowaną specjalnie do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących, które dzięki niej uzyskają najszybszy i najwydajniejszy dostęp do tekstów drukowanych.

  Cena:699.00
 • Orion ECE - widok z przodu

  Orion ECE - odtwarzacz książek z dyktafonemPolecany

  Orion ECE to doskonały odtwarzacz książek z wbudowanym dyktafonem cyfrowym, który jest rozwinięciem swego poprzednika o nazwie Orion.

  Wyposażono go w łącze WiFi, zatem posiada możliwość korzystania z Daisy Online, słuchania radia internetowego i podcastów. Model ten obsługuje karty pamięci SD, a nie micro SD, jak jego poprzednik, co sprawia, że wymiana kart pamięci jest łatwiejsza.

  Cena:1350.00
 • Widok druku na papierze brajlowskim

  Papier brajlowski A4

  Papier brajlowski do drukarek, maszyn i tabliczek brajlowskich.

  Format A4 (210x297 mm), gramatura 140 g

  Podana cena dotyczy 1 kg papieru. Na 1 kg papieru składają się ok. 92-93 arkusze A4.

  Minimalne zamówienie 5 kg chyba, że papier jest częścią większego zamwienia.

  Cena:18.00
 • Urządzenie lektorskie Perl

  Pearl - urządzenie lektorskie

  PEARL to przenośny aparat fotograficzny do czytania, używany razem z oprogramowaniem firmy Freedom Scientific takim jak OpenBookŸ 9 lub późniejszym, albo WYNNŸ 6 lub późniejszym. Zestawy te mogą być wykorzystywane do czytania książek, czasopism, dokumentów i innych materiałów drukowanych.

  Cena:3691.00
 • 4,3-calowa lupa elektroniczna Pebble HD

  Pebble HD - lupa elektroniczna

  Pebble HD to lekka, przenośna lupa elektroniczna klasy HD, która wyposażona jest w nową kamerę HD, zapewniającą ostry, wyraźny, kolorowy obraz w wysokiej rozdzielczości. Nowa ergonomiczna, lekka i kompaktowa konstrukcja sprawia, że jest idealnym towarzyszem w domu lub w podróży. Noś Pebble HD w torebce, kieszeni lub przypnij ją do paska za pomocą dołączonego futerału.

  Cena:1850.00
 • Osobisty czytnik etykiet PennyTalks

  PennyTalks - czytnik etykiet

  PennyTalks to osobisty udźwiękowiony czytnik etykiet, który pomoże zorganizować Twoje codzienne życie!

  Bardzo proste w obsłudze urządzenie do tworzenia dźwiękowych etykiet służących do oznaczania przedmiotów.

  Na załączonych etykietach tworzy się w bardzo prosty sposób  dźwiękową nazwę przedmiotu, który chcemy  oznaczyć. Następnie przykleja się stworzoną etykietę do przedmiotu. Po przyłożeniu do niej PennyTalksa usłyszy się uprzednio dokonane nagranie.

  Cena:720.00
 • Tradycyjna maszyna brajlowska Perkins

  Perkins Brailler - maszyna brajlowska

  Perkins to znana i ceniona od wielu lat tradycyjna maszyna brajlowska, mająca ergonomiczny kształt i rozkład klawiszy. Podczas pisania przesuwa się głowica maszyny, a nie jak w innych maszynach wózek z kartką. Takie rozwiązanie sprawia, że Perkins zajmuje mniej miejsca na biurku w porównaniu z innymi tego typu urządzeniami. Maszyna posiada przycisk przenoszący do nowej linii, co przyspiesza pisanie. Dzięki temu użytkownik nie musi odrywać rąk od klawiatury, by przekręcić wałek z kartką. Maszyna ta polecana jest szczególnie do szkół i innych placówek dydaktycznych.

  Cena:5295.00
 • Elektroniczna maszyna Perkins SMART Brailler

  Perkins SMART Brailler - elektroniczna maszyna brajlowska

  Perkins SMART Brailler to elektroniczny następca mechanicznej brajlowskiej maszyny do pisania. Jest najnowocześniejszą na rynku maszyną. Dzięki wprowadzeniu innowacyjnego połączenia udźwiękowienia, syntezy mowy oraz zapisu brajlowskiego, łatwo przepływają informacje między niewidomymi i widzącymi.

  Cena:13500.00
 • Piaf - wygrzewarkado grafiki wypukłej

  Piaf - wygrzewarkado grafiki wypukłej

  Wygrzewarka do specjalnego papieru pęczniejącego. Na tym papierze miejsca zaznaczone na czarno stają się wypukłe. Można więc przedstawiać osobom niewidomym grafikę i pismo wypukłe.

  Cena:3499.00
 • Lupa elektroniczna Portable Video Magnifier

  Portable Video Magnifier - lupa elektroniczna

  Niewielkich rozmiarów 5-calowa elektroniczna lupa elektroniczna jest poręczną pomocą dla osób słabowidzących. Zapewnia powiększenie obrazu do 32X na ekranie LCD i oferuje wiele trybów wyświetlania obrazu, aby dopasować go do indywidualnych potrzeb użytkownika. Pozwala zamrozić tekst, dostosować jasność, przechwytywać i zapisywać obrazy dla łatwiejszego oglądania.

  Cena:999.00
 • Powiększalnik Prisma HD

  Prisma HD - powiększalnik przenośny

  Wystarczy podłączyć Prismę pod domowy zestaw TV HD aby cieszyć się bogatym, żywym i wyraźnym obrazem w powiększeniu. Oferując bogaty wybór poziomów powiększenia od 2,5 do 100 razy na 32” ekranie, prosty w obsłudze wybór funkcji, w tym tryb kolorów sztucznych, Prisma HD dostarcza doskonałe rozwiązania dla szerokiego grona osób niepełnosprawnych wzrokowo.

  Cena:7999.00
 • Powiększalnik Prodigi Connect 12 z kamerą do dali

  Prodigi Connect 12 - powiększalnik przenośny

  Powiększalnik przenośny z funkcją czytania, wyposażony w tablet.

   Prodigi Connect 12 jest unikalnym rozwiązaniem dla osób słabowidzących, a szczególnie dla uczniów, którzy poszukują doskonałej jakości powiększonego obrazu z bliska jak i z daleka, oraz możliwości odsłuchania czytanego tekstu. Dodatkową korzyścią jest dostęp do najnowszych aplikacji systemu Android.

  Cena:10399.00
 • Przenośny powiększalnik Prodigi Duo

  Prodigi Duo - przenośny powiększalnik

  Prodigi Duo to powiększalnik składający się z tableta oraz statywu z monitorem. W statywie, w miejscu kamery montuje się Prodigi Tablet, który pełni jej rolę. Sterowanie odbywa się za pomocą panelu dotykowego umieszczonego w podstawie stolika na dokumenty. Używane do sterowania urządzeniem gesty są identyczne, jak przy użyciu samego Tableta. Powiększalnik stacjonarny posiada szereg zaawansowanych funkcji wyświetlania powiększonego tekstu (np. pojedynczy wiersz, kolumny itp.), jego powiększenia oraz kontrastu.

  Cena:10999.00
 • Doskonała linijka brajlowska QBraille XL

  QBraille XL - 40-znakowy monitor brajlowski z funkcją notatnikaPolecany

  QBraille XL - nowa 40 znakowa linijka brajlowska!

  Zastosowano w niej unikalne połączenie brajlowskiej klawiatury typu Perkins i klawiszy funkcyjnych tradycyjnej klawiatury QWERTY!

  Konieczność  naciśnięcia kombinacji klawiszy zastępują klawisze funkcyjne analogiczne, jak w tradycyjnych klawiaturach QWERTY.

  Cena:15500.00
 • Powiększalnik Quartz Full HD

  Quartz Full HD - powiększalnik z funkcją monitora komputerowego

  Powiększalnik Quartz Full HD to ergonomiczne urządzenie wykorzystujące technologię Full HD, delikatne oświetlenie pulpitu oraz pokaźny monitor LED o rozmiarze do 43". Połączenie to daje niezwykle ostry i wyraźny obraz, żywe kolory i wysoki kontrast. Ponadto Quartz Full HD może pełnić rolę monitora komputerowego, a nawet stać się udźwiękowionym Smart TV.

  Cena:15599.00
 • Ray - sonda ultradźwiękowa

  Ray - sonda ultradźwiękowa

  Elektroniczna, ultradźwiękowa sonda służąca osobie niewidomej do badania otoczenia.

  Stanowi doskonałe uzupełnienie zwykłej białej laski. Przy pomocy fal ultradźwiękowych pomaga użytkownikowi ocenić odległość od przeszkody.

  Cena:1399.00
 • Przenośne urządzenie lektroskie Read Easy Evolve

  Read Easy Evolve - przenośne urządzenie lektorskie

  Read Easy Move na już swojego następcę - ReadEasy Evolve. Jest to bardzo proste urządzenie  do czytania książek i dokumentów.Może być z powodzeniem wykorzytywany przez każdą osobę nie posiadającą zdolności technicznych.

  zapytaj o cenę
 • Urządzenie ReadDesk

  ReadDesk - powiększalnik z OCR

  ReadDesk jest urządzeniem, które powiększa i czyta tekst drukowany. Ponadto posiada wszystkie niezbędne atrybuty ułatwiające czytanie tekstu osobom słabowidzącym.

  Cena:4999.00
 • Urządzenie lektorskie Readit Scholar HD

  Readit Scholar HD - urządzenie lektorskie

  Readit Scholar HD to zupełnie wyjątkowa, kompaktowa, lekka kamera  o bardzo wysokiej rozdzielczości. W połączeniu z unikalnym oprogramowaniem Readit, umożliwia  błyskawiczny dostęp do dokumentów przedstawiając je w postaci powiększonego obrazu lub odczytując ich treść mową syntetyczną. Czytanie oddalonych napisów czy slajdów jest teraz bardzo łatwe.

  Cena:16200.00
 • Głosy dostępne w Pakiecie Rehabilitacyjnym Ivona

  Rehabilitacyjny Pakiet Głosów IVONA CD

  Pakiet jest niezastąpioną pomocą rehabilitacyjną, dla osób niewidomych i niedowidzących aktywnie wykorzystujących komputer i Internet. Jego istotnym uzupełnieniem jest darmowy screenreader NVDA, który został specjalnie dostosowany na potrzeby głosów IVONA 2. Pakiet zawiera również program Speech to Go umożliwiający odczytywanie tekstów dokumentów oraz stron internetowych.

  Cena:899.00
 • 7-calowalupa elektroniczna Ruby 7 HD

  Ruby 7 HD - lupa elektroniczna

  RUBY 7 HD to przenośna lupa elektroniczna z 7-calowym ekranem, oferująca szeroki zakres powiększeń z maksymalnym, 24-krotnym powiększeniem, wyposażona w unikatową, obrotową kamerę PivotCam ™ i wbudowaną podstawkę.

  Cena:4695.00
 • Lupa elektroniczna Ruby HD

  Ruby HD – lupa elektroniczna

  Ruby HD to lekka i niewielka lupa elektroniczna oferująca kamerę o rozdzielczości HD, 4,3-calowy, panoramiczny ekran LCD i wbudowane oświetlenie LED. Wszystko to zapewnia powiększone, krystalicznie czyste obrazy o wysokim kontraście i żywych kolorach, pozbawione zniekształceń.

  Cena:2955.00
 • Lupa elektroniczna Ruby XL HD

  Ruby XL HD – lupa elektroniczna

  Lupa elektroniczna RUBY XL HD oferuje krystalicznie czysty obraz o wysokiej rozdzielczości na każdym z poziomów powiększania. 5-calowy monitor pozwala na wydobywanie z obrazów najmniejszych nawet szczegółów. Wygodny, dwupozycyjny uchwyt zapewnia komfortowe czytanie zarówno książek, gazet, czasopism, jak też etykiet na puszkach czy butelkach.

  Cena:3495.00
 • Lupa elektroniczna Ruby

  Ruby – lupa elektroniczna

  Ruby to niewielka i lekka lupa elektroniczna mieszcząca się w kieszeni lub w torebce, oferująca maksymalnie 14-krotne powiększenie na 4,3-calowym, kolorowym ekranie o dużej jasności. Ruby stanowi znakomite narzędzie do odczytywania rachunków, listów, recept, etykiet na produktach spożywczych i na lekach zarówno w domu, jak i w podróży.

  Cena:2195.00
 • Powiększalnik Sentry+ z dodatkowym monitorem

  Sentry+ – powiększalnik przenośny

  Sentry+ to stacjonarny powiększalnik zaprojektowany w taki sposób, by zajmował jak najmniej miejsca na biurku, wyposażony w obrotową kamerę, która umożliwia oglądanie obiektów znajdujących się zarówno w bezpośredniej bliskości, jak też w pewnym oddaleniu.

  Cena:14129.00
 • Widok ogólny skorowidza

  Skorowidz brajlowski

  Bardzo estetycznie wykonany i praktyczny notatnik brajlowski. W segregatorze o formacie 230 x 193 x 35 mm. znajdują się kartki papieru brajlowskiego wysokiej jakości. Co pięć kartek umieszczono przekładkę oznakowaną brajlem dwiema kolejnymi literami alfabetu.

  Cena:21.00
 • Lupa Snow 12 z podstawą

  Snow 12 - lupa elektroniczna z OCR

  Snow 12 to przenośne urządzenie zaprojektowane z myślą o ułatwieniu osobom słabowidzącym czytania, pisania, oglądania. Wszystkie te czynności są prostsze, dzięki 12 – calowemu wyświetlaczowi Full HD, powiększeniu do 19 razy i prostemu interfejsowi. Dostosowanie kontrastu i trybu koloru jest dodatkowym udogodnieniem.

  Cena:6499.00
 • Syntezator mowy Speak II

  Speak II - syntezator mowy

  Speak II z głosem Jan w wersji 3 to niesłychanie szybki i wyjątkowo responsywny syntezator, odczytujący zapośrednictwemprogramu udźwiękawiającego wszelkiego rodzaju teksty, nawet najbardziej skomplikowane.

  Cena:540.00
 • Speech2Go + 3 polskie głosy Nuance

  Speech2Go + 3 polskie głosy NUANCE - program do konwersji tekstu na audio

  Wysłuchaj naturalnej, najwyższej jakości mowy Nuance Vocalizer Expressive. W tym pakiecie znajduje się głos Nuance i oprogramowanie Speech2Go – niezawodne działanie i przyjemnie brzmiąca mowa.

  UWAGA! Program może być dostarczony bezpłatnie w wersji elektronicznej drogą mailową w postaci linku do pobrania i klucza aktywacyjnego.

  Cena:499.00
 • Speech 2 Go i 4 głosy poslkie Ivona

  Speech2Go + 4 głosy polskie IVONA - program konwertujący tekst na audio

  W tym pakiecie znajdują się cztery głosy polskie IVONA (Ewa, Jacek, Jan i Maja) oraz program Speech2Go (S2G).  Ciesz się przyjemnie brzmiącą mową i wygodą  korzystania z syntezatora.

  UWAGA! Program może być dostarczony bezpłatnie w wersji elektronicznej drogą mailową w postaci linku do pobrania i klucza aktywacyjnego.

  Cena:449.00
 • Program do konwersji tekstu na audio Speech 2 Go

  Speech2Go - program do konwersji tekstu na audio

  Speech2Go jest uniwersalnym oprogramowaniem pozwalającym na pełne wykorzystanie możliwości syntezatora mowy. Pozwala na odczytanie i odsłuchanie tekstu z dokumentów oraz aplikacji, a dzięki wbudowanemu modułowi OCR umożliwia rozpoznawanie obrazów zawierających tekst i ich odczytanie.

  UWAGA! Program może być dostarczony bezpłatnie w wersji elektronicznej drogą mailową w postaci linku do pobrania i klucza aktywacyjnego.

  Cena:119.00
 • Speech 2 Go z polskim głosem Krzysztof

  Speech2Go z głosem NUANCE - program do konwersji tekstu na audio

  Wysłuchaj naturalnej, najwyższej jakości mowy Nuance Vocalizer Expressive. W tym pakiecie znajduje się głos Nuance i oprogramowanie Speech2Go – niezawodne działanie i przyjemnie brzmiąca mowa.

  UWAGA! Program może być dostarczony bezpłatnie w wersji elektronicznej drogą mailową w postaci linku do pobrania i klucza aktywacyjnego.

  Cena dotyczy pojedynczego głosu.

  Cena:199.00
 • Speech 2 Go z obcojęzycznym głosem Ivona

  Speech2Go z obcojęzycznym głosem IVONA - program konwertujący tekst na audio

  Wybierz naturalny i wyraźny głos z oferty IVONA. W tym pakiecie znajduje się głos polski oraz program Speech2Go (S2G). Ciesz się przyjemnie brzmiącą mową i wygodą korzystania z syntezatora.

  UWAGA! Program może być dostarczony bezpłatnie w wersji elektronicznej drogą mailową w postaci linku do pobrania i klucza aktywacyjnego.

  Cena dotyczy pojedynczego głosu w zestawie z programem Speech2Go.

  Cena:199.00
 • Speech 2 Go z polskim głosem Ivona

  Speech2Go z polskim głosem IVONA - program konwertujący tekst na audio

  Wybierz naturalny i wyraźny głos z oferty IVONA. W tym pakiecie znajduje się głos polski oraz program Speech2Go (S2G). Ciesz się przyjemnie brzmiącą mową i wygodą korzystania z syntezatora.

  UWAGA! Program może być dostarczony bezpłatnie w wersji elektronicznej drogą mailową w postaci linku do pobrania i klucza aktywacyjnego.

  Dostępne głosy:
  -  żeńskie: Agnieszka, Ewa, Maja,
  -  męskie: Jacek, Jan.

  Cena:199.00
 • Powiększalnik Spider

  Spider - przenośny powiększalnik

  Idealny powiększalnik do bliży: odrabiania lekcji, prac biurowych, precyzyjnych prac manualnych. Umożliwia równoczesną pracę z komputerem i powiększonym tekstem. Dba o stan Twojego kręgosłupa.

  Cena:10700.00
 • Z lupą stanowi przenośne urządzenie lektorskie

  Stacja dokująca do powiększalnika wideo Compact 6 HD Speech

  Compact 6 HD Speech Dock, to składana, wygodna stacja dokująca, zamieniająca lupę elektroniczną Compact 6 HD Speech w przenośne urządzenie lektorskie, które fotografuje całe strony dokumentów, rozpoznaje zawarty na nich tekst i odczytuje go na życzenie użytkownika.

  Cena:1259.00
 • Sunu Band – urządzenie wspomagające orientację

  Sunu Band – urządzenie wspomagające orientację

  Sunu Band – urządzenie wspomagające orientację osób niewidomych i słabowidzących.

  Korzystając z radaru i rzeczywistości rozszerzonej, Sunu Band pozwala osobom z wadami wzroku i niewidomym podróżować z pewnością siebie. Użytkownik otrzymuje informacje zwrotne o otaczających go przeszkodach, a współpraca z telefonem pozwala wykorzystać możliwości nowoczesnej nawigacji.

  Cena:1999.00
 • Logo programu SuperNova Powiększająca

  SuperNova Powiększająca (Lunar) - program powiękaszający

  Program powiększający obraz na ekranie komputera dla osób słabowidzących oferowany w dwóch wersjach:
  - tradycyjnej, instalowanej z nośnika CD lub pobieranej za pomocą dostarczonego linku i aktywowanej kluczem przez internet,
  - PEN - przenośnej, uruchamianej z pendrive'a.

  Wersja na pendrive jest idealnym rozwiązaniem dla osób mobilnych korzystających z wielu komputerów.

  Możliwy jest też zakup aktualizacji do posiadanej wersji oprogramowania oraz zakup dwóch przyszłych płatnych aktualizacji (SMA) dla aktualnie sprzedawanej wersji.

   

  Cena:2199.00
 • Logo SuperNova Powiększająca i Mówiąca

  SuperNova Powiększająca i Mówiąca (Lunar Plus) - program powiększający z mową

  SuperNova Powiększająca i Mówiąca (dawniej znana jako Lunar Plus) oferuje innowacyjne funkcje powiększania i udźwiękowienia, które umożliwiają osobom słabowidzącym korzystanie z komputera z większą wygodą i wydajnością.

  Program oferowany jest w dwóch wersjach:
  - tradycyjnej, instalowanej z nośnika CD lub pobieranej za pomocą dostarczonego linku i aktywowanej kluczem przez internet,
  - PEN - ruchamiana z pendrive'a, który jest jednocześnie kluczem aktywacyjnym.

  Możliwy jest też zakup aktualizacji do posiadanej wersji oprogramowania oraz zakup dwóch przyszłych płatnych aktualizacji (SMA) dla aktualnie sprzedawanej wersji.

   

  Cena:2899.00
 • Logo programu Supernova

  SuperNova Powiększająca i Screen Reader (SuperNova) - program powiększająco-udźwiękawiający

  SuperNova jest programem powiększającym, udźwiękowiającym i ubrajlawiającym środowisko Windows. Dzięki swojej bogatej funkcjonalności jest jedynym programem dostosowanym zarówno do potrzeb osób słabowidzących jak i

  Program dostępny jest w dówch wersjach:
  - tradycyjnej, instalowanej z nośnika CD lub pobieranej za pomocą dostarczonego linku i aktywowanej kluczem przez internet,
  - PEN - przenośnej, uruchamianej z pendrive'a.

  Wersja na pendrive jest idealnym rozwiązaniem dla osób mobilnych korzystających z wielu komputerów.

  Możliwy jest też zakup aktualizacji do posiadanej wersji oprogramowania oraz zakup dwóch przyszłych płatnych aktualizacji (SMA) dla aktualnie sprzedawanej wersji.

  Cena:5999.00
 • Męski zegarek mówiący Tempus

  TEMPUS - zegarek mówiący

  Jeżeli masz dosyć plastikowych zegarków mówiących o wątpliwej jakości to mamy coś dla Ciebie. Tempus to solidny zegarek mówiący wykonany z metalu, dostępny na skórzanym pasku lub stalowej bransoletce oraz wersji damskiej i męskiej, które różnią się wielkością koperty.

  Cena:149.00
 • Powiększalnik TOPAZ HD

  TOPAZ HD - powiększalnik stacjonarny

   TOPAZ HD to prosty w użyciu, a jednocześnie pełen przydatnych funkcji powiększalnik stacjonarny łączący praktyczną wydajność, wielofunkcyjność i użyteczność. Występuje w trzech wersjach wielkości ekranu: 20,22 i 24 cale.

  Cena:8505.00
 • Przenośny powiększalnik TOPAZ PHD

  TOPAZ PHD - powiększalnik przenośny

  Lekki, kompaktowy, przenośny powiększalnik TOPAZ PHD z 12 lub 15-calowym monitorem oferuje komfort pracy i wydajność porównywalną z wydajnością powiększalników stacjonarnych. Urządzenie można składać jak laptop i wygodnie transportować.

  Cena:11155.00
 • Powiększalnik TOPAZ XL HD

  TOPAZ XL HD - powiększalnik stacjonarny

  TOPAZ XL HD to najlepszy produkt firmy Freedom, posiadający kamerę w jakości HD i możliwość podłączenia do komputera. Oferowany jest w trzech wersjach wielkości ekranu i jako sama kamera.

  Cena:11585.00
 • Mówiąca miara z poziomicą

  Tape King - mówiąca miara

  Tape King to nowa, mówiąca miara z wbudowaną poziomicą. Innowacyjne rozwiązanie dla osób z dysfunkcją wzroku, pozwala im na samodzielne dokonywanie pomiarów. Miara jest udźwiękowiona, a także ma wbudowany duży wyświetlacz LCD.

  Cena:1799.00
 • Maszyna brajlowska Tatrapoint Adaptive 2

  Tatrapoint Adaptive 2 - maszyna brajlowska

  Łatwa w obsłudze mechaniczna maszyna do pisania. Cechuje ją dobra jakość druku, wysoka niezawodność i regulowana szerokość klawiatury. Te zalety powodują, że Tatrapoint Adaptive jest idealna dla dorosłych, jak i dzieci.

  Cena:3499.00
 • Czarna taśma dymo

  Taśma dymo 9mm x 3m

  Samoprzylepne, plastikowe taśmy dymo nadają się do wytłaczania na nich pisma brajla np. za pomocą tabliczek brajlowskich. Wytrzymuja działanie światła słonecznego - nie łuszczą się i nie blakną. Są również odporne na ścieranie, działania wody i większość środków chemicznych.

  Cena:18.00
 • Powiększalnik Topolino Smart 2K

  Topolino Smart 2K - powiększalnik przenośny

  Topolino Smart jest powiększalnikiem pokazującym obraz w jakości nawet 2K. Może być używany w połączeniu z laptopem/komputerem stacjonarnym lub bezpośrednio z monitorem, łącząc się z urządzeniami przez porty HDMI lub USB.

  Cena:21799.00
 • Powiększalnik Transformer HD WiFi

  Transformer HD WiFi - powiększalnik przenośny z opcją OCR

  Transformer HD WiFi jest jednym z najbardziej elastycznych i funkcjonalnych przenośnych powiększalników do czytania i pisania w dowolnym powiększeniu i odległości. Po podłączeniu do komputera Transformer HD WiFi, za pomocą obrotowej kamery umożliwi nam obejrzenie w powiększeniu obrazów w wysokiej jakości. Urządzenie można podłączyć bezprzewodowo lub tradycyjnie (USB, HDMI) do tableta, iPada czy komputera.

  Cena:13999.00
 • Waga łazienkowa mówiąca po polsku

  VERNUM - waga łazienkowa mówiąca po polsku

  VERNUM to prosta i estetyczna waga łazienkowa zaprojektowana specjalnie dla użytkowników z wadą wzroku. Urządzenie ma wyraźny, wysoko kontrastowy wyświetlacz oraz wypowiada na głos wynik pomiaru.

  Cena:199.00
 • Składany powiększalnik Visio Book

  VISIO Book HD - składany powiększalnik przenośny

  VisioBook HD to składany powiększalnik, który oferuje możliwości powiększalników stacjonarnych i przenośnych (dzięki prostemu rozkładaniu i składaniu do wielkości netbooka). Wbudowaną kamerę można łatwo przestawić z trybu bliży na dal, dzięki czemu użytkownik czytający tekst, może szybko sprawdzić, co jest napisane np. na tablicy.

  Cena:18000.00
 • Drukarka Columbia z rodzinyViewPlus

  VP Columbia 2 - drukarka brajlowska

  ViewPlus Columbia, to nowa, szybka drukarka od firmy ViewPlus, która umożliwia wydruk brajlowski z prędkością do 100 znaków na sekundę oraz dwustronny druk brajlowski na papierze ciągłym (składanka).

  Lider na rynku drukarek brajlowskich, umożliwiających wydruk grafiki wypukłej. Zapewnia intuicyjną i prostą obsługę. Wyposażona jest w interfejs dźwiękowy w języku polskim.

  Cena:14899.00
 • Drukarka brajlowska VP Delta firmy ViewPlus

  VP Delta 2 - drukarka brajlowska

  VP Delta to drukarka brajlowska. Idealnie łączy wydruk grafiki dotykowej i brajla z prędkością 120 znaków na sekundę. Papier wielkoformatowy i wiodąca w branży grafika dotykowa w biurkowej drukarce brajlowskiej.

  Cena:19999.00
 • Mała, kompaktowa drukarka brajlowska EmBraille

  VP EmBraille - mała drukarka brajlowska

  EmBraille to najmniejsza drukarka brajlowska od firmy ViewPlus. Jest to niedrogie rozwiązanie drukowania brajlem, idealna do użytku w domu lub w biurze. Ta solidna i kompaktowa drukarka tłoczy Brailla z prędkością 25 znaków na sekundę. Drukuje na pojedynczych arkuszach lub na papierze ciągłym (składanka). Zawiera pakiet oprogramowania Tiger® Software Suite, który umożliwia drukowanie brajlem z MS Word za pomocą jednego naciśnięcia przycisku.

  Cena:9999.00
 • Lupa elektroniczna ViSee LVM-500

  ViSee LVM-500 (ECO 5")

  Przenośna lupa elektroniczna z 5" ekranem, z kamerą do bliży i do dali oraz innymi ciekawymi funkcjami.

  Cena:1850.00
 • Victor Reader Stream - widok z przodu, lekko z lewej

  Victor Reader Stream - odtwarzacz z dyktafonem

  Nowa, ulepszona wersja popularnego odtwarzacza.

  Najnowsza wersja urządzenia Victor Reader Stream firmy Humanware zapewnia dostęp do najnowocześniejszych mediów, więcej funkcji niż dotychczas, w połączeniu z wieloma funkcjami najnowszego oprogramowania, a wszystko w zgrabniejszej obudowie. Dzięki temu Stream jest bezkonkurencyjny w porównaniu z innymi odtwarzaczami cyfrowej książki mówionej.

  Cena:2449.00
 • Powiększalnik stacjonarny Videomatic

  Videomatic - powiększalnik stacjonarny

  W 1971 roku pierwsza lupa wideo wyprodukowana przez Reinecker Vision została nazwana Videomatic. Odtąd oznacza wygodę, innowacyjność i jakość.

  Cena:11999.00
 • Powiększalnik VEO VOX

  Videomatic VEO VOX - powiększalnik stacjonarny z OCR

  Videomatic VEO VOX to wysokiej jakości powiększalnik, z innowacyjną funkcją zamiany tekstu na mowę. Przyjazny dla użytkownika produkt, wyposażony w 24” dotykowy ekran, oferuje najwyższy komfort pracy podczas powiększania i czytania.

  Cena:24199.00
 • Drukarka brajlowska ViewPlus Elite 200

  ViewPlus Elite 200 - drukarka brajlowska

  Drukarki Elite i Premier umożliwiają szybki wydruk pisma braille’a i grafiki wypukłej z dużą dokładnością i wydajnością. Dzięki tym drukarkom można wydrukować książkę (podręcznik) pismem braille’a wraz z bardziej szczegółową, niż w innych urządzeniach tego typu, grafiką wypukłą. Przekonstruowanie punktu brajlowskiego w Tiger Elite & Premier Series zwiększa czytelność braille’a oraz pozwala zachować dużą szczegółowość grafiki wypukłej.

  Cena:62999.00
 • Drukarka brajlowska ViewPlus Emprint SpotDot

  ViewPlus Emprint SpotDot - drukarka brajlowska

  Drukarka brajlowska VP SpotDot  to niepowtarzalna jakość wydruków brajlowskich i kolorowych. Jest ulepszoną wersją Emprint i zachowując wszelkie dotychczasowe możliwości oferuje nowe opcje.

  Cena:34999.00
 • Drukarka brajlowska ViewPlus Premier 100

  ViewPlus Premier 100 - drukarka brajlowska

  Drukarki Elite i Premier umożliwiają szybki wydruk pisma braille’a i grafiki wypukłej z dużą dokładnością i wydajnością. Dzięki tym drukarkom można wydrukować książkę (podręcznik) pismem braille’a wraz z bardziej szczegółową, niż w innych urządzeniach tego typu, grafiką wypukłą. Przekonstruowanie punktu brajlowskiego w Tiger Elite & Premier Series zwiększa czytelność braille’a oraz pozwala zachować dużą szczegółowość grafiki wypukłej.

   

  Cena:44599.00
 • Drukarka brajlowska ViewPlus Tiger Max

  ViewPlus Tiger Max - drukarka brajlowska

  Drukarka brajlowska drukująca grafikę wypukłą w wysokiej rozdzielczości.

  Dzięki technologii „Powered by Tiger” można drukować wprost z aplikacji Windows (np. z Worda).

  Cena:31999.00
 • Powiększalnik Visio z 24-calowym monitorem

  Visio 24" - powiększalnik stacjonarny

  Bardzo prosty w obsłudze, stacjonarny powiększalnik   z ruchomym stolikiem XY. Ma lekką konstrukcję i estetyczny wygląd. Do obsługi służy (w zależności od wersji) 4 lub 6 przycisków  umieszczonych pod monitorem.
  Panel sterowania z 4 przyciskami
  7 sztucznych kolorów z autofokusem

  Cena:10185.00
 • Unikatowy powiększalnik Vocatex z OCR i TV

  Vocatex Standard i Plus - powiększalnik stacjonarny z OCR

  Vocatex to powiększalnik stacjonarny wykorzystujący technologię Full HD. . Oprócz powiększania tekstu w doskonałej jakości, Vocatex potrafi przeczytać powiększany tekst na głos w czasie rzeczywistym, a nawet stać się interaktywnym kinem domowym. Dostępny szeroki wachlarz monitorów: 22, 27, 32 i 43 cale.

  Podana cena dotyczy 22-calowego modelu Vocatex. Wersja Plus dodatkowo może pełnić rolę monitora.

  Cena:18999.00
 • Wooffy - kieszonkowy tester baterii

  Wooffy - kieszonkowy tester baterii

  Wooffy (czytaj "Łufi") to tester baterii sygnalizujący dźwiękiem stan baterii 1,5 V (np. paluszków - AA, R6, lub małych paluszków - AAA, R3) lub też baterii 9V.

  Przy wymiarach 11,5 x 3 x 1,5 cm można go nosić w kieszeni.

  Cena:399.00
 • Dźwiękowy wskaźnik poziomu cieczy

  Wskaźnik poziomu cieczy

  Wskaźnik poziomu cieczy zawieszany na krawędzi naczynia. W chwili gdy napełniana, na przykład, szklanka zostaje wypełniona rozlega się dźwięk sygnalizując, że należy przestać nalewać płyn.

  Cena:79.00
 • Klawiatura XL Print<br>z czanymi oznaczeniami na żółtych klawiszach

  XL Print - bezprzewodowa klawiatura z powiększoną czcionką

  Pierwsza na świecie klawiatura bezprzewodowa z powiększoną czcionką do urządzeń Apple. Ta lekka i kompaktowa klawiatura oznacza koniec powolnego pisania na niewyraźnej klawiaturze wirtualnej. Wysokiej klasy podzespoły zapewniają żywotność powyżej 10 milionów wciśnięć każdego klawisza.

  Cena:699.00
 • Zegarek brajlowski

  Zegarek brajlowski

  Klasyczny zegarek brajlowski na skórzanym pasku. Godzina dwunasta jest oznaczona trzema kropkami, godzina trzecia, szósta i dziewiąta dwoma kropkami. Jedna kropka wskazuje pozostałe godziny. Otwarcie wieczka znajduje się na godzinie 6, a pokrętło na godzinie 3.

  Cena:139.00
 • Zegarek mówiący z minutnikiem

  Zegarek mówiący z minutnikiem

  Urządzenie posiada dwa tryby: minutnika oraz zegarka. Wszystkie funkcje urządzenia posiadają komunikaty głosowe, dzięki czemu osoba niewidoma może samodzielnie ustawić godzinę, czas do odliczenia przez minutnik albo sprawdzić godzinę.

   

  Cena:60.00
 • Okładka zeszytu do nut

  Zeszyt do nut

  Bindowany zeszyt w formacie A4, składający się z 32 jednostronnie zadrukowanych kartek w pięciolinie.

  Proponujemy 3 warianty zeszytu do wyboru:
  - 6 pięciolinii na stronie, 3 mm odstępu między liniami i 1,25 pkt drubość linii,
  - 5 pięciolinii na stronie, 4 mm odstępu między liniami i 1,50 pkt drubość linii,
  - 4 pięciolinii na stronie, 5 mm odstępu między liniami i 1,75 pkt drubość linii.

  Cena:10.00
 • Pedełko programu ZoomText MagReader

  ZoomText MagReader - program powiększający z mową

  ZoomText MagReader powiększa, uwydatnia i czyta głosem syntetycznym wszystko, co znajduje się na ekranie komputera z niezrównaną jakością i łatwością. Doskonała technologia wyświetlania powiększonych czcionek powoduje, że program ten uznawany jest za najlepszy na świecie w swojej kategorii. Dostarczany wraz z polskim syntezatorem. Jest nieocenioną pomocą dla osób słabowidzących, które oprócz funkcji powiększania potrzebują wsparcia w postaci udźwiękowienia.

  Dostępny w dwóch wersjach:
  - tradycyjnej, instalowanej z nośnika CD lub pobieranej za pomocą dostarczonego linku i aktywowanej kluczem przez internet,
  - USB - pendrive pełni rolę sprzętowego klucza aktywacyjnego.

  Cena:3299.00
 • Program powiększający ZoomText

  ZoomText Magnifier - program powiększający

  ZoomText Magnifier powiększa i uwydatnia wszystko, co znajduje się na ekranie komputera z niezrównaną jakością i łatwością. Dostępny jest w dwóch wersjach:
  - tradycyjnej, instalowanej z nośnika CD lub pobieranej za pomocą dostarczonego linku i aktywowanej kluczem przez internet,
  - USB - instalowanej z USB, gdzie pendrive pełni rolę sprzętowego klucza aktywacyjnego.

   

  Cena:2349.00
 • Zy-Fuse - wygrzewarka do grafiki wypukłej

  Zy-Fuse - wygrzewarka do grafiki wypukłej

  Wygrzewarka Zy-Fuse jest doskonałym rozwiązaniem dla osób z dysfunkcją wzroku, dla których oprócz szybkości istotna jest precyzja wykonywania rysunków brajlowskich (np. map, wykresów, schematów).

  Cena:4805.00
 • Linijka brajlowska b.note 40

  b.note 40 - 40-znakowa linijka brajlowska z funkcją notatnika

  b.note 40 to nowoczesna 40 znakowa linijka brajlowska. Posiada 40 modułów brajlowskich wraz z 40 przyciskami przywoływania kursora, klawiaturę brajlowską typu Perkins oraz przyciski ułatwiające sterowanie i nawigację.

  Cena:18999.00
 • Linijka brajlowska b.note light 40

  b.note light 40 - 40-znakowa linijka brajlowska

  b.note light 40 jest nową wersją 40 znakowej linijki brajlowskiej Esys Lite firmy Eurobraille.

   Pozwala czytać książki i dokumenty w dowolnym momencie. Za pośrednictwem komunikacji USB lub Bluetooth, może współpracować zarówno z komputerem PC, jak i tabletem, czy smartfonem.

  Cena:14899.00
 • Klawiatura brajlowska bBREK

  bBREK - klawiatura brajlowska do urządzeń mobilnych

  bBREK to klawiatura brajlowska zaprojektowana z myślą o urządzeniach mobilnych. Współpracuje z iPhonem,  iPadem, a także z urządzeniami wyposażonymi w systemy Android i Windows Phone. Z równym powodzeniem można także używać tej niewielkiej i wygodnej klawiatury z laptopem, a nawet z komputerem stacjonarnym.

  Cena:1098.00
 • Powiększalnik i-See HD

  i-See HD - powiększalnik stacjonarny

  Ergonomiczny powiększalnik stacjonarny HD z monitorem LCD 22 lub 24 cale.

  Nowoczesny powiększalnik stacjonarny, łatwy w obsłudze i funkcjonalny. I-See jest wyposażony w duży ekran LCD na którym można z łatwością czytać najdrobniejszy tekst. Ponadto I-See posiada ruchomy pulpit z pełną blokadą oraz prosty w obsłudze panel kontrolny. i-See posiada funkcję przełączania obrazu, dzięki czemu może służyć jako monitor komputerowy.

  Cena:8499.00
 • Wdok książki brajlowskiej

  iPhone - podstawy obsługi - poradnik w brajlu

  Ten praktyczny poradnik powstał z myślą o osobach początkujących, albo wręcz niezdecydowanych zamienić sówj stary wysłużony telefon z klawiaturą na nowoczesne urządzenie dotykowe. Przedstawione instrukcje opisują obsługę iPhona za pomocą gestów programu udźwiękawiającego VoiceOver w systemie iOS w wersji 14.4. Przy czym opisy czynności i budowy dotyczą iPhonów SE 2020, 8 i starszych, wyposażonych w fizyczny przycisk Początek (inaczej Dom) pod ekranem.

  Publikacja jest wydana w jednym tomie brajlowskim - 170 stron, druk dwustronny.

  Cena:60.00
 • Program powiększająco-udźwiękawiający iZoom

  iZoom - program powiększający z mową

  iZoom to oprogramowanie udźwiękawiające oraz powiększające umożliwiające zmianę różnych aspektów ekranu takich jak wygląd, rozmiar czcionki, tła, wskaźnika myszy, aby uprościć obsługę komputera osobom słabowidzącym.

  Programoferowany jest w dwóch wersjach:
  - tradycyjnej, instalowanej z nośnika CD lub pobieranej za pomocą dostarczonego linku i aktywowanej kluczem przez internet,
  - PenDrive - niewymagającej instalacji, uruchamianej z pendrive'a.

  Cena:1699.00
 • Ładowarka i bateria do lupy Compact Touch HD

  Ładowarka i bateria do lupy Compact Touch HD

  Ładowarka typu power bank i dodatkowa bateria do lupy Compact Touch HD stanowią jedno urządzenie, będące doskonałym rozwiązaniem dla użytkowników korzystających z lupy poza domem, dla których standardowe trzy godziny pracy z lupą są niewystarczające. Ładowarka i bateria w jednym dla Compact Touch HD są umieszczone w specjalnym uchwycie do lupy.

  Cena:749.00