komunikacja alternatywna

W tej kategorii prezentujemy, zapewniający osobom mającym problemy z komunikowaniem się, sprzęt i oprogramowanie do tak zwanej komunikacji alternatywnej, a także oprogramowanie aktywizujące dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.

 • oprogramowanie wspomagające terapię logopedyczną

  Programy wspomagające terapię logopedyczną przeznaczone są do wspierania terapii zaburzeń mowy u dzieci z niedosłuchem lub spowodowanych innymi deficytami, np. niepełnosprawnością intelektualną, porażeniem mózgowym, autyzmem, mutyzmem czy Zespołem Downa.
  Dzięki bogatej kolorystyce, ciekawym animacjom i dźwiękom oraz różnorodnym wzmocnieniom pozytywnym są fascynujące dla dzieci, umożliwiając rozpoczęcie pracy logopedycznej z najmłodszymi dziećmi. Ciekawa fabuła pozwala uatrakcyjnić terapię oraz motywować dzieci do działania, a praca z programem staje się dla małych pacjentów doskonałą zabawą i przygodą.
  Programy wspomagające terapię logopedyczną rozwijają percepcję słuchową, prawidłową intonację i modulację głosu, uczą rozróżniania i nazywania dźwięków, prawidłowej artykulacji i rozróżniania głosek, pozwalają na opanowanie poszczególnych pojęć językowych, a także korzystnie wpływają na rozwój funkcji językowych. Z kolei dla specjalistów jest to skuteczna pomoc w codziennej pracy oraz doskonałe narzędzie pozwalające na tworzenie profesjonalnej diagnozy i planowania indywidualnej terapii logopedycznej poprzez zabawę. Niektóre programy mogą być też z powodzeniem wykorzystane przez rodziców do pracy z dzieckiem w warunkach domowych.

 • oprogramowanie dla osób z trudnościami w uczeniu się

  Grupa programów przeznaczonych do terapii oraz wspomagania rozwoju dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych wynikających między innymi z dysharmonii rozwojowej, obniżonej sprawności intelektualnej, nadpobudliwości psychoruchowej, deficytów funkcjonowania zmysłów, zaburzeń motorycznych, obniżonej sprawności manualnej, a także dorosłych z deficytami procesów poznawczych.

  Poszczególne programy wspomagają terapię funkcji takich jak: uwaga, percepcja, pamięć, myślenie, język, spostrzeganie oraz stanowią pomoc w pokonywaniu trudności szkolnych, takich jak np.: dysleksja, dyskalkulia, deficyty uwagi, umiejętności koncentracji, pamięć. Ponadto ćwiczenia multimedialne wzmacniają umiejętności komunikacyjne oraz kompetencje społeczne.

  Oprogramowanie pozwala na prowadzenie atrakcyjnej terapii funkcji poznawczych w postaci ciekawych i motywujących zadań multimedialnych. Terapeuta skorzystać może z gotowych pakietów przeznaczonych do terapii poszczególnych obszarów funkcjonowania poznawczego. Natomiast użytkownik, wykonując zadania dostosowane do indywidualnych możliwości, może podzielić się swoimi umiejętnościami, a także wiedzą, co wpływa korzystnie na wzmocnienie poczucia własnej wartości.

 • inne urządzenia

  W tym dziale prezentujemy różnego rodzaju sprzęty ułatwiające codzienne funkcjonowanie, pozwalające na zaangażowanie osób z niepełnosprawnością w wykonywanie różnorodnych czynności oraz poprawiające komfort korzystania z komputera i urządzeń peryferyjnych, szczególnie osobom z niepełnosprawnością ruchową.

  Znajdują się tu produkty pozwalające na sterowanie zabawkami, czy urządzeniami elektrycznymi, jak również urządzenia w postaci loteryjki pozwalające na włączenie dziecka do gier i zabaw, jak też urządzenia pozwalające na samodzielne czytanie książek. Ponadto tutaj znajdą Państwo również wiele pomocy służących do montowania urządzeń, takich jak: komputery, tablety, przyciski czy komunikatory, tak aby znajdowały się w pozycji dogodnej dla użytkownika.

   

Sortuj wg:
 • Oprogramowanie Ameba

  Ameba - oprogramowanie aktywizujące

  Ameba została stworzona dla osób niepełnosprawnych, które mogą odnajdywać się w multimedialnym środowisku.

  Autorzy tworząc Amebę mieli na myśli dzieci. Wiele grafik i aktywności Ameby jest jednak odpowiednich dla starszych użytkowników.

  Cena:99.00
 • Komunikator GoTalk Button

  GoTalk Button - komunikator

  GoTalk Button to poręczny, uniwersalny komunikator umożliwiający nagranie jednej wiadomości trwającej maksymalnie 10 s. W urządzeniu pod spodem znajduje się niewielki magnes, pozwalający umieścić go np. na lodówce.

  Cena:119.00
 • Zrzut ekranu z jednej z gier KINKA Games

  KINKA Games - zestaw gier

  KINKA Eye Tracker Games to zestaw gier zaprojektowanych na eye trackery z myślą o dzieciach, którym granie do tej pory sprawiało trudność. Przeznaczone są do pracy nad poprawieniem komunikacji. Mogą być wykorzystywane w terapii dla osób z mózgowym porażeniem dziecięcym, stwardnieniem zanikowym bocznym, zanikami mięśni, również w terapii osób po urazach rdzenia kręgowego, udarach oraz z zespołem Retta.

  Cena:949.00
 • Przyciski Smoothie 125

  Smoothie 125 - niski przycisk

  Smoothie 125 jest niskim przyciskiem o średnicy 125 mm, zapewniającym pełen komfort używania.

  Przycisk Smoothie 125 jest zaprojektowany tak, by reagować na dotyk na całej jego powierzchni, wymagana jest niewielka siła nacisku.

  Cena:239.00
 • Symbol for Windows – Personal Communicator

  Symbol for Windows – Personal Communicator

  Personal Communicator to program komputerowy do komunikacji alternatywnej, umożliwiający porozumiewanie się osobom niemym lub nie posługującym się mową z innych powodów.

  Cena:1649.00
 • Urządzenie do sterowania iClick

  iClick - sterowanie urządzeniami elektrycznymi

  Sterowanie urządzeniami elektrycznymi teraz możliwe jest bezpośrednio za pomocą iPada. Innowacyjny iClick umożliwia bezprzewodowe włączanie i wyłączanie urządzeń elektrycznych w kilku trybach za pomocą bezpłatnej aplikacji na iPada iClick dostępnej w App Store.

  Cena:1499.00
 • Oprogramowanie mTalent Percepcja Słuchowa

  mTalent Percepcja Słuchowa

  Zestaw interaktywnych ćwiczeń wspomagających usprawnianie i rozwój percepcji wzrokowej, a także wspomagający koncentrację uwagi opartą na analizatorze wzrokowym. Pakiet Percepcja słuchowa składa się z blisko 600 ekranów interaktywnych oraz zestawu materiałów dodatkowych.

  Cena:1950.00
 • Pudełko oprogramowania mTalent Zajęcia... I

  mTalent Zajęcia Logopedyczne I

  Seria programów multimedialnych dla dzieci z wadami wymowy i innymi zaburzeniami sprawności językowej. Program mTalent Zajęcia logopedyczne I składa się z ponad 2000 ćwiczeń interaktywnych oraz ponad 400 kart pracy do wydruku.

  Program Zajęcia Logopedyczne I polecany jest szczególnie dla logopedów i pedagogów zajmujących się wspomaganiem rozwoju oraz podnoszeniem sprawności językowej dziecka.

  Cena:1590.00
 • Kamizelka ciśnieniowa Squease

  Kamizelka ciśnieniowa Squease

  Squease to lekka, wypełniona powietrzem kamizelka, zaprojektowana w celu dostosowania odpowiedniej siły terapeutycznej w zależności od potrzeb użytkownika. Nacisk, siłą zbliżony do uścisku dłoni, dostarczany przez Squease ma na celu pomóc osobie ją noszącej w poprawie odczuwania sensorycznego, unikania przeciążenia i poprawie koncentracji.

  Cena:1699.00
 • Komunikator Personal Talker

  Personal Talker - komunikator

  Mały, poręczny komunikator umożliwiający nagranie jednej wiadomości trwającej do 10 sekund. Posiada duży przycisk do aktywacji komunikatu oraz miejsce na umieszczenie symbolu, zdjęcia, opisu do komunikatu.

  Cena:119.00
 • Oprogramowanie Plazma

  Plazma - oprogramowanie aktywizujące

  Plazma została stworzona dla osób niepełnosprawnych, które mogą odnajdywać się w multimedialnym środowisku. Jest to program podobny do Ameby, ale łatwiejszy do zrozumienia.

  Autorzy tworząc Plazmę mieli na myśli dzieci. Mogą jednak używać jej również dorośli! Wiele grafik i aktywności Plazmy jest odpowiednich dla starszych użytkowników.

  Cena:99.00
 • Niski przycisk Smoothie 75

  Smoothie 75 - niski przycisk

  Smoothie 75 jest niskim przyciskiem o średnicy 75mm, zapewniającym pełen komfort używania.

  Przycisk Smoothie 75 jest zaprojektowany tak, by reagować na dotyk na całej jego powierzchni, wymagana jest niewielka siła nacisku.

  Cena:239.00