komunikacja alternatywna

W tej kategorii prezentujemy, zapewniający osobom mającym problemy z komunikowaniem się, sprzęt i oprogramowanie do tak zwanej komunikacji alternatywnej, a także oprogramowanie aktywizujące dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.

 • przyciski i interfejsy

  Specjalne przyciski i interfejsy mają służyć osobom niepełnosprawnym ruchowo do sterowania urządzeniami, albo zastępują przyciski myszy komputerowej. Bardzo często używa się ich jako uzupełnienie urządzeń zastępujących myszkę.

 • komunikatory

  Komunikatory to urządzenia, których zadaniem jest zapewnić komunikację osoby niepełnosprawnej z otoczeniem. Są to urządzenia niezależne od komputera, mające za zadanie wspomóc komunikację. Nagrywa się na nie wiadomości (słowa, zdania), które można następnie odtworzyć poprzez naciśnięcie przycisku. Każdy komunikat może być odtwarzany dowolną ilość razy.

  Komunikatory mogą zawierać od jednej po kilkaset wiadomości. Dzięki tym urządzeniom osoby niemówiące lub mające problemy z mową mogą przekazać istotne informacje np. o sobie, o ważnych wydarzeniach, wyrażać swoje potrzeby, pragnienia, emocje, myśli, czy uczestniczyć w dyskusji. Ponadto komunikatory pozwalają na weryfikację wiedzy. Dzięki nim uczniowie mogą odpowiadać na lekcjach, zwiększają autonomię.

 • oprogramowanie wspomagające komunikację

  Oprogramowanie wspomagające komunikację alternatywną przeznaczone jest dla osób mających problemy z mówieniem. Oprogramowanie można zainstalować na komputerze, tablecie, telefonie dzięki czemu urządzenia te stają się narzędziem komunikacji. Bazy symboli sprawiają, że programy te są dostępne również dla osób nie potrafiących czytać i pisać. Syntezator mowy pozwala zaś osobie niemówiącej na głosowe wyrażanie swoich emocji, potrzeb, opinii, poglądów oraz dyskusje na dowolne tematy.

  Różne opcje dostępu do programów za pomocą myszki, klawiatury, ekranu dotykowego, pojedynczego przycisku, sterowania wzrokiem sprawiają, że aplikacje te mogą być obsługiwane przez osoby z różnymi dysfunkcjami. Bogactwo funkcji sprawia, że programy te są nieocenionym narzędzie współpracy nauczyciela i niepełnosprawnego ucznia.

   

 • syntezatory mowy

 • oprogramowanie aktywizujące i edukacyjne

  Niektóre dzieci ze względu na ograniczenia ruchowe lub poznawcze mają trudności w posługiwaniu się plasteliną, farbkami, kredkami czy długopisem. Takie dzieci mogą skorzystać z różnego rodzaju programów multimedialnych, które można obsługiwać nawet jednym specjalnym przyciskiem, dzięki czemu dziecko nawet z większą niepełnosprawnością ruchową może samodzielnie rysować, malować, układać puzzle, uczyć się liter, cyfr, kształtów, kolorów, a nawet grać w różne gry.

  Oprogramowanie aktywizujące i edukacyjne wszechstronnie wspomaga rozwój dziecka z niepełnosprawnością, dając mu narzędzia do twórczego działania, a tym samym zapewniając poczucie sprawstwa. Dziecko uświadamia sobie, że posługiwanie się myszką i innym oprzyrządowaniem związanym z programem wywołuje określony efekt na ekranie komputera. Programy przyczynowo-skutkowe, do łatwego rysowania oraz różnego rodzaju gry edukacyjne rozwijają percepcję wzrokową, słuchową, koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową, wprowadzają w świat kolorów, kształtów, dźwięków, rozwijają zdolności poznawcze: myślenie, spostrzegawczość, koncentrację, uwagę, kształtują umiejętności językowe, rozwijają umiejętności szkolne: liczenie, czytanie i pisanie.

  Poza tym oprogramowanie multimedialne stanowi również doskonałe uzupełnienie pracy nauczyciela pozwalając na uatrakcyjnienie zajęć, dostosowanie programów nauczania, atrakcyjne narzędzie utrwalania przyswojonej wiedzy i umiejętności. Ogólnie można więc powiedzieć, że programy aktywizujące i edukacyjne stanowią doskonałe wsparcie rozwoju dziecka, czy osoby dorosłej z niepełnosprawnością intelektualną, jak również wsparcie dla rodziców, nauczycieli i terapeutów.

 • oprogramowanie wspomagające naukę sterowania wzrokiem

  Dla niektórych osób niepełnosprawnych sterowanie wzrokiem jest jedynym sposobem, aby w pełni realizować wszystkie funkcje myszki czyli obsługiwać komputer zyskując w ten sposób większą niezależność. Jednak sterowania komputerem za pomocą wzroku trzeba się nauczyć. Do tego celu przeznaczone jest specjalne oprogramowanie, które wspomaga doskonalenie kolejnych umiejętności sterowania myszką za pomocą wzroku: od przesuwania kursora, pojedynczych i podwójnych kliknięć, po przeciąganie obiektów i realizację wszystkich funkcji myszki.

  Opanowanie umiejętności sterowania komputerem za pomocą wzroku zapewnia osobie z niepełnosprawnością ruchową większą niezależność, pozwalając na uczestnictwo w życiu społecznym: zabawę, naukę, pracę i co najważniejsze komunikację. Ponadto oprogramowanie to zawiera również narzędzie analizy pozwalające na zapisanie w postaci nagrań czy wykresów wyników sterowania. Takie narzędzie umożliwia ocenę i analizę procesu nabywania kolejnych umiejętności sterowania wzrokiem przez użytkownika, stanowiąc doskonałe uzupełnienie i wsparcie pracy nauczyciela czy terapeuty.

Strony:
Sortuj wg:
 • Oprogramowanie Ameba

  Ameba - oprogramowanie aktywizujące

  Ameba została stworzona dla osób niepełnosprawnych, które mogą odnajdywać się w multimedialnym środowisku.

  Autorzy tworząc Amebę mieli na myśli dzieci. Wiele grafik i aktywności Ameby jest jednak odpowiednich dla starszych użytkowników.

  Cena:99.00
 • Komunikator GoTalk Button

  GoTalk Button - komunikator

  GoTalk Button to poręczny, uniwersalny komunikator umożliwiający nagranie jednej wiadomości trwającej maksymalnie 10 s. W urządzeniu pod spodem znajduje się niewielki magnes, pozwalający umieścić go np. na lodówce.

  Cena:119.00
 • Zrzut ekranu z jednej z gier KINKA Games

  KINKA Games - zestaw gier

  KINKA Eye Tracker Games to zestaw gier zaprojektowanych na eye trackery z myślą o dzieciach, którym granie do tej pory sprawiało trudność. Przeznaczone są do pracy nad poprawieniem komunikacji. Mogą być wykorzystywane w terapii dla osób z mózgowym porażeniem dziecięcym, stwardnieniem zanikowym bocznym, zanikami mięśni, również w terapii osób po urazach rdzenia kręgowego, udarach oraz z zespołem Retta.

  Cena:1090.00
 • Przyciski Smoothie 125

  Smoothie 125 - niski przycisk

  Smoothie 125 jest niskim przyciskiem o średnicy 125 mm, zapewniającym pełen komfort używania.

  Przycisk Smoothie 125 jest zaprojektowany tak, by reagować na dotyk na całej jego powierzchni, wymagana jest niewielka siła nacisku.

  Cena:229.00
 • Symbol for Windows – Personal Communicator

  Symbol for Windows – Personal Communicator

  Personal Communicator to program komputerowy do komunikacji alternatywnej, umożliwiający porozumiewanie się osobom niemym lub nie posługującym się mową z innych powodów.

  Cena:1649.00
 • Urządzenie do sterowania iClick

  iClick - sterowanie urządzeniami elektrycznymi

  Sterowanie urządzeniami elektrycznymi teraz możliwe jest bezpośrednio za pomocą iPada. Innowacyjny iClick umożliwia bezprzewodowe włączanie i wyłączanie urządzeń elektrycznych w kilku trybach za pomocą bezpłatnej aplikacji na iPada iClick dostępnej w App Store.

  Cena:1499.00
 • Oprogramowanie mTalent Percepcja Słuchowa

  mTalent Percepcja Słuchowa

  Zestaw interaktywnych ćwiczeń wspomagających usprawnianie i rozwój percepcji wzrokowej, a także wspomagający koncentrację uwagi opartą na analizatorze wzrokowym. Pakiet Percepcja słuchowa składa się z blisko 600 ekranów interaktywnych oraz zestawu materiałów dodatkowych.

  Cena:2490.00
 • Pudełko oprogramowania mTalent Zajęcia... I

  mTalent Zajęcia Logopedyczne I

  Seria programów multimedialnych dla dzieci z wadami wymowy i innymi zaburzeniami sprawności językowej. Program mTalent Zajęcia logopedyczne I składa się z ponad 2000 ćwiczeń interaktywnych oraz ponad 400 kart pracy do wydruku.

  Program Zajęcia Logopedyczne I polecany jest szczególnie dla logopedów i pedagogów zajmujących się wspomaganiem rozwoju oraz podnoszeniem sprawności językowej dziecka.

  Cena:1950.00
 • Komunikator Personal Talker

  Personal Talker - komunikator

  Mały, poręczny komunikator umożliwiający nagranie jednej wiadomości trwającej do 10 sekund. Posiada duży przycisk do aktywacji komunikatu oraz miejsce na umieszczenie symbolu, zdjęcia, opisu do komunikatu.

  Cena:119.00
 • Oprogramowanie Plazma

  Plazma - oprogramowanie aktywizujące

  Plazma została stworzona dla osób niepełnosprawnych, które mogą odnajdywać się w multimedialnym środowisku. Jest to program podobny do Ameby, ale łatwiejszy do zrozumienia.

  Autorzy tworząc Plazmę mieli na myśli dzieci. Mogą jednak używać jej również dorośli! Wiele grafik i aktywności Plazmy jest odpowiednich dla starszych użytkowników.

  Cena:99.00
 • Niski przycisk Smoothie 75

  Smoothie 75 - niski przycisk

  Smoothie 75 jest niskim przyciskiem o średnicy 75mm, zapewniającym pełen komfort używania.

  Przycisk Smoothie 75 jest zaprojektowany tak, by reagować na dotyk na całej jego powierzchni, wymagana jest niewielka siła nacisku.

  Cena:229.00
 • Logo Symbol for Windows – Paper Chart Maker

  Symbol for Windows – Paper Chart Maker

  Kiedy chcesz wykonać planszę z symbolami dla podopiecznych, powstaje problem związany z utratą jakości przy kopiowaniu posiadanych zasobów. Komputer wyposażony w PaperChart Maker pozwala na uzyskanie grafiki w każdym rozmiarze.

  Cena:1349.00
 • Widok nagrania z Gaze Viewer

  Tobii Dynavox Gaze Viewer - oprogramowanie analizujące umiejętności sterowania wzrokiem

  Tobii Dynavox Gaze Viewer to oprogramowanie przeznaczone dla terapeutów, nauczycieli, rodziców, psychologów oraz wszystkich osób, które chcą lepiej poznać możliwości użytkownika. Dzięki oprogramowaniu Gaze Viewer oraz urządzeniom sterowania komputerem za pomocą wzroku można  uzyskać wgląd w obszary ekranu jakimi interesuje się Użytkownik dotyczące dowolnej aplikacji, zdjęcia, filmu, gry itp.

  Cena:3999.00
 • Oprogramowanie mTalent Percepcja Wzrokowa

  mTalent Percepcja Wzrokowa

  Zestaw interaktywnych ćwiczeń wspomagających usprawnianie i rozwój percepcji wzrokowej, a także wspomagający koncentrację uwagi opartą na analizatorze wzrokowym. Program składa się z blisko 600 ekranów interaktywnych oraz zestawu materiałów dodatkowych.

  Cena:2490.00
 • Pudełko mTalent Zajęcia Logopedyczne II

  mTalent Zajęcia Logopedyczne II

  Seria programów multimedialnych dla dzieci z wadami wymowy i innymi zaburzeniami sprawności językowej. Zawartość programu mTalent Zajęcia logopedyczne II to ponad 1300 ćwiczeń interaktywnych oraz blisko 400 kart pracy do wydruku.

  mTalent Zajęcia logopedyczne II z serii mTalent można wykorzystywać zarówno w placówkach szkolnych, jak i gabinetach logopedycznych i terapeutycznych.

  Cena:1950.00
 • Urządzenie do sterowania BJ Control USB

  BJ Control USB - sterowanie urządzeniami z poziomu komputera

  BJ Control USB umożliwia sterowanie dowolnym urządzeniem w domu z poziomu komputera. BJ Control USB to pilot, który dzięki podczerwieni zapewni Tobie możliwość obsługi dowolnych urządzeń działających na pilota. Jeśli dołączy się do tego odpowiednie akcesoria można sterować światłami, łóżkiem, żaluzjami czy otwieraniem i zamykanie drzwi oraz alarmem.

  Cena:1449.00
 • Komunikator Express ONE

  Express ONE - komunikator

  Komunikator umożliwiający nagranie i odtwarzanie jednego komunikatu o długości 10 sekund. Zaletą komunikatora jest duża powierzchnia aktywacji. Komunikator idealny do montowania na ścianie, jako „mówiący obrazek”, może być używany w pionie lub w poziomie.

  Cena:249.00
 • Oprogramowanie Inclusive Eye Gaze: Attention and Looking

  Inclusive Eye Gaze: Attention and Looking - oprogramowanie do nauki sterowania wzrokiem

  Oprogramowanie Attention and Looking to pierwsza część serii programów Inclusive Eye Gaze zaprojektowanych do nauki sterowania komputerem za pomocą wzroku. Oprogramowanie składające się z zabawnych i ciekawych ćwiczeń przeznaczone jest dla użytkowników którzy rozpoczynają pracę z urządzeniami śledzącymi ruch gałki ocznej (np. PCEye Go, EyETech, Tobii i-15).

  Cena:1199.00
 • Oprogramowanie terapeutyczne Logowirówki logopedyczne

  Logowirówki logopedyczne - oprogramowanie terapeutyczne

  Logowirówki logopedyczne można wykorzystać w szeroko rozumianej profilaktyce logopedycznej, jak również podczas korygowania wad wymowy, automatyzacji skorygowanych głosek i terapii złożonych zaburzeń mowy, do rozwijania percepcji słuchowej, ćwiczeń artykulacyjnych, a także w przypadku występujących trudności w opanowaniu czytania i pisania.

  Cena:100.00
 • Gra ucząca obsługi myszki - Niespodzianka

  Niespodzianka - gra doskonaląca obsługę myszki

  Gracz doskonali umiejętność obsługi myszki, lub urządzeń alternatywnych (np. ekranu dotykowego). Aktywności zachęcają do zabawy i nauki kolorową grafiką i dźwiękami.

  Działa pod Windows 7 64-bit, Windows 10

  Cena:299.00
 • Oprogramowanie terapeutyczne Play Attention

  Play Attention - wsparcie terapii zaburzeń uwagi

  Play Attention – Zasilany umysłem, sterowany koncentracją

  Play Attention jest systemem wykorzystującym zapis fal mózgowych do wspierania terapii zaburzeń uwagi oraz innych deficytów funkcji poznawczych, szczególnie cennym w przypadku osób cierpiących na ADHD i ADD.

  Cena:14999.00
 • Przycisk SimplyWorks<sup>®</sup> Switch 125 dostępny jest w czterech kolorach

  SimplyWorks® Switch 125 - niski przycisk bezprzewodowy

  SimplyWorks® Switch 125 jest bezprzewodowym, niskim przyciskiem o średnicy 125mm, zapewniającym pełen komfort używania. Do jego działania wymagany jest odbiornik SimpyWorks lub odbiornik micro SymplyWorks.

  Cena:499.00
 • Logo Symbol for Windows – Document Maker

  Symbol for Windows – Document Maker

  Document Maker to edytor tekstu, w którym można pisać symbolami.

  Cena:1349.00
 • Adapter do podłączania przycisków do urządzeń

  Battery Device Adapter

  Produkt umożliwiający podłączenie przycisków do urządzeń zasilanych bateriami (na przykład zabawek).

  Dzięki Battery Device Adapter użytkownicy przycisków mogą uruchamiać i sterować urządzeniami zasilanymi na baterie poprzez indywidualnie dobrany przycisk. Battery Device Adapter i ulubiona zabawka – dzięki takiemu zestawowi dziecko zyskuje poczucie sprawstwa i ogromną satysfakcję z możliwości włączania i wyłączania zabawek.

  Cena:119.00
 • Komunikator Clip Talker

  Clip Talker - komunikator

  Komunikator, na który można nagrać jedną wiadomość trwającą maksymalnie 10 sekund. Jest zaopatrzony w klips dzięki któremu można go umieścić na pasku. Jego rozmiary i kształt czynią go poręcznym i wygodnym w użyciu.

  Cena:119.00
 • Oprogramowanie Inclusive Eye Gaze: Exploring and Playing

  Inclusive Eye Gaze: Exploring and Playing - oprogramowanie do nauki sterowania wzrokiem

  Oprogramowanie Exploring and Playing to druga część z serii programów Inclusive Eye Gaze przeznaczonych do nauki sterowania wzrokiem. Oprogramowanie współpracuje z dowolnym urządzeniem śledzącym ruch gałki ocznej (np. PCEye Go, Tobii i-15, EyeTech) rozwijając umiejętności od wczesnej eksploracji do dokonywania wyborów.

  Cena:1199.00
 • Oprogramowanie Logopedia PRO

  Logopedia PRO - seria 19 multimedialnych programów logopedycznych

  Seria 19 profesjonalnych logopedycznych programów multimedialnych wspierających profilaktykę, diagnozę oraz terapię większości zaburzeń mowy i języka występujących u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

  Wyświetlona pierwotnie cena dotyczy wersji podstawowej.

  Cena:2499.00
 • Oprogramowanie Moja opowieść

  Moja opowieść - tworzenie opowieści obrazkowych

  “Moja opowieść” jest oprogramowaniem umożliwiającym dziecku tworzenie własnych opowieści obrazkowych. Gracz wybiera tło, kolory, figury, elementy obrazka, postaci, może również napisać i wydrukować krótką opowieść o wydarzeniach przedstawionych na stworzonym obrazku.

  Cena:299.00
 • Niskie przyciski bezprzewodowe SimplyWorks<sup>®</sup> Switch 75

  SimplyWorks® Switch 75 - niski przycisk bezprzewodowy

  SimplyWorks® Switch 75 jest bezprzewodowym, niskim przyciskiem o średnicy 75mm, zapewniającym pełen komfort używania. Do jego działania wymagany jest odbiornik SimpyWorks lub odbiornik micro SymplyWorks .

  Cena:499.00
 • Logo Symbol for Windows – Export Program

  Symbol for Windows – Export Program

  Export Program służy do przenoszenia symboli (Bliss, PCS, Pictogram itp.) z baz danych systemu Symbol do innych programów.

  Cena:1349.00
 • Oprogramowanie Abrakadabra

  Abrakadabra - program wspierający rozwój

  Abrakadabra to program zaprojektowany tak, aby pomagał rozwijać postrzeganie wzrokowe, uczył techniki pracy z przyciskami oraz umiejętności językowych. Jest programem przyczynowo-skutkowym dla użytkowników przycisków. Posiada doskonałą grafikę i dźwięk. Trzy poziomy trudności (prosta grafika do skomplikowanych scen).

  Cena:269.00
 • Urządzenie do sterowania za pomoca przycisków BJ ToyBox

  BJ ToyBox

  BJ ToyBox pozwala na sterowanie czterema zabawkami lub innymi urządzeniami obsługiwanymi za pomocą przycisków. Posiada cztery wejścia do przycisków, które mogą być kontrolowane za pomocą dołączonego oprogramowania lub programu The Grid 2.

  Cena:599.00
 • Komunikator GoTalk One

  GoTalk One - komunikator

  Cienki i lekki komunikator z możliwością nagrania jednej wiadomości trwającej maksymalnie 10 s. Posiada miejsce na umieszczenie opisu, symbolu do komunikatu.

  Cena:119.00
 • Oprogramowanie Inclusive Eye Gaze: Choosing and Learning

  Inclusive Eye Gaze: Choosing and Learning - oprogramowanie do nauki sterowania wzrokiem

  Choosing and Learning to trzeci z serii programów Inclusive Eye Gaze przeznaczony do nauki obsługi komputera za pomocą wzroku. Oprogramowanie współpracuje z dowolnym urządzeniem śledzącym ruch gałki ocznej wyposażonym w funkcje Emulacji myszki (np. PCEye Go, Tobii i-15, EyeTech).

  Cena:1199.00
 • Obrazkowy Słownik Tematyczny

  Obrazkowy Słownik Tematyczny

  Multimedialny program zawierający zestaw uporządkowanych tematycznie pojęć w atrakcyjnej formie graficznej (ilustracje, animacje, nagrania) wspierających rozwój słownictwa oraz umiejętności komunikacyjnych dziecka.

  Cena:1899.00
 • Odbiornik SimplyWorks

  SimplyWorks odbiornik/odbiornik 2

  SimplyWorks odbiornik to interfejs, umożliwiający połączenie komputera z 6 różnego rodzaju przyciskami. Dedykowany do podłączenia SimplyWorks Switch (125 lub 75). SimplyWorks odbiornik, łączy się bezprzewodowo z przyciskami.

  Cena:399.00
 • Logo Symbol for Windows – Image Manager

  Symbol for Windows – Image Manager

  Image Manager jest programem do tworzenia i zarządzania bazami danych. Te prywatne bazy danych mogą być wykorzystywane we wszystkich modułach oprogramowania Symbols for Windows.

  Cena:2999.00
 • Urządzenie do sterowania za pomoca przycisków BJ Participation Box

  BJ Participation Box

  BJ Participation Box pozwala na sterowanie urządzeniami elektrycznymi za pomocą przycisku. Wystarczy podłączyć wybrane urządzenie do gniazdka BJ Participation Box, a przycisk do wejścia typu jack.

  Cena:599.00
 • Oprogramowanie Eduterapeutica Dysleksja

  Eduterapeutica Dysleksja

  Eduterapeutica Dysleksja to multimedialny program do pracy z dziećmi wykazującymi specyficzne trudności w nauce czytania i pisania, umożliwiający przeprowadzenie oceny gotowości szkolnej oraz oceny ryzyka dysleksji. Bogata baza ćwiczeń oraz kart pracy zapewnia nauczycielom i specjalistom materiał do efektywnej i atrakcyjnej terapii ucznia.

  Cena:1490.00
 • Oprogramowanie wspomagające Happenings

  Happenings - program wspierajacy rozwój

  Happenings pomaga rozwijać umiejętności percepcji wzrokowej, używania przycisków i języka. Jest programem przyczynowo-skutkowym z piękną grafiką, animacją i nagrodami dźwiękowymi.

  Budowanie obrazów odbywa się za pomocą przycisków, myszy lub klawiatury.

  Cena:289.00
 • Zestaw programów Inclusive Eye Gaze Learning Curve

  Inclusive Eye Gaze Learning Curve - zestaw trzech programy do nauki sterowania wzrokiem

  Attention and Looking, Exploring and Playing oraz Choosing and Learning. Wszystkie trzy program zawierają zestaw 54 fascynujących ćwiczeń przeznaczonych do nauki posługiwania się urządzeniami śledzącymi ruch gałki ocznej (min. PCEye Go, Tobii i-15, EyeTech). Kolejne ćwiczenia pozwalają na zdobywanie poszczególnych umiejętności od działań przyczynowo-skutkowych po naukę i komunikację.

  Cena:3199.00
 • Simply Works - odbiornik Micro

  SimplyWorks - odbiornik Micro

  Odbiornik Micro to interfejs, umożliwiający połączenie komputera z nawet sześcioma bezprzewodowymi przyciskami. Dedykowany do podłączenia SimplyWorks Switch (125 lub 75).

  Cena:399.00
 • Logo Symbol for Windows – Encyclopedia

  Symbol for Windows – Encyclopedia

  Encyclopedia jest przeglądarką baz danych Symbol for Windows. Program został zaprojektowany jako narzędzie służące w pracy logopedom, rodzicom, nauczycielom itd. Z programem Encyclopedia mogą oni szybko sprawdzić obrazy znajdujące się w innych bazach danych.

  Cena:669.00
 • Zestaw czterech komunikatorów TalkBook Four

  TalkBook Four - zestaw czterech komunikatorów GoTalk One

  Zestaw czterech komunikatorów GoTalk One umieszczonych w specjalnym etui. Na każdym komunikatorze można nagrać wiadomość trwającą maksymalnie 10 sekund.

  Cena:459.00
 • Oprogramowanie Zabawy słowem

  Zabawy słowem

  Multimedialny zestaw ćwiczeń podnoszących sprawność językową dzieci oraz wspomagających terapię specyficznych zaburzeń rozwoju języka.

  Cena:1899.00
 • Oprogramowanie Autilius Wspólna Uwaga

  Autilius Wspólna Uwaga - wsparcie dzieci z autyzmem

  Autilius Wspólna Uwaga to program komputerowy służący do wspierania terapii dzieci z autyzmem.

  Program powstał z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 7 lat, ale może być też wykorzystywany do pracy ze starszymi dziećmi.

  Program składa się z sześciu gier, które wspierają naukę podążania za gestem wskazywania, kierunkiem głowy i wzroku oraz inicjowania kontaktu.

  Cena:359.00
 • Eduterapeutica Dyskalkulia

  Eduterapeutica Dyskalkulia

  Eduterapeutica Dyskalkulia to multimedialny program diagnostyczno-terapeutyczny do pracy z uczniami klas 0–3, wykazującymi specyficzne trudności w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Program umożliwia przeprowadzenie oceny gotowości szkolnej oraz diagnozy ryzyka dyskalkulii. Bogata baza ćwiczeń oraz kart pracy zapewnia nauczycielom i specjalistom materiał do efektywnej i atrakcyjnej terapii ucznia.

  Cena:1490.00
 • Oprogramowanie Logorytmika

  Logorytmika - ćwiczenia z zakresu motoryki i słuchu

  Program przeznaczony do stymulacji najważniejszych obszarów leżących u podstaw umiejętności mowy: motoryki i słuchu. LOGORYTMIKA jest programem multimedialnym, który pokazuje, jak w ciekawy sposób wykorzystać można rytmikę i muzykę w profilaktyce i terapii logopedycznej.

  Cena:1899.00
 • Oprogramowanie Look to Learn

  Look to Learn - ćwiczenie sterowania wzrokiem

  Look to Learn to oprogramowanie składające się z 40 różnych aktywności, zaprojektowane dla Użytkowników urządzeń sterowanych wzrokiem. Look to Learn może być również obsługiwane za pomocą standardowej myszki, alternatywnych myszek, joysticków czy ekranu dotykowego. Aktywności zostały zaprojektowane tak, by w fascynujący i motywujący sposób doskonalić obsługę kursora myszki.

  Cena:2149.00
 • Urządzenie do sterowania pojedynczym przyciskiem Power Link 4

  Power Link 4

  Produkt umożliwiający sterowanie większością urządzeń elektrycznych, narzędzi i zabawek przy pomocy pojedynczego przycisku.

  Power Link 4 to prawdziwa rewolucja w dostępie osób niepełnosprawnych do urządzeń elektrycznych.

  Cena:1799.00
 • Odbiornik SimplyWorks<sup>®</sup> for iPad

  SimplyWorks® for iPad - odbiornik dla urządzeń Apple

  Innowacyjny SimplyWorks® for iPad zapewnia pełny, bezprzewodowy dostęp do iPadów i iPadów Mini w połączeniu z przekaźnikami SimplyWork®.

  Cena:1199.00
 • Logo Symbol for Windows – Vocabulary Maker

  Symbol for Windows – Vocabulary Maker

  Vocabulary Maker jest programem służącym do tworzenia indywidualnych słowników. Słownik daje użytkownikom innych programów Symbol for Windows optymalny dostęp do ograniczonego, indywidualnego zestawu symboli.

  Cena:669.00
 • Komunikator Attainment Talker 24+

  Attainment Talker 24+ - komunikator na 24 wiadomości

  Prosty komunikator z możliwością nagrania 24 komunikatów o łącznej długości 240 sekund. Możesz trzymać komunikator w obu rękach i aktywować komunikaty kciukiem lub używać komunikatora gdy jest on położony na stoliku.

  Cena:459.00
 • Podwójny przycisk bezprzewodowy Blue2

  Blue2 - podwójny przycisk bezprzewodowy

   Podwójny, bezprzewodowy przycisk kompatybilny z tabletami, komputerami, notebookami z systemem OS X Mavericks oraz aplikacjami działającymi na iOS, OS X, Windows i Android.

  Cena:1599.00
 • Urządzenie do sterowania przyciskami Dual Switch Latch&Timer

  Dual Switch Latch&Timer

  Produkt umożliwiający wprowadzenie różnych trybów działania do urządzeń zasilanych bateriami i aktywowanych przyciskami.

  Kiedy osoba niepełnosprawna obsługuje przy pomocy przycisku urządzenie zasilane na baterie, dzięki Dual Switch Latch and Timer, może zaprogramować trzy tryby pracy urządzenia: sekundowy, minutowy i aktywny.

  Cena:1549.00
 • Oprogramowanie Dysleksja PRO

  Dysleksja PRO

  Zestaw materiałów multimedialnych wspomagających umiejętność czytania i pisania, doskonalących funkcje percepcyjno-motoryczne oraz kształcących wrażliwość i świadomość ortograficzną, przeznaczonych dla dzieci w młodszym wieku szkolnym.

  Cena:2799.00
 • Zestaw gier Logo Gry

  Logo Gry - zestaw gier sterowanych głosem

  Zestaw gier sterowanych głosem, do wykorzystania na zajęciach z dziećmi z zaburzeniami słuchu i zaburzeniami poznawczymi.

  Cena:1899.00
 • Oprogramowanie Look to Learn: Scenes and Sounds

  Look to Learn: Scenes and Sounds - ćwiczenia sterowania wzrokiem

  Look to Learn: Scenes and Sounds to zestaw 26 różnych aktywności przeznaczonych dla dzieci oraz dorosłych korzystających z urządzeń obsługiwanych za pomocą wzroku. Program Scenes and Sound to rozszerzenie programu Look to Learn nie działające samodzielnie.

  Cena:1099.00
 • Oprogramowanie SwitchTrainer

  SwitchTrainer - oprogramowanie uczące korzystania z przycisków

  Został zaprojektowany z myślą o dzieciach z niepełnosprawnością ruchową. Pomocny będzie zarówno dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, problemami w uczeniu się oraz dla osób w normie intelektualnej. Poza dobrą zabawą, program uczy jak posługiwać się dwoma przyciskami, tak, aby obsługa gier i programów mających opcję skanowania, była dla użytkownika prostym zadaniem.

  Cena:449.00
 • Logo Symbol for Windows – Multiple Choice

  Symbol for Windows – Multiple Choice

  Multiple Choice jest programem do tworzenia ćwiczeń wielokrotnego wyboru i zabawy z nimi.

  Cena:659.00
 • Zestaw gier Game, Set & Match

  Game, Set & Match - zestaw gier aktywizujących

  Game, Set & Match jest zestawem gier dla małych dzieci i osób z trudnościami w uczeniu się. Oprogramowanie zawiera przyjazną grafikę, prosty interfejs i atrakcyjne animacje.

  Gry mogą być obsługiwane za pomocą tradycyjnej myszki i klawiatury, a także za pomocą ekranu dotykowego, jednego lub dwóch klawiszy (spacja i/lub enter).

  Cena:329.00
 • Zbliżeniowy przycisk bezprzewodowy MiniBeamer

  MiniBeamer - zbliżeniowy przycisk bezprzewodowy

  Niewielki, nowoczesny, bezprzewodowy przycisk, aktywowany poprzez zbliżenie dłoni, reaguje na ruch w odległości około 10 mm.

  Cena:1549.00
 • Program terapeutyczny

  Mówiące Obrazki - program terapeutyczny

  Program wspomagający nabywanie języka oraz terapię dzieci z zaburzeniami mowy i słuchu.

  Program opiera się na idei połączenia kolorowych plansz, animacji oraz naturalnych odgłosów otaczającego nas świata, stanowiąc uniwersalne narzędzie wspierające naturalne i wspomagane nabywanie języka oraz terapię logopedyczną, zwłaszcza dzieci z zaburzeniami rozwoju języka i dzieci z uszkodzonym narzędziem słuchu.

  Cena:1399.00
 • Bezprzewodowy komunikator No Touch Talker

  No Touch Talker - komunikator bezdotykowy

  Bezdotykowy komunikator uruchamiany ruchem dowolnych obiektów w zasięgu czujnika. Do jego aktywacji nie jest wymagany najlżejszy nawet dotyk. Doskonały do zwrócenia na siebie uwagi, prośby o pomoc itp. Pozwala na nagranie jednej wiadomości trwającej do 10 sekund.

  Cena:267.00
 • Ramię mocujące do przycisków

  Ramię mocujące do przycisków

  Slim Armstrong Mounting System (system montowania Slim Armstrong) jest to ramię, na którym można zamontować przycisk/przełącznik. Ramię to przytwierdza się do blatu biurka, stolika, wózka.

  Można też dobrać różne mocowania przycisku – odpowiednie do wielkości i kształtu przycisku.

  Cena:999.00
 • Logo modułu Memory Symbol for Windows

  Symbol for Windows – Memory

  Memory jest grą dla użytkowników języka symboli. Karty w grze Memory nie pokazują tylko zwykłych obrazów, ale także symbole z jednej albo dwóch baz danych symboli (lub fotografii).

  Cena:669.00
 • Oprogramowanie Uczeń na start

  Uczeń na start - zestaw ćwiczeń dla klas 1 - 3

  Zestaw ćwiczeń na tablicę interaktywną wspierających nauczycieli klas 1-3 (ze szczególnym uwzględnieniem klasy pierwszej) w pracy z grupą dzieci zróżnicowaną pod względem wieku i kompetencji. Wspomaga kształtowanie kluczowych kompetencji czytania, pisania i liczenia podczas obowiązkowych zajęć dydaktycznych oraz zajęć korekcyjno-wyrównawczych.

  Cena:899.00
 • Dostarczany z czterema kolorowymi nakładkami BigSwitch Twist

  BigSwitch Twist - duży przycisk 12,7 cm

  Przyciski AbleNet są zrobione z wytrzymałego na uderzenia tworzywa. Są wrażliwe na dotyk w każdym miejscu na powierzchni przełącznika. Nie jest więc konieczne centralne uderzanie w przełącznik. BigSwitch Twist ma średnicę 12,7 cm.

  Cena:329.00
 • Program Eduterapeutica Logopedia w wersji podstawowej

  Eduterapeutica Logopedia - narzędzie dla logopedów i terapeutów

  Eduterapeutica Logopedia to przyjazne i skuteczne narzędzie pracy logopedów i terapeutów. Multimedialny program diagnostyczno-terapeutyczny, wspierający specjalistów w skutecznym rozpoznawaniu wad wymowy i planowaniu indywidualnej terapii logopedycznej z wykorzystaniem bogatej bazy ćwiczeń interaktywnych, a także tradycyjnych pomocy dydaktycznych.

  Program dostępny w wersji podstawowej i rozszerzonej.

  Cena:1799.00
 • Hipp! - program przyczynowo-skutkowy

  Hipp! - kolorowy program przyczynowo-skutkowy

  Program zawiera 6 aktywności przyczynowo-skutkowych. Program budzi zainteresowanie akcjami na ekranie, pozwala zrozumieć przyczynę i skutek, ćwiczyć uwagę i używanie przycisków. Obrazki są proste i łatwe.

  Ustawienia pozwalają zmienić kolor tła, prędkość, wybór aktywności itp.

  Cena:289.00
 • Podpórka pod ramię

  Podpórka pod ramię

  Ergonomicznie zaprojektowana podpórka, zapewniająca komfort pracy użytkownika komputera, nieograniczająca możliwości wykonywania ruchów. Ruchome przeguby pozwalają swobodnie poruszać ręką w poziomej płaszczyźnie. Podpórka pomaga zredukować napięcie mięśni, a przez to likwiduje drętwienie rąk, szyi i ramion.

  Cena:499.00
 • Baza symboli Bliss dla Symbol for Windows

  Symbol for Windows – baza symboli Bliss

  W Polsce znane są systemy graficzne: piktogramy, fotografie, obrazki, system PCS, symbole Blissa, mające różny stopień trudności. Dzięki nim nie mówiące osoby, mogą wyrażać swoje potrzeby, wolę, sprzeciw.

  Cena:0.00
 • Zestaw trzech komunikatorów Talking Brix

  Talking Brix - zestaw trzech komunikatorów

  Talking Brix to trzy cieniutkie, niewielkie, lekkie komunikatory umożliwiające nagranie pojedynczej wiadomości na każdym z komunikatorów, trwającej do 10 sekund. Dzięki swoim rozmiarom ( około 4,5 cm) oraz wbudowanemu magnesowi doskonale nadają się do noszenia w kieszeni lub przytwierdzenia w dowolnym miejscu w domu czy w szkole.

  Cena:1399.00
 • Oprogramowanie Wspomaganie rozwoju PRO

  Wspomaganie rozwoju PRO - oprogramowanie terapeutyczne

  Seria programów do wczesnej terapii zaburzeń funkcji poznawczych i percepcyjno-motorycznych, wspomagania stymulacji wielozmysłowej oraz wspierania wszechstronnego rozwoju dziecka.

  Cena:3999.00
 • Komunikator Big Button

  Big Button - komunikator na trzy wiadomości

  Łatwy do aktywacji komunikator z możliwością indywidualnego dostępu do trzech wiadomości.

  W komunikatorze dostępne są dwa rodzaje odtwarzania: „pojedynczy komunikat” oraz „stuknij, aby odtworzyć”.

  Cena:359.00
 • Przycisk o średnicy 6,3 cm Jelly Bean Twist

  Jelly Bean Twist - przycisk 6,3 cm

  Przycisk o średnicy 6,3 cm. Przyciski AbleNet są zrobione z wytrzymałego na uderzenia tworzywa. Są wrażliwe na dotyk w każdym miejscu na powierzchni przełącznika. Nie jest więc konieczne centralne uderzanie w przełącznik.

  Cena:329.00
 • Opakowanie Oprogramowania Spektrum Aktyzmu Pro

  Spektrum Autyzmu PRO - program do terapii dzieci z autyzmem

  Specjalistyczny program multimedialny dla nauczycieli i terapeutów przeznaczony do terapii dzieci ze spektrum autyzmu, w wieku przedszkolnym i szkolnym.

  Cena:5499.00
 • Oprogramowanie aktywizujące Splodge

  Splodge - program aktywizujący

  Splodge jest zabawnym programem aktywizującym, który umożliwia użytkownikowi umieszczanie na ekranie różnorodnych obrazków, przy akompaniamencie charakterystycznych dla nich odgłosów, rozwijając przy tym umiejętności obsługi komputera poprzez zabawę. Wykorzystując mysz, przyciski, joystick, a także ekran dotykowy dziecko nabiera wprawy i pewności siebie w obsłudze komputera.

  Cena:149.00
 • Uchwyt na przycisk Switch Poser

  Switch Poser - uchwyt na przycisk

  Jeżeli korzystasz z przycisków i poszukujesz łatwej metody ich montażu – Switch Poser jest tym czego szukasz.

  Uwaga! Przycisk dostępny jest oddzielnie.

  Cena:579.00
 • Baza symboli Pictogram dla Symbol for Windows

  Symbol for Windows – baza symboli Pictogram

  W Polsce znane są systemy graficzne: piktogramy, fotografie, obrazki, system PCS, symbole Blissa, mające różny stopień trudności. Dzięki nim nie mówiące osoby, mogą wyrażać swoje potrzeby, wolę, sprzeciw.

  Cena:1349.00
 • Loteryjna obrazkowa All Turn It Spinner

  All Turn It Spinner - loteryjka obrazkowa

  All Turn It Spinner pod trudną nazwą kryje się świetna zabawa, loteryjka obrazkowa. Można obsługiwać ją za pomocą przycisku zewnętrznego. Gra wspiera integrację uczniów niepełnosprawnych. Dzięki All Turn It Spinner można grać w kości, koło fortuny i wiele innych gier opierających się na zasadzie loteryjki obrazkowej.

  Cena:799.00
 • Komunikator Big Button with Steps and Levels

  Big Button with Steps and Levels - komunikator z trybami poziomów i kroków

  Dostępne są dwa tryby: poziomów oraz kroków . W trybie kroków można nagrać trzy rodzaje komunikatów. Każdy na dziesięć 6-cio sekundowych kroków. Po nagraniu można wybrać rodzaj komunikatów, a Użytkownik może je odtwarzać w sekwencji, jeden po drugim.

  Cena:519.00
 • Oprogramowanie edukacyjne Kaleidoscope 2

  Kaleidoscope 2 - wsparcie wczesnej edukacji

  Kaleidoscope 2 został stworzony z myślą o wczesnej edukacji. Dostarcza narzędzi do kreatywnego malowania.

  Jest to program, który pozwala też łatwo tworzyć symetryczne lub samoczynne kształty. Najważniejsza dla niektórych może okazać się możliwość rysowania kolorowych obrazów.

  Cena:99.00
 • Przycisk ośrednicy 3,5 cm Specs Switch

  Specs Switch - przycisk 3,5 cm

  Przyciski Specs Switch można wykorzystać do uruchamiania albo zatrzymywania urządzenia elektronicznego (łącznie z zabawkami) albo zamiast kliknięcia w komputerze (z programami skanującymi).

  Cena:329.00
 • baza symboli PCS dla Symbol for Windows

  Symbol for Windows – baza symboli PCS

  W Polsce znane są systemy graficzne: piktogramy, fotografie, obrazki, system PCS, symbole Blissa, mające różny stopień trudności. Dzięki nim nie mówiące osoby, mogą wyrażać swoje potrzeby, wolę, sprzeciw.

  Cena:1999.00
 • Odtwarzacz książek Bookworm

  Bookworm - odtwarzacz książek

  Bookworm to idealne narzędzie pozwalające wprowadzić dziecko z niepełnosprawnością szczególnie z zaburzeniami mowy w świat książek. Jest prosty w obsłudze dla opiekuna czy nauczyciela, a także dla samego dziecka. Wystarczy nagrać ulubioną książkę dziecka strona po stronie na wymiennej karcie pamięci, aby mogło ono „czytać” ją samodzielnie.

  Cena:1699.00
 • Przyciski Buddy Buttons

  Buddy Buttons - przycisk

  Przyciski Buddy Buttons można wykorzystać do uruchamiania albo zatrzymywania urządzenia elektronicznego (łącznie z zabawkami) albo zamiast kliknięcia w komputerze (z programami skanującymi).

  Cena:399.00
 • Program aktywizujący Paint-ING

  Paint-ING - program aktywizujący

  Paint-ING jest programem aktywizującym, dzięki któremu użytkownik rozwija umiejętności obsługi komputera poprzez zabawę polegającą na malowaniu i stemplowaniu. Z różnymi możliwościami malowania powiązane są charakterystyczne dźwięki. Wykorzystując mysz, przyciski, a także ekran dotykowy dziecko nabiera wprawy i pewności siebie w obsłudze komputera.

  Cena:149.00
 • Komunikator QuickTalker 7

  QuickTalker 7 - komunikator na 7 wiadomości na 5 poziomach

  Komunikator, dzięki któremu można nagrać 7 komunikatów na 5 poziomach. Trzy komunikaty w górnym rzędzie są takie same dla wszystkich poziomów. Poziomy zapewniają możliwość nagrania serii komunikatów do wykorzystania w różnym czasie lub dotyczących różnych aktywności.

  Cena:1099.00
 • Baza symboli Beta dla Symbol for Windows

  Symbol for Windows – baza symboli Beta

  W Polsce znane są systemy graficzne: piktogramy, fotografie, obrazki, system PCS, symbole Blissa, mające różny stopień trudności. Dzięki nim nie mówiące osoby, mogą wyrażać swoje potrzeby, wolę, sprzeciw.

  Cena:1649.00
 • Oprogramowanie Fun Paint

  Fun Paint - kolorowanki

  Fun Paint jest wspaniałym programem dla wszystkich uczniów lubiących kolorować. Wypełnienie obrazu kolorami, zgodnie z zadanym wzorem, nagradzane jest animacją i dźwiękiem, co zwiększa zainteresowanie dziecka i dodatkowo je motywuje.

  Wykorzystując mysz, przyciski, a także ekran dotykowy dziecko nabiera wprawy i pewności siebie w obsłudze komputera.

  Cena:149.00
 • komunikator QuickTalker 12

  QuickTalker 12 - komunikator na 12 wiadomości na5 poziomach

  Komunikator, dzięki któremu można nagrać 12 komunikatów na 5 poziomach. Trzy komunikaty w górnym rzędzie są takie same dla wszystkich poziomów. Poziomy zapewniają możliwość nagrania serii komunikatów do wykorzystania w różnym czasie lub dotyczących różnych aktywności.

  Cena:1099.00
 • Stelaż podłogowy REHAdapt

  Stelaż podłogowy REHAdapt

  Stojący stelaż na kółkach do mocowania urządzeń komunikacyjnych, szczególnie polecany do mocowania tabletów, eye trackerów. Kółka zapewniające mobilność stelaża, możliwość regulacji wysokości (od ok. 51 cm do ok. 152 cm), a także dostosowania konta nachylenia zamontowanego urządzenia pozwalają na dogodne ustawienie stelaża z urządzeniem przy łóżku, fotelu, wózku inwalidzkim.

  Cena:3599.00
 • Baza symboli Picture This dla Symbol for Windows

  Symbol for Windows – baza symboli Picture This (fotografie)

  W Polsce znane są systemy graficzne: piktogramy, fotografie, obrazki, system PCS, symbole Blissa, mające różny stopień trudności. Dzięki nim nie mówiące osoby, mogą wyrażać swoje potrzeby, wolę, sprzeciw.

  Cena:1249.00
 • Oprogramowanie 1-2-3 Paint - kolorowanki

  1-2-3 Paint - kolorowanki

  1-2-3 Paint jest wspaniałym programem dla wszystkich uczniów lubiących kolorować. Wypełnienie obrazu, zgodnie z zadanym wzorem, nagradzane jest animacją i dźwiękiem co zwiększa zainteresowanie dziecka i dodatkowo je motywuje.

  Wykorzystując mysz, przyciski, a także ekran dotykowy dziecko nabiera wprawy i pewności siebie w obsłudze komputera.

  Cena:149.00
 • Przycisk PicturePlate Switch

  PicturePlate Switch - przycisk

  Prosty w użyciu przycisk, który można łatwo aktywować, niewielką siłą nacisku. Aktywacja przycisku sygnalizowana jest poprzez kliknięcie. Umożliwia uruchomianie rożnego rodzaju urządzeń wspomagających komunikację alternatywną oraz innych urządzeń.

  Cena:419.00
 • Komunikator QuickTalker 23

  QuickTalker 23 - komunikator na 23 wiadomości na 5 poziomach

  Komunikator, dzięki któremu można nagrać 23 komunikaty na 5 poziomach. Trzy komunikaty w górnym rzędzie są takie same dla wszystkich poziomów. Poziomy zapewniają możliwość nagrania serii komunikatów do wykorzystania w różnym czasie lub dotyczących różnych aktywności.

  Cena:1099.00
 • Stelaż na biurko REHAdapt

  Stelaż na biurko REHAdapt

  Stelaż, który pozwala na zamontowanie urządzenia i postawienie go na biurku. Szeroki zakres regulacji, wysokości (od 0,5 cm do 24 cm) oraz kąta nachylenia zamontowanego urządzenia.  Stelaż wyposażony w specjalną nóżkę antypoślizgową.

  Cena:1999.00
 • klucz USB Symbol for Windows

  Symbol for Windows – klucz USB

  Klucz sprzętowy jest niezbędny wtedy, kiedy Użytkownik Symbol for Windows zamierza przenosić się pomiędzy komputerami. Każdy moduł programu Symbol for Windows może być aktywowany poprzez klucz USB, który zapewnia dostęp do programu powołanej osobie, stanowi więc zabezpieczenie przed nieuprawnionym użyciem oprogramowania.

  Cena:129.00
 • BIGmack widziany z boku

  BIGmack - komunikator na wiadomość do 120 sek.

  Komunikator z dużą powierzchnią aktywacji, na który można nagrać i odtwarzać wiadomość trwającą do 120 sekund. Ze względu na duży rozmiar szczególnie pomocny w komunikacji osobom z niepełnosprawnością ruchową, z zaburzeniami widzenia lub z niepełnosprawnością intelektualną.

  Cena:849.00
 • Pablo - komputerowa kolorowanka

  Pablo - komputerowa kolorowanka

  Pablo to komputerowa kolorowanka, której zaletą jest możliwość wykonywania ćwiczeń za pomocą funkcji skanowania. Dla dzieci i osób, które nie mogą malować rękami, PABLO nadaje się jako odpowiedni środek zastępczy do malowania na komputerze. Za pomocą programu można malować i przemalowywać rysunki. Z pudełka z farbami można wybrać wszystkie lub tylko niektóre kolory.

  Cena:419.00
 • Pojedyncze ramię ModularHose

  Pojedyncze ramię ModularHose

  Pojedyncze, elastyczne mocowanie o długości 35 cm z możliwością jego wygięcia w różnym kierunku. Dodatkowo ramię wyposażone jest w specjalne klamry pozwalające na jego przytwierdzenie np. do blatu stołu, przy łóżku.

  Cena:699.00
 • Logo aplikacji Snap Scene

  Snap Scene - aplikacja do etykietowania zdjęć

  Zrób zdjęcie i oznacz je odpowiednimi etykietami dźwiękowymi, aby umożliwić dziecku  natychmiastową komunikację. Dzięki Snap Scene każda chwila codziennego życia może stać się niepowtarzalną okazją do nauki porozumiewania się, nauki mowy i języka.

  Cena:299.00
 • Przycisk i interfejs Switch Click USB

  Switch Click USB - mały przycisk i interfejs w jednym

  Switch Click to trwały przycisk i interfejs w jednym, który można podłączyć bezpośrednio do komputera. Naciskając Switch Click wysyłamy informację o kliknięciu lewym przyciskiem myszy.

  Cena:799.00
 • Program aktywizujący A-Maze-Ing

  A-Maze-Ing - program aktywizujący

  A-Maze-Ing jest programem aktywizującym, dzięki któremu użytkownik rozwija umiejętności obsługi komputera poprzez zabawę polegającą na przemierzaniu labiryntów. Wykorzystując mysz, przyciski, a także ekran dotykowy dziecko nabiera wprawy i pewności siebie w obsłudze komputera.

  Cena:149.00
 • Trzypoziomowy komunikator BIG Step-by-Step

  BIG Step-by-Step - komunikator z 3 poziomami

  Komunikator, który pozwala nagrać szereg komunikatów na trzech poziomach, odtwarzanych później sekwencyjnie, po każdorazowym naciśnięciu przycisku. Dzięki przełącznikowi poziomów (3 poziomy) można przygotować sekwencje na różne pory dnia, lub na typowe sytuacje. Łączna długość sekwencji na wszystkich poziomach wynosi 240 sekund.

  Cena:1199.00
 • Aplikacja Boardmaker & Speaking Dynamically Pro

  Boardmaker & Speaking Dynamically Pro - program do tworzenia interaktywnych tablic

  Boardmaker & Speaking Dynamically Pro to program wspierający komunikację alternatywną, służy do tworzenia interaktywnych plansz komunikacyjnych, materiałów edukacyjnych: nakładek, kart pracy, planów dnia, plansz zadaniowych z możliwością ich wydruku i wykorzystania bezpośrednio przy użyciu komputera.

  Cena:3199.00
 • Przycisk bezprzewodowy Jelly Beamer

  Jelly Beamer - przycisk bezprzewodowy 6,3cm

  Jelly Beamer to przycisk umożliwiający bezprzewodowe sterowanie komputerem, urządzeniami elektrycznymi oraz zabawkami, z odległości do 9 metrów. Składa się z dwóch urządzeń: nadajnika i odbiornika.

  Cena:1448.00
 • Podwójne ramię ModularHose

  Podwójne ramię ModularHose

  Elastyczne mocowanie do tabletu wyposażone w podwójne ramię o długości 45 cm z możliwością jego wygięcia w różnym kierunku oraz ze zintegrowaną podstawką do mocowania tabletu zapewniającą maksymalną stabilność oraz pozwalającą na obrócenie tabletu w poziomie i w pionie.

  Cena:999.00
 • Urządzenie do sterowania BJ Wobble Switch

  BJ Wobble Switch - rączka do sterowania

  BJ Wobble Switch jest ruchomą, miłą w dotyku rączką. Poruszona w dowolnym kierunku, aktywuje kliknięcie. Użytkownik słyszy przełączenie, a więc uzyskuje informacje, że przycisk został poprawnie użyty.

  Cena:619.00
 • Tworzenie tablicy w Boardmaker 7

  Boardmaker 7 - aplikacja do tworzenie m.in. tablic, komunikacyjnych

  Boardmaker 7 to wspaniałe rozwiązanie dedykowane do edukacji specjalnej opartej na symbolach. W najnowszym oprogramowaniu zwiększono ilość symboli PCS aż do 45000 oraz, co istotne, dodano internetową wyszukiwarkę symboli.

  Cena:1899.00
 • Komunikator LITTLEmack

  LITTLEmack - komunikator na wiadomość 120 sek.

  Komunikator umożliwiający nagranie i odtwarzanie jednej wiadomości trwającej maksymalnie 120 sekund. Dziecko może go używać do robienia notatek dla innego ucznia, wysłuchiwać imion, przyłączyć się do piosenki albo historyjki zawierającej powtarzającą się frazę.

  Cena:849.00
 • Oprogramowanie PuzzleWorld

  PuzzleWorld - kolekcja puzzli

  PuzzleWorld jest kolekcją dobrze znanych puzzli w wersji komputerowej. Zawiera setki rysunków i zdjęć, które można układać. W programie można również wykorzystać własne zdjęcia.

  Wirtualne puzzle zostały zaprojektowana szczególnie dla dzieci, które ze względu na dysfunkcję lub niepełnosprawność nie mają możliwości układać tradycyjnych puzzli.

  Cena:459.00
 • iPhone z oprogramowaniem Sounding Board

  Sounding Board - oprogramowanie wspomagające komunikację

  SoundingBoard to oprogramowanie wspomagające komunikację alternatywną przeznaczone do urządzeń iPhone, iPod Touch, lub iPad, dzięki, któremu urządzenia te mogą spełniać rolę komunikatora. Z SoundingBoard możesz tworzyć plansze wspomagające komunikację korzystając z bazy symboli AbleNet lub z własnych zdjęć.

 • Przycisk w formie rączki do ściskania Grasp Switch

  Grasp Switch - przycisk aktywowany poprzez ściśnięcie dłoni

  Grasp Switch, dzięki nietypowej budowie i sposobie aktywacji, może być stosowany przez osoby, które nie mogą naciskać okrągłych przycisków, a kontrolują zaciskanie dłoni.

  Cena:1399.00
 • Logo aplikacji Grid for iPad

  Grid for iPad - aplikacja wspomagająca komunikację

  Grid for iPad to aplikacja przeznaczona na urządzenia z systemem iOS wspomagająca komunikację alternatywną, która pozwala wypowiadać się każdej osobie z problemami w komunikacji.

  Cena:2299.00
 • Komunikator LITTLE Step-by-Step

  LITTLE Step-by-Step - komunikator z 3 poziomami

  Komunikator, który pozwala nagrać szereg komunikatów na trzech poziomach, odtwarzanych później sekwencyjnie, po każdorazowym naciśnięciu przycisku. Dzięki przełącznikowi poziomów (3 poziomy) można przygotować sekwencje na różne pory dnia, lub na typowe sytuacje. Łączna długość sekwencji na wszystkich poziomach wynosi 240 sekund.

  Cena:1199.00
 • Kolekcja gier PlayWithMe

  PlayWithMe - kolekcja sześciu gier

  PlayWithMe to kolekcja sześciu gier ćwiczących umiejętności współpracy oraz rywalizacji: program opiera się na koncepcji wdrażania nie tylko do gry w pojedynkę (przeciwko komputerowi), ale również do wspólnej gry z drugą osobą. W niektórych grach gracze będą grać przeciwko sobie a w innych współpracować aby wygrać. Poszczególne gry mogą być obsługiwane za pomocą jednego lub dwóch przycisków.

  Cena:479.00
 • Urządzenie wspomagające Resetea

  Resetea - urządzenie, organizer wspierajacy edukację

  Resetea to urządzenie zaprojektowane przez nauczyciela dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych (SPE) Andrésa Collazosa, pierwotnie przeznaczone dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, deficytami funkcji poznawczych, trudnościami w uczeniu się, demencją. Urządzenie jest idealnym rozwiązaniem w zakresie organizacji sekwencji zadań oraz planowania ponieważ pozwala określić ile czasu pozostało do ukończenia każdego zadania.

  Cena:1999.00
 • Ekran jednej z gier Easy Games

  Easy Games - zestaw 6 gier

  Program składa się z 6 gier. Każda gra ma wiele poziomów i zawiera łatwe oraz trudniejsze aktywności. Gry nadają się dla dzieci od 4 roku życia. Pozwala wyrobić umiejętności użycia myszy i przycisku.

  Cena:289.00
 • Logo programu Grid 3

  Grid 3 - oprogramowanie wspomagające komunikację

  Grid 3 to bardzo proste w obsłudze, posiadające nowoczesny interfejs  oprogramowanie wspomagające komunikację alternatywną, pozwalające na komunikację za pomocą symboli, tekstu lub symboli i tekstu, a także syntezatora, posiada szereg funkcji ułatwiających obsługę komputera oraz umożliwiających sterowanie urządzeniami otoczenia takimi jak np. telewizor, telefon.

  Cena:2899.00
 • Komunikator LITTLE Step-by-Step Choice with Levels

  LITTLE Step-by-Step Choice with Levels - komunikator z 3 poziomami

  LITTLE Step-by-Step Choice with Levels może być wykorzystywany jako narzędzie pracy z testami wielokrotnego wyboru lub w codziennych sytuacjach, by jeszcze bardziej wspierać niezależność Użytkownika i dać Mu większą swobodę wypowiedzi.

  Cena:1399.00
 • Przycisk wymagajacey bardzo małej siły nacisku Micro Light Switch

  Micro Light Switch - przycisk wymagający bardzo małej siły nacisku

  Micro Light Switch wymaga zaledwie 0,4 uncji siły nacisku (ok.11 gram), aby został aktywowany. Łatwo można umieścić go w miejscu najbardziej komfortowym dla użytkownika.

  Cena:499.00
 • QiCare - urządzenie do odwracania stron w książkach

  QiCare - urządzenie odwracające strony w książkach i czasopismach

  QiCare to doskonała pomoc w tradycyjnym czytaniu książek, czasopism, broszur itp. Pełni funkcję automatycznego asystenta do przewracania kartek dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową podczas czytania ulubionej książki czy prasy.

  Cena:1499.00
 • Lekki i czuły przycisk Leaf Switch

  Leaf Switch - lekki,czuły przycisk

  Leaf Switch to lekki, czuły przycisk. Leaf Switch dostarczany jest z gąbką, którą można zdjąć i wyczyścić. Użytkownik otrzymuje zwrotną informację dotykową i słuchową, potwierdzającą aktywowanie przycisku.

  Cena:1099.00
 • Zestaw gier MegaMix

  MegaMix - zestaw kilku gier

  MegaMix to zestaw następujących gier: Maze, Scratching, Complete the Picture, Dot to Dot , Paintbook, Domino, Music Games, Fruit Picking.

  Cena:379.00
 • Komunikator Smooth Talker

  Smooth Talker - wszechstronny komunikator

  Smooth Talker to jeden z najbardziej wszechstronnych komunikatorów dostępnych na rynku. Umożliwia nagranie zarówno pojedynczych komunikatów, jak i komunikatów w sekwencji.

  Cena:899.00
 • Oprogramowanie SymWord

  SymWord - mówiący edytor tekstu

  Oprogramowanie SymWord to mówiący edytor tekstu dla osób wymagających alternatywnej komunikacji. Pozwala na pisanie za pomocą dostarczonych z programem symboli, pełnych słów (pisanie globalne), liter. Umożliwia obsługę komputera za pomocą myszy, klawiatury i przycisków, posiada tryb skanowania* pól planszy.

  Cena:1590.00
 • Zestaw czterech gier OOOps!

  OOOps! - kolekcja czterech gier

  Kolekcja czterech gier arkadowych. Można grać z pomocą myszy lub przycisku. Wysokiej jakości grafika i animacje zainteresują uczniów w każdym wieku. Do wyboru: balon, statek kosmiczny, samochód lub łódź podwodna. Celem gry jest zebranie tak wielkiej liczby kryształów, jak to możliwe bez napotkania na przeszkodę.

  Cena:349.00
 • przycisk aktywowany delikatnym dotknięciem Pillow Switch

  Pillow Switch - przycisk aktywowany delikatnym dotknięciem

  Pillow Switch, dzięki specjalnej piance jest tak delikatny w dotyku, że świetnie nadaje się do obsługiwania go za pomocą przyłożonego do niego policzka czy głowy. W łatwy sposób można go przytwierdzić do oparcia fotela lub poduszki, równie łatwo można go przenieść w inne miejsce.

  Cena:569.00
 • komunikator Smooth Talker z poziomami

  Smooth Talker - komunikator z poziomami

  Smooth Talker z poziomami to jeden z najbardziej wszechstronnych komunikatorów dostępnych na rynku. Umożliwia nagranie zarówno pojedynczych komunikatów, jak i komunikatów w sekwencji na pięciu poziomach. Mogą one być następnie odtwarzane w różnych trybach.

  Cena:999.00
 • Oprogramowanie SymWriter

  SymWriter - oprogramowanie wspierające pisanie i czytanie

  SymWriter jest programem stworzonym dla uczniów i osób dorosłych mających problemy z pisaniem i czytaniem. Doskonale sprawdzi się również jako pomoc dla uczniów rozpoczynających przygodę z literaturą, dla uczniów szkół specjalnych, osób z problemami w uczeniu się, osób niepełnosprawnych i wymagających alternatywnej komunikacji.

  Cena:999.00
 • Dwukierunkowy przycisk BJ Sensitive Dual Switch

  BJ Sensitive Dual Switch - przycisk dwukierunkowy

  Przycisk BJ Sensitive Dual Switch posiada podwójny czujnik, wykrywający ruch w dwóch kierunkach. Zaprojektowany jest tak, by reagować na delikatny ruch i krótkie bodźce, takie jak ruch języka, policzka, podbródka czy palca. BJ Sensitive Dual to dwa przyciski w jednym!

  Cena:699.00
 • Program do nauki obsługi myszy CatchMe

  CatchMe - nauka obsługi myszy komputerowej

  CatchMe jest prostym w obsłudze i kreatywnym programem do swobodnej nauki obsługi myszy komputerowej. Celem jest opanowanie najważniejszych czynności myszy (ruch, klikanie lewym przyciskiem, podwójne kliknięcie, kliknij-przeciągnij-kliknij, przeciągnij i upuść). Poza tym szereg ćwiczeń wspomaga naukę rozpoznawania i kojarzenia kolorów, kształtów, liczb, liter.

  Cena:329.00
 • Oprogramowanie Clicker 6

  Clicker 6 - oprogramowanie wspierajace naukę pisania i czytania

  Clicker 6 to narzędzie o udowodnionej skuteczności, które pomaga uczniom osiągnąć szybkie i trwałe efekty w nauce czytania i pisania. Program jest powszechnie stosowany na całym świecie  w edukacji ogólnodostępnej jak również w edukacji uczniów z indywidualnymi  potrzebami.

  Cena:1299.00
 • Komunikator z dwoma poziomami iTalk 2

  iTalk 2 - komunikator z 2 przyciskami i 3 poziomami

  Komunikator z dwoma przyciskami, pozwalający na nagranie i odtwarzanie dwóch komunikatów na trzech poziomach. Na iTalk można nagrać sześć komunikatów, po dwa na każdym poziomie, których łączna długość nie może przekroczyć 240 sekund.

  Cena:1199.00
 • Przycisk zbliżeniowy Candy Corn<sup>TM</sup>

  Candy CornTM Switch- przycisk zbliżeniowy

  Candy Corn to niewielki przycisk zbliżeniowy, do aktywacji którego nie jest wymagana siła, wystarczy poruszyć dłonią lub inną częścią ciała w odległości ok. 10 mm od przycisku, aby go aktywować. Aktywacja przycisku sygnalizowana jest dźwiękiem oraz diodą.

  Cena:1499.00
 • Zestaw czterech krzyżówek

  Krzyżówki - 4 ćwiczenia w formie krzyżówek

  Program, składa się z czterech różnych ćwiczeń w formie krzyżówki, polegających na rozwiązywaniu ich, wyszukiwaniu odpowiednich wyrazów, przyporządkowywaniu wyrazów do obrazków, a także uzupełnianiu brakujących liter. Program posiada bogatą grafikę, a krzyżówki są wspierane animacjami oraz dźwiękiem.

  Cena:379.00
 • Oprogramowanie MÓWik na tablecie

  MÓWik 2.0 - oprogramowanie wspierające komunikację

  MÓWik  działający w oparciu o system Android (tablety, smartfony) , z syntezą mowy Ivona (głos męski, głos damski), przeznaczony do komunikacji alternatywnej i wspomagającej, dla osób mających poważne problemy z porozumiewaniem się za pomocą mowy.

  Cena:1090.00
 • Komunikator iTalk 4

  iTalk 4 z poziomami - komunikator z 4 przyciskami i 2 poziomami

  Komunikator z czterema przyciskami umożliwiający nagranie wiadomości na trzech poziomach.

  NOWY komunikator iTalk 4 z poziomami zapewnia użytkownikowi dostęp do czterech lokalizacji wiadomości.

  Cena:1499.00
 • Menu oprogramowanie Communicator 5

  Communicator 5 - oprogramowanie do kumunikacji alternatywnej

  Communicator 5 to specjalistyczne oprogramowanie zaprojektowane po to, aby wspomagać osoby w komunikacji. Aplikacja przeznaczona jest zarówno dla dorosłych, jak i dzieci z różną niepełnosprawnością. Funkcje komunikacji tekstowej, prostych klawiatur, predykcji oraz łatwej obsługi komputera sprawiają, że jest to doskonałe narzędzie dla osób ze specjalnymi potrzebami, potrafiących czytać i pisać.

  Cena:2999.00
 • Urządzenie z pięcioma przyciskami Piko Five Action Switch

  Piko Five Action Switch - urządzenie z pięcioma przyciskami

  Okrągłe urządzenie o średnicy 50 mm z pięcioma różnokolorowymi przyciskami. Każdy ma średnicę ok 8 mm i służy do przesuwania kursora myszy w czterech różnych kierunkach, zatwierdzanych środkowym przyciskiem.

  Cena:1129.00
 • Oprogramowanie Zabawy z literkami

  Zabawy z literkami - program do nauki liter

  Zabawy z literkami to oprogramowanie przeznaczone do nauki liter alfabetu, wspomagania nauki czytania i pisania. Składa się z 12 różnych ćwiczeń o bogatej grafice, wspieranych animacjami i dźwiękiem. W programie zawarte są zadania polegające na: uzupełnianiu brakujących liter alfabetu, układaniu wyrazów, odszukiwaniu liter pasujących do wyrazu, podpisywaniu obrazków i wiele innych.

  Cena:379.00
 • Ćwiczenia Kolorowe literki I

  Kolorowe literki I - zabawy uczące liter

  Na płycie znajdują się zadania wprowadzające dziecko w świat liter: prezentacje liter, zadania uczące rozpoznawania, kojarzenia pierwszej litery wyrazu, podpisywania obrazków, a także układanki i kolorowanki.

  Cena:35.00
 • Bardzo czułyprzycisk Piko Button 50

  Piko Button 50 - bardzo czuły przycisk 49 mm

  Okrągły przycisk o średnicy 49 mm, bardzo czuły na dotyk, może być aktywowany poprzez delikatny nacisk nawet jednym palcem.

  Cena:449.00
 • Alfabet - multimedialne zabawy

  Alfabet - multimedialne zabawy

  Program ALFABET to multimedialne zabawy na materiale obrazkowym, literowym, wyrazowym z jednoczesnymi zabawami dźwiękami mowy (głoskami). Zawiera obrazkowo-dźwiękową naukę liter i wyrazów, identyfikowania ich z głoskami. Powstał z myślą o zastosowaniu go jako pomocy dydaktycznej w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym do rozwijania gotowości szkolnej w zakresie czytania i pisania.

  Cena:70.00
 • Prosty komunikator PartnerPlus Four

  PartnerPlus Four - komunikator na 4 wiadomości

  Prosty komunikator z możliwością nagrania czterech komunikatów na dwóch poziomach o łącznej długości 48 sekund.

  Cena:1549.00
 • Bardzo czuły przycisk Piko Button 30 - bardzo czuły przycisk 29 mm

  Piko Button 30 - bardzo czuły przycisk 29 mm

  Okrągły przycisk o średnicy 29 mm, bardzo czuły na dotyk, może być aktywowany poprzez delikatny nacisk nawet jednym palcem.

  Cena:449.00
 • Podwójny przycisk PikoDual 50

  PikoDual 50 - podwójny przycisk

  Zestaw dwóch bardzo trwałych i czułych przycisków, które realizują funkcję lewego oraz prawego klawisza myszy. Średnica jednego przycisku to ok. 49 mm. Oba przyciski umieszczone są na jednej podstawce w odległości około 3 mm od siebie.

  Cena:799.00
 • Zestaw 21 ćwiczeń do nauki j. angielskiego Reading World

  Reading World - zestaw 21 ćwiczeń do nauki j. angielskiego

  Zestaw 21 ćwiczeń/gier do nauki języka angielskiego. Rozwija umiejętności czytania liter, rozpoznawania słów po angielsku.

  Różne ćwiczenia pozwalają na pracę z pojedynczymi literami, budowanie słów lub pracę z wyrazami. Program uczy kolejności alfabetycznej, kojarzenia obrazów z wyrazami.

  Cena:379.00
 • Gry edukacyjne Matematyka

  Matematyka - 7 gier do nauki w zakresie do 10

  Piękna grafika, zaskakujące elementy i ciekawe zadania zachęcają ucznia do pracy z grą Matematyka. Siedem programów, które w oryginalny sposób przedstawiają działania matematyczne w zakresie 10, łączy naukę z zabawą. Uczeń utrwala materiał i doskonali umiejętności matematyczne. Program polecany również dla osób z dyskalkulią i akalkulią.

  Cena:299.00
 • Podwójny przycisk PikoDual 30

  PikoDual 30 - podwójny przycisk

  Zestaw dwóch bardzo trwałych i czułych przycisków, które realizują funkcję lewego oraz prawego przycisku myszy. Średnica jednego przycisku to ok. 29 mm. Oba przyciski umieszczone są na jednej podstawce w odległości około 3 mm od siebie.

  Cena:749.00
 • Talking Photo Album

  Talking Photo Album - mówiący album do zdjęć

  Prosty w obsłudze album do zdjęć umożliwiający nagranie i odtwarzanie opisu do każdego zdjęcia. Wystarczy włożyć odpowiednie zdjęcia, czy obrazki i nagrać stosowną informację dla każdego z nich.

  Cena:449.00
 • Maleńki podwójny przycisk FingerButton Dual

  FingerButton Dual - bardzo czuły,niewielki podwójny przycisk

  Dwa bardzo czułe przyciski umieszczone na jednym przylepcu, który można owinąć dookoła palca. Przycisk są niezwykle czułe, dlatego też mogą być pomocne osobom z osłabioną siłą mięśni.

  Cena:729.00
 • Zabawy edukacyjne Policzmy

  Policzmy - doskonalenie umiejęctności liczenia

  Liczenie na konkretach, porównywanie, rozpoznawanie liczb – te i wiele innych umiejętności dziecko doskonali podczas pracy z programem Policzmy. Kolorowa grafika i atrakcyjna forma gier zachęcają dziecko do nauki przez zabawę. Program przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym, starszych z niepełnosprawnością intelektualną, a także dla osób z dyskalkulią lub akalkulią.

  Cena:299.00
 • Komunikator Voice Cue

  Voice Cue - komunikator na 5 wiadomości

  Komunikator odtwarzający do pięciu różnych komunikatów o określonych porach. Do każdej wiadomości można przypisać dwie pory odtwarzania. Np. komunikat „weź lekarstwa” może być ustawiony na 8 rano i 21 wieczorem.

  Cena:239.00
 • Ćwiczenia z liczbami od 1 - 20

  123 - ćwiczenia z liczbami od 1 - 20

  123 to program wymyślony do ćwiczenia z liczbami od 1 do 20. Zawiera 10 zabawnych ćwiczeń, utrwalających umiejętności liczenia do 20. Można z nim ćwiczyć dodawanie, odejmowanie z pomocą wielu animacji, muzyki i niespodzianek! Program 123 jest odpowiedni do początkowej edukacji matematycznej, dla edukacji specjalnej i przedszkolnej.

  Cena:379.00
 • Komunikator GoTalk 4+

  GoTalk 4+ - kominikator na 22 wiadomości

  GoTalk 4+ to lekki, przenośny komunikator umożliwiający nagranie i odtwarzanie do 20 komunikatów plus 2 komunikaty dodatkowe – stałe, czyli takie, które użytkownik zawsze musi mieć pod ręką, są one takie same na każdym poziomie nagrań.

  Cena:1199.00
 • Mysz adaptowana z interfejsem do podłączenia przycisku

  Mysz adaptowana z interfejsem do podłączenia przycisku

  Standardowa mysz zaadaptowana do potrzeb użytkowników posługujących się przyciskami. Pozwala na podłączenie dwóch switchy, dzięki którym można swobodnie klikać.

  Cena:119.00
 • Adapter AMAneo BTi

  AMAneo BTi - adapter myszy dla urządzeń z iOS

  AMAneo BTi to pierwszy na świecie adapter myszy przeznaczony do urządzeń typu iPad oraz iPhone. Adapter pozwala na obsługę urządzeń z systemem iOS za pomocą dowolnej myszy lub urządzenia alternatywnego takiego jak trackball, joystick, mysz nagłowna itp.

  Cena:1699.00
 • komunikator GoTalk 9+

  GoTalk 9+ - komunikator na 48 wiadomości

  GoTalk 9+ to lekki, przenośny komunikator umożliwiający nagranie i odtwarzanie do 45 komunikatów plus 3 komunikaty dodatkowe – stałe, czyli takie, które użytkownik zawsze musi mieć pod ręką, są one takie same na każdym poziomie nagrań.

  Cena:1299.00
 • Zabawy edukacyjne

  Zabawy edukacyjne

  Zabawy edukacyjne na płytach CD: Tangram, Słoneczne układanki, Zimowe układanki, Gwiazdkowe układanki, Kartki świąteczne, Kolorowanki, Układanki-dobieranki (1, 2, 3).

  Cena dotyczy jednego programu.

  Programy te nie wymagają instalacji.

  Cena:20.00
 • Komunikator GoTalk9+ Lite

  GoTalk9+ Lite - komunikator na 48 wiadomości

  GoTalk 9+Lite to lekki, przenośny komunikator umożliwiający nagranie i odtwarzanie do 45 komunikatów plus 3 komunikaty dodatkowe – stałe, czyli takie, które użytkownik zawsze musi mieć pod ręką, są one takie same na każdym poziomie nagrań.

  Cena:1999.00
 • Ogólnorozwojowe oprogramowanie Porusz Umysł

  Porusz Umysł - ogólnorozwojowy program edukacyjny

  Program Porusz umysł narodził się z wiedzy, doświadczeń w pracy i obserwacji rozwoju dzieci. Jest to program komputerowy wspomagający rozwój psychoruchowy dzieci i młodzieży. Kierowany jest do wszystkich w celu podniesienia umiejętności szkolnych, zapobiegania deficytom, osiągania sukcesów, podnoszenia motywacji do zdobywania wiedzy w sposób szybki i trwały.

  Cena:79.00
 • Przycisk bezprzewodowy Sweety! 1×12,7

  Sweety! 1×12,7 - przycisk bezprzewodowy

  Bezprzewodowy przycisk umożliwiający osobie niepełnosprawnej zdalną obsługę komputera. Wykorzystuje technologię Bluetooth i współpracuje bezpośrednio z dowolnym komputerem wyposażonym w ten moduł.

  Cena:1399.00
 • Komunikator GoTalk 20+

  GoTalk 20+ - komunikator na 105 wiadomości

  GoTalk 20+ to lekki, przenośny komunikator umożliwiający nagranie i odtwarzanie do 100 komunikatów plus 5 komunikatów dodatkowych – stałych, czyli takich, które użytkownik zawsze musi mieć pod ręką, są one takie same na każdym poziomie nagrań.

  Cena:1399.00
 • Podwójny przycisk bezprzewodowy Sweety! 2×12,7

  Sweety! 2×12,7 - podwójny przycisk bezprzewodowy

  Bezprzewodowy przycisk umożliwiający osobie niepełnosprawnej zdalną obsługę komputera. Wykorzystuje technologię Bluetooth i współpracuje bezpośrednio z dowolnym komputerem wyposażonym w ten moduł. Efektywny zasięg urządzenia wynosi 10 metrów.

  Cena:1599.00
 • Zrzut ekranu programu SwitchIt Sports Extra

  SwitchIt - programy do nauki pracy ze switchem

  Programy przeznaczone są dla początkującego użytkownika AT do nauki pracy ze switchem. Ciekawe scenki przydadzą się w czasie zajęć rewalidacyjnych, logopedycznych a fiszki w języku angielskim pomogą opanować słownictwo w zakresie wybranych sportów, związane z farmą i rolnictwem, z nawykami higienicznymi i ze świętami Bożego Narodzenia.

  zapytaj o cenę
 • Podpórka dla komunikatorów GoTalk Carry Stand

  GoTalk Carry Stand - podpórka do komunikatorówGoTalk

  Wygodna teczka/podpórka do urządzeń GoTalk 4+, GoTalk 9+ i GoTalk 20+. GoTalk Carry Stand może być wykorzystywana jako teczka zabezpieczająca do przechowywania komunikatora GoTalk jak również jako podpórka umożliwiająca postawienie komunikatora. Idealna do pracy w domu, w szkole oraz w celu ochrony komunikatora podczas przenoszenia.

  Cena:299.00
 • Podwójny przycisk bezprzewodowy Sweety! 2×6,3

  Sweety! 2×6,3 - podwójny przycisk bezprzewodowy

  Bezprzewodowy przycisk umożliwiający osobie niepełnosprawnej zdalną obsługę komputera. Wykorzystuje technologię Bluetooth i współpracuje bezpośrednio z dowolnym komputerem wyposażonym w ten moduł. Efektywny zasięg urządzenia wynosi 10 metrów.

  Cena:1549.00
 • Komunikator GoTalk Express 32

  GoTalk Express 32 - komunikator na 160 wiadomości

  Jest to prosty w użyciu, przenośny, solidny komunikator charakteryzujący się doskonałą jakością dźwięku, pozwalający na nagranie do 160 wiadomości. Komunikator wyposażony w specjalne diody LED stanowiące podpowiedź wizualną, opcje dodania 1,5 sekundowej podpowiedzi głosowej lub sygnalizacji dźwiękowej do każdej wiadomości, funkcje skanowania, a także możliwość podłączenia dodatkowych przycisków.

  Cena:3819.00
 • Sweety! Interfejs

  Sweety! Interfejs - do podłączania przycisków

  Sweety! Interfejs, za pomocą podłączanych do niego przycisków umożliwia osobie niepełnosprawnej zdalną obsługę komputera. Posiada 5 gniazd typy jack. W zależności od potrzeb Użytkownika,

  Cena:999.00
 • Komunikator Super Talker

  Super Talker - wielofunkcyjny komunikator

  SuperTalker to łatwe w użyciu, bardzo przydatne narzędzie, które może się rozwijać wraz z uczniem. Urządzenie może służyć jako jedno-, dwu-, cztero lub ośmiopolowy komunikator. Uczeń, który przeszedł na wyższy poziom nie musi się uczyć nowego urządzenia – wystarczy przełączyć SuperTalker na inną liczbę pól.

  Cena:2749.00
 • Interfejs JoyCable

  JoyCable - interfejs do podłączania przycisków do komputera

  JoyCable jest szybkim i łatwym sposobem na połączenie przycisków z komputerem. JoyCable łączy się z komputerem przez port USB. Można podłączyć jeden lub dwa przyciski standardowym wejściem 3,5 mm.

  Cena:999.00
 • Zaawansowany komunikator Tech/Talk 6 poziomów ECU

  Tech/Talk 6 poziomów ECU - zaawansowany komunikator na 48 wiadomości

  Zaawansowany komunikator umożliwiający nagranie i odtwarzanie 48 wiadomości. Urządzenie jest wyposażone dodatkowo w możliwość włączania/wyłączania urządzeń elektrycznych.

  Cena:6199.00
 • Tapio – interfejs do iPada i iPhone’a

  Tapio – interfejs do iPada i iPhone’a

  Tapio to niezawodny interfejs USB, który można podłączyć do urządzenia z systemem operacyjnym iOS za pomocą adaptera USB. Obsługuje standardowe wtyczki stereo lub mono o średnicy 3,5 mm.

  Cena:799.00
 • Zaawansowany komunikator Tech/Talk 8 poziomów

  Tech/Talk 8 poziomów - zaawansowanykomunikator na 64 wiadomości

  Zaawansowany komunikator umożliwiający nagranie i odtwarzanie 64 wiadomości.

  Cena:2749.00
 • Swifty - interfejs do podłączania przycisków

  Swifty - interfejs do podłączania przycisków

  Swifty jest interfejsem, który umożliwia podłączenie przycisków. Jest bardzo mały. Przycisk jest podłączony do interfejsu 3,5 mm jack’iem mono lub stereo. Interfejs do komputera jest podłączony przez port USB – nie potrzebuje zewnętrznego zasilania.

  Cena:599.00
 • Zaawansowany komunikator Tech/Speak 2 poziomy

  Tech/Speak 2 poziomy - zaawansowany komunikator na 64 wiadomości

  Zaawansowany komunikator umożliwiający nagranie i odtwarzanie 64 wiadomości.

  Cena:3499.00
 • BJ Click - interfejs do podłaczania przycisków

  BJ Click - interfejs do podłaczania przycisków

  BJ Click posiada cztery wejścia na przyciski, które mają odpowiadać za ruch kursora, oraz dwa dodatkowe na przyciski, które mają odpowiadać za wybrane akcje. Przyciski dostępne osobno.

  Cena:1099.00
 • Przełącznik Cosmo

  Cosmo - system doskonalenia umiejętności motorycznych, komunikacyjnych i poznawczych

  Cosmo to wielokrotnie nagradzany system, który zmienia sposób, w jaki uczniowie mogą doskonalić swoje umiejętności motoryczne, poznawcze i komunikacyjne.

  Wyświetlana pierwotnie cena dotyczy Cosmo Switch.

  Cena:1199.00
 • Zaawansowany komunikator Tech/Speak 6 poziomów ECU

  Tech/Speak 6 poziomów ECU - zaawansowanykomunikator na 192 wiadomości

  Zaawansowany komunikator umożliwiający nagranie i odtwarzanie 192 wiadomości. Urządzenie wyposażone dodatkowo w możliwość włączania/wyłączania urządzeń elektrycznych.

  Cena:7799.00
 • Interfejs USB Hitch 2

  Hitch 2 - interfejs USB

  Hitch 2 to interfejs USB posiadający pięć wejść typu jack 3,5 mm dla zewnętrznych przycisków oraz jedno 9-pinowe wejście szeregowe umożliwiające podłączenie joysticka lub przełącznika. Korzystając z oprogramowania dedykowanego dla przycisków, użytkownicy mogą sterować komputerem, aktywnie uczyć się i dobrze bawić.

  Cena:499.00
 • Zaawansowanykomunikator Tech/Scan 32 Plus ECU

  Tech/Scan 32 Plus ECU - zaawansowanykomunikator na 192 wiadomości

  Zaawansowany komunikator umożliwiający nagranie i odtwarzanie 192 wiadomości. Komunikaty mogą być odtwarzane standardowo po dotknięciu pola lub za pomocą zewnętrznego przycisku podłączonego do urządzenia dzięki funkcji skanowania.

  Cena:14999.00
 • komunikator Smart/Talk

  Smart/Talk - komunikator na 48 wiadomości

  Komunikator umożliwiający nagranie i odtwarzanie do 48 wiadomości o wysokiej jakości głosu.

  Cena:4499.00
 • Komunikator Smart/Scan 8

  Smart/Scan 8 - komunikator na 48 wiadomości z funkcją sterowania

  Komunikator umożliwiający nagranie i odtwarzanie do 48 wiadomości o wysokiej jakości głosu. Komunikaty mogą być odtwarzane standardowo po dotknięciu pola lub za pomocą zewnętrznego przycisku podłączonego do urządzenia dzięki funkcji skanowania.

  Cena:10999.00
 • Komunikator Smart/Scan 32

  Smart/Scan 32 - komunikator na 192 wiadomości z funkcją sterowania

  Komunikator umożliwiający nagranie i odtwarzanie do 192 wiadomości na jednej karcie pamięci. Komunikaty mogą być odtwarzane standardowo po dotknięciu pola lub za pomocą zewnętrznego przycisku podłączonego do urządzenia dzięki funkcji skanowania.

  Cena:12999.00
 • Komunikator SmartSpeak

  SmartSpeak - komunikator na 192 wiadomości zapisywane na karcie pamięci

  Komunikator pozwalający na nagranie i odtwarzanie 192 wiadomości na jednej karcie pamięci. Wykorzystanie zaawansowanej technologii pozwala na osiągnięcie wysokiej jakości nagrań.

  Cena:6299.00
 • Komunikator Smart 128

  Smart 128 - komunikator na 768 wiadomości

  Komunikator pozwalający na zmianę ilości pól na każdym z sześciu poziomów. Wyposażony w wymienną kartę pamięci, na jednej karcie można nagrać do 768 wiadomości.

  Cena:6999.00
 • Komunikator Talara

  Talara 32 - komunikator ze zmienną ilością pól

  Komunikator z możliwością zmiany ilości pól na planszy (od 2 do 32 pól). Dzięki temu można w prosty sposób zmienić ilość oraz rozmiar pól na planszy i dostosować plansze do potrzeb osób z dysfunkcją narządu wzroku, do możliwości poznawczych lub manualnych  użytkownika.

  Cena:5499.00
 • Urządzenie do komunikacji Indi™

  Indi™ - urządzenie do komunikacji alternatywnej na bazie tabletu

  Indi to dedykowane urządzenie wspomagające komunikację alternatywną. Całość stanowią tablet z systemem operacyjnym Windows 10 Pro, w specjalnej obudowie z dodatkowymi głośnikami oraz modułem do sterowania otoczeniem na podczerwień.

  Cena:5999.00
 • Urządzenie do komunikacji Indi 7

  Indi 7 - tablet do komunikacji alternatywnej

  W przeciwieństwie do tradycyjnych tabletów, Indi 7 został stworzony w celu wspierania komunikacji alternatywnej (AAC). Zaprojektowany, tak aby użytkownik był słyszalny, w pełni odpowiada na jego potrzeby integrując funkcje takie jak sterowanie otoczeniem, podczerwień, dostęp do mediów społecznościowych oraz możliwość wysyłania wiadomości tekstowych.

  Cena:5999.00
 • Urządzenie do komunikacji alternatywnej I-110

  I-110 - urządzenie wspomagające komunikację

  I-110 to nowoczesne, dedykowane urządzenie wspomagające komunikację alternatywną, bardzo wytrzymałe, wodoodporne oraz wstrząsoodporne, z dodatkowymi wbudowanymi głośnikami.

  Cena:21999.00
 • Komunikator Tobii S32 Scan

  Tobii S32 Scan - komunikator z obsługą przycisków

  Model Scan wspomaga użytkowników przycisków – mogą oni swobodnie wybierać komunikaty korzystając z jednego lub dwóch przycisków (przyciski do nabycia osobno).

   

  Cena:5299.00
 • Komunikator z etykietami ProxTalker

  ProxTalker - komunikator działający w oparciu o etykiety

  Komunikator ProxTalker jest urządzeniem dedykowanym użytkownikom komunikacji alternatywnej (AAC), który różni się od komunikatorów o sprecyzowanym i stałym miejscu nagrania komunikatu.

  Cena:14999.00
 • Komunikator ProxPAD

  ProxPAD - komunikator z czytnikiem etykiet

  Komunikator ProxPAD umożliwia odtworzenie komunikatu poprzez przeciągnięcie etykietki po polu komunikatora.

  ProxPAD umożliwia przypisanie komunikatów do etykiet z symbolami, wyrazami czy małymi obiektami.

  Cena:8099.00
 • Zaślepki do komunikatorów Tech/Caps

  Tech/Caps - zaślepki do komunikatorów Tech

  Zaślepki umożliwiające zablokowanie części pól komunikatora i dostosowanie go do potrzeb początkującego użytkownika.

  - Tech/Talk - 4 sztuki.
  - Tech/Speak - 8 sztuk.

  Cena:149.00
 • Poręczny komunikator TalkTrac

  TalkTrac - poręczny komunikator

  TalkTrac to niewielki, poręczny komunikator, który można założyć na rękę jak zegarek dzięki czemu można go wszędzie ze sobą zabrać.  Pozwala na nagranie i odtwarzanie czterech komunikatów na dwóch poziomach, zapewniając tym samym  dostęp do ośmiu pojedynczych komunikatów.

  Cena:1049.00